kdevcppdebugger - en to nl translation catalogue (65 entries)

[ctx: @title:window]
en: Disassemble/Registers
nl: Disassembleren/registers

[ctx: @title:window]
en: Memory
nl: Geheugen

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DebuggerTracingDialog)
en: Tracing Configuration
nl: Traceer-instellingen

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customFormat)
en: <b>Custom format string</b>
    <p>Specify a C-style format string that will be used when printing the chosen expression. For example:
    <p align="center"> <tt>Tracepoint 1: g = %d</tt></p>
    If custom format string is not enabled, names and values of all expressions will be printed, using "%d" as format specifier for all expressions.
nl: <b>Aangepaste formatteringstekens</b>
    <p>Specificeer C-stijl formatteringstekens die zullen worden gebruikt bij het tonen van de gekozen expressie. Bijvoorbeeld:
    <p align="center"> <tt>Traceringspunt 1: g = %d</tt></p>
    Als aangepaste formatteringstekens niet is ingeschakeld, zullen namen en waarden van alle expressies worden getoond, met "%d" als formatteringsspecificatie.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expressionsLabel)
en: Expressions to print:
nl: Af te drukken expressie:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enable)
en: <b>Enable tracing</b>
    <p>Tracing is a mechanism to automatically print values of the chosen expressions and continue execution when breakpoint is hit. You can think of it as printf debugging that does not require modifying the source.</p>
nl: <b>Tracering inschakelen</b>
    <p>Tracering is een mechanisme om automatisch waarden af te drukken van de gekozen expressies en met uitvoeren door te gaan wanneer het breekpunt is bereikt. Het is alsof het een printf-debugging doet die geen wijziging van de broncode vereist.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enable)
en: Enable tracing
nl: Traceren activeren

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableCustomFormat)
en: Custom format string
nl: Eigen formaat

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
nl: Geen omgevingsprofiel gespecificeerd, lijkt op een gebroken configuratie, controleer de uitvoeringsconfiguratie '%1'. Met gebruik van het standaard omgevingsprofiel.

en: <unknown version>
nl: <onbekende versie>

en: <b>You need gdb 7.0.0 or higher.</b><br />You are using: %1
nl: <b>U hebt gdb 7.0.0 of hoger nodig.</b><br />U gebruikt: %1

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
nl: <b>Kon debugger niet starten:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
nl: <b>Kernbestand laden is mislukt</b><p>De debugger melde de volgende fout:<p><tt>%1

en: Could not locate the debugging shell '%1'.
nl: De debugger '%1' is niet gevonden.

[ctx: @title:tab]
en: GDB Configuration
nl: GDB-instellingen

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
nl: Een programma wordt al gedebugd. Wilt u de nu actieve debugsessie afbreken en doorgaan met het starten?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
nl: Huidige sessie afbreken

en: Executes a native application in GDB
nl: Een eigen applicatie uitvoeren in GDB

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gdbPath_label)
en: Debugger e&xecutable:
nl: Debugger&programma:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Gdb executable
nl: Gdb programma

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: To run "gdb" executable from $PATH, leave this field empty. To run custom gdb, for example, for a different architecture, enter the executable name here. You can either run gdb from $PATH, but with a different name (say, "arm-gdb"), by typing the name here, or specify full path to the gdb executable.
nl: Wanneer u het "gdb" uitvoerbare programma vanuit $PATH wilt starten dan laat u dit veld leeg. Om een bepaalde versie van gdb te starten, bijvoorbeeld voor een andere architectuur, dan geeft u hier de naam van het uitvoerbare bestand op. U kunt ofwel gdb vanuit $PATH starten, maar met een andere naam (bv: "arm-gdb"), door hier de naam op te geven of het volledige pad naar een andere gdb-versie op te geven.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Override path to gdb executable...
nl: Overschrijf pad naar uitvoerbaar bestand van gdb...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, debuggingShell_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_debuggingShell)
en: <html><head/><body><p>If you want gdb to be executed by a special shell script, which for example properly sets the library path, insert it here e.g.: /path/to/script.sh --scriptArguments</p><p>Note: your script'll be invoked like this: /path/to/script.sh --scriptArguments debugger --debuggerArguments. So script.sh <span style=" font-weight:600;">must</span> invoke &quot;debugger&quot; executable manually.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Als u wilt dat gdb wordt uitgevoerd door een speciaal shell-script, die bijvoorbeeld het pad naar de bibliotheek instelt, voeg het dan hier in, bijv.: /pad/naar/script.sh --scriptArguments</p><p>Opmerking: uw script zal aangeroepen worden als volgt: /pad/naar/script.sh --scriptArguments debugger --debuggerArguments. Dus script.sh <span style="font-weight:600;">moet</span> het &quot;debugger&quot;-programma handmatig aanroepen.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debuggingShell_label)
en: She&ll script:
nl: She&ll-script:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
nl: Opties

