KDE 4 - en to nn translation catalogue (44 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
nn: Feil

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
nn: Ventar

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Breakpoint
nn: Avbrotspunkt

en: Breakpoint not found
nn: Fann ikkje avbrotspunkt

en: &Breakpoint
nn: &Avbrotspunkt

en: &Disable Breakpoint
nn: &Slå av avbrotspunkt

en: &Enable Breakpoint
nn: &Slå på avbrotspunkt

en: &Bookmark
nn: &Bokmerke

en: Location
nn: Plassering

en: Condition
nn: Vilkår

en: State
nn: Status

[ctx: New breakpoint]
en: &New
nn: &Ny

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
nn: &Kode

en: &Delete
nn: &Slett

en: Depth
nn: Djupn

en: Function
nn: Funksjon

en: Source
nn: Kjelde

en: Threads:
nn: Trådar:

en: Local Path
nn: Lokal sti

en: Error
nn: Feil

en: Value
nn: Verdi

en: Locals
nn: Lokale

[ctx: @action go back]
en: Back
nn: Tilbake

[ctx: @action go forward]
en: Forward
nn: Fram

[ctx: @action go to start page]
en: Home
nn: Heim

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
nn: Søk …

en: Rename
nn: Endra namn

en: Location:
nn: Stad:

en: Warning
nn: Åtvaring

en: %1 of %2
nn: %1 av %2

en: unknown
nn: ukjend

en: Read error
nn: Lesefeil

en: Write error
nn: Skrivefeil

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nn: Innstillingane i denne modulen er endra.
    Ønskjer du å bruka eller forkasta endringane?

en: Debugger
nn: Feilsøking

en: Plugin
nn: Programtillegg

en: Todo
nn: Gjeremål

en: Running
nn: Køyrer

en: Plugins
nn: Programtillegg

en: Projects
nn: Prosjekt

en: Templates
nn: Malar

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, diffButton)
en: <p>Show changes between the current branch (or staging area, if not empty) and the last commit on the selected branch.</p>
nn: <p>Vis endringar frå den siste innmeldinga på vald grein og til gjeldande grein (eller transittområdet, viss det ikkje er tomt).</p>

en: Date:
nn: Dato:
