kdevsubversion - en to pa translation catalogue (52 entries)

en: Please select only one item for this operation
pa: ਇਹ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਲਈ ਇੱਕ ਆਈਟਮ ਦੀ ਚੋਣ ਕਰੋ

en: Copying only works on local files
pa: ਕੇਵਲ ਲੋਕਲ ਫਾਇਲਾਂ ਉੱਤੇ ਕੀਤੇ ਕੰਮ ਦੀ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Destination file/directory
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਫਾਇਲ/ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: Moving only works on local files/dirs
pa: ਕੇਵਲ ਲੋਕਲ ਫਾਇਲਾਂ/ਡਾਇਰੈਕਟਰੀਆਂ ਉੱਤੇ ਹੀ ਭੇਜੋ

en: Subversion
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ

en: Subversion Add
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਸ਼ਾਮਲ

en: Not enough information to add file
pa: ਫਾਇਲ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰਨ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Subversion Checkout
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਚੈਕਆਉਟ

en: Not enough information to checkout
pa: ਚੈਕਆਉਟ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Not enough information to execute commit
pa: ਕਮਿਟ ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Subversion Copy
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਕਾਪੀ

en: Not enough information to copy file
pa: ਫਾਇਲ ਕਾਪੀ ਕਰਨ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Subversion Diff
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਅੰਤਰ

en: Not enough information given to execute diff
pa: diff ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Subversion Import
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਇੰਪੋਰਟ

en: Not enough information to import
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Subversion Info
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਜਾਣਕਾਰੀ (info)

en: Not enough information to execute info job
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ (info) ਜਾਬ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ

[ctx: A file was marked to be added to svn]
en: Added %1
pa: %1 ਸ਼ਾਮਲ ਕੀਤੀ

[ctx: A file was marked for deletion from svn]
en: Deleted %1
pa: %1 ਹਟਾਈ

[ctx: A file was deleted during an svn update operation]
en: Deleted %1
pa: %1 ਹਟਾਈ ਗਈ

[ctx: A file was added during an svn update operation]
en: Added %1
pa: %1 ਸ਼ਾਮਲ ਕੀਤੀ

en: Revision %1
pa: %1 ਰੀਵਿਜ਼ਨ

en: Updating externals: %1
pa: ਬਾਹਰੀ ਅੱਪਡੇਟ: %1

en: Sending %1
pa: %1 ਭੇਜਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Adding %1.
pa: %1 ਜੋੜਿਆ ਜਾਦਾ ਹੈ।

en: Deleting %1.
pa: %1 ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ।

en: Replacing %1.
pa: %1 ਨੂੰ ਤਬਦੀਲ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ।

en: Transmitting file data
pa: ਫਾਇਲ ਡਾਟਾ ਭੇਜਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Reverted working copy %1
pa: ਵਰਕਿੰਗ ਕਾਪੀ %1 ਲਈ ਰੀਵਰਟ ਕੀਤਾ

en: Reverting failed on working copy %1
pa: ਵਰਕਿੰਗ ਕਾਪੀ %1 ਲਈ ਰੀਵਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Copied %1
pa: %1 ਕਾਪੀ ਕੀਤਾ

en: Certificate is not yet valid.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਹਾਲੇ ਵੈਧ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Certificate has expired.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਦੀ ਮਿਆਦ ਪੁੱਗੀ।

en: Certificate authority is unknown.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਅਥਾਰੀਟ ਅਣਜਾਣੀ ਹੈ।

en: Other unknown error.
pa: ਹੋਰ ਅਣਜਾਣੀ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: Enter Login for: %1
pa: %1: ਲਈ ਲਾਗਇਨ ਦਿਓ

en: Error executing Job:
    %1
pa: ਜਾਬ ਚਲਾਉਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ:
    %1

en: Subversion Log
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਲਾਗ

en: Not enough information to log location
pa: ਲਾਗ ਟਿਕਾਣੇ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Subversion Move
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਮੂਵ

en: Not enough information to move file
pa: ਫਾਇਲ ਭੇਜਣ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Subversion Remove
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਹਟਾਓ

en: Not enough information to execute remove job
pa: ਹਟਾਉਣ ਕਾਰਵਾਈ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Subversion Revert
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਰੀਵਰਟ

en: Subversion Status
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਹਾਲਤ

en: Not enough information to execute status job
pa: ਹਾਲਤ ਕਾਰਵਾਈ ਕਰਨ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

en: Subversion Update
pa: ਸਬ-ਵਰਜਨ ਅੱਪਡੇਟ

en: Not enough Information to execute update
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostname)
en: someserver
pa: ਕੁਝ-ਸਰਵਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validFrom)
en: validfrom
pa: ਤੱਕ-ਵੈਧ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerprint)
en: fingerprint
pa: ਫਿੰਗਰਪਰਿੰਟ