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Display static &members:
nl: Statische &members tonen:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_displayStaticMembers)
en: Displaying static members makes GDB slower in
    producing data with Qt-based code.
    It may change the "signature" of the data
    which QString and friends rely on,
    but if you need to debug into these values then
    check this option.
nl: Het tonen van statische members vertraagt GDB in
    het produceren van data met op Qt gebaseerde code.
    Het kan de "signatuur" van de data veranderen
    waar QString en consorten op vertrouwen.
    Maar als u deze waarden wilt debuggen dient u
    deze optie te selecteren.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display &demangled names:
nl: Gedecodeerde symboolaan&duidingen tonen:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_asmDemangle)
en: When displaying the disassembled code you
    can select to see the methods' mangled names.
    However, non-mangled names are easier to read.
nl: Bij het weergeven van gedisassembleerde code kunt
    u de gecodeerde aanduidingen van de methoden
    die door de compiler worden afgegeven laten weergeven.
    De gedecodeerde aanduidingen zijn echter eenvoudiger om te lezen.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: S&tart debugger with:
nl: Debugger s&tarten met:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Application Output
nl: Uitvoer van toepassing

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: GDB Console
nl: GDB-console

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Frame Stack
nl: Aanroeplijst

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This script is intended for the actual commands needed to connect to a remotely running executable.
    	shell sleep 5	wait for remote program to start
    	target remote ...	connect to the remote debugger
    	continue	[optional] run debugging to the first breakpoint
nl: Dit script is bedoeld voor de commando's die nodig zijn om verbinding te maken met een uitvoerbaar bestand dat op afstand draait.
    	shell sleep 5	wacht totdat het programma op afstand is opgestart
    	target remote ...	maak verbinding met de debugger op afstand
    	continue	[optional] voer debugging uit tot het eerste breekpunt

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Remote Debugging
nl: Debuggen op afstand

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runShellScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runShellScript)
en: <html><head/><body><p>Script to start remote application</p><p></p><p>This shell script is run after the Gdb Config script has been sourced by gdb.</p><p>It's purpose is to actually start the remote process.</p><p>1) Find a way to execute a command remotely - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) Execute &quot;gdbserver ... application&quot; on target.</p><p>or if your executable contains the gdb stub:</p><p>2b) Execute &quot;application&quot; on target.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Script voor het starten van een toepassing op afstand</p><p></p><p>Dit shell-script wordt uitgevoerd nadat het Config-script van Gdb is binnengehaald door gdb.</p><p>Het doel ervan is om het proces op afstand te starten.</p><p>1) Zoek een manier om een commando op afstand uit te voeren - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) Voer de &quot;gdbserver ... toepassing&quot; uit op het doelsysteem.</p><p>of als uw programma de gdb-stub bevat:</p><p>2b) Voer &quot;toepassing&quot; uit op het doelsysteem.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Shell script to be executed at run time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runShellScript_label)
en: R&un shell script:
nl: Shell-script &uitvoeren:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, configGdbScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_configGdbScript)
en: This script is sourced by gdb when the debugging starts.
nl: Dit script wordt opgehaald door gdb wanneer het debuggen start.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configGdbScript_label)
en: Gdb &config script:
nl: gdb &config-script:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runGdbScript) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: <html><head/><body><p>Script to connect with remote application</p><p>For example:</p><p>	shell sleep 5	 #wait for remote program to start</p><p>	target remote ...	#connect to the remote debugger</p><p>	continue	#[optional] run debugging to the first breakpoint.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Script om verbinding te maken met een programma dat op afstand draait.</p><p>	shell sleep 5	 #wacht totdat het programma op afstand is opgestart</p><p>	target remote ...	#maak verbinding met de debugger op afstand</p><p>	continue	#[optioneel] voer debugging uit tot het eerste breekpunt.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Gdb script to be executed at run time.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: Run &gdb script:
nl: &gdb-script uitvoeren:

[ctx: @title:window]
en: GDB Output
nl: GDB-uitvoer

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>GDB output</b><p>Shows all GDB commands being executed. You can also issue any other GDB command while debugging.</p>
nl: <b>GDB-uitvoer</b><p>Toont alle uitgevoerde GDB-commando's. U kunt ook elk ander GDB-commando aanroepen tijdens het debuggen.</p>

[ctx: @label:listbox]
en: &GDB command:
nl: &GDB-commando:

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause execution of the app to enter GDB commands
nl: De uitvoering van de toepassing wordt aangehouden zodat u een GDB-commando kunt invoeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Internal Commands
nl: Toon interne commando's

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
nl: Bestuurt of commando's, intern uitgevoerd door KDevelop, getoond zullen worden of niet. <br>Deze optie beïnvloedt alleen toekomstige commando's, het voegt geen eerder gegeven commando's toe of verwijdert deze uit de weergave.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy All
nl: Alles kopiëren

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
nl: Debuggerwerkbalk

[ctx: @label:textbox]
en: Start:
nl: Begin:

[ctx: @label:textbox]
en: Amount:
nl: Aantal:

[ctx: @title:window]
en: Memory View
nl: Geheugenweergave

[ctx: @action::inmenu]
en: &Reload
nl: He&rladen

[ctx: @title:menu]
en: &Format
nl: &Formatteren

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Binary
nl: &Binair

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Octal
nl: &Octaal

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Decimal
nl: &Decimaal

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Hexadecimal
nl: &Hexadecimaal

[ctx: @title:menu]
en: &Grouping
nl: &Groeperen

[ctx: @action:inmenu]
en: Write Changes
nl: Wijzigingen wegschrijven

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Memory Range
nl: Geheugenbereik wijzigen

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View
nl: Weergave sluiten

[ctx: @title:window]
en: Memory Viewer
nl: Geheugenweergave

[ctx: @action]
en: New Memory Viewer
nl: Nieuwe geheugenweergave

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new memory viewer
nl: Open een nieuwe geheugenweergave.
