kdevelop - en to pl translation catalogue (81 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
pl: Poziom 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
pl: Poziom 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
pl: Poziom 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
pl: Poziom 3

[ctx: @item level of checks]
en: Manual Level
pl: Ręczny poziom

en: Very stable checks, 99.99% safe, mostly no false-positives, very desirable.
pl: Bardzo stabilne sprawdzenia, 99,99% bezpieczne, najczęściej brak fałszywych pozytywów, bardzo pożądane.

en: The default level. Very similar to level 0, slightly more false-positives but very few.
pl: Domyślny poziom. Bardzo podobny do poziomu 0, trochę więcej fałszywych pozytywów, lecz nadal niewiele.

en: Also very few false-positives, but contains noisy checks which not everyone agree should be default.
pl: Również bardzo mało fałszywych-pozytywów, lecz zawiera wiele krzykliwych sprawdzeń, które nie dla każdego powinny być domyślnie włączone.

en: Contains checks with high rate of false-positives.
pl: Zawiera sprawdzenia z dużym prawdopodobieństwem fałszywych-pozytywów.

en: Checks here need to be enabled explicitly, as they don't belong to any level. Checks here are very stable and have very few false-positives.
pl: Sprawdzenia wymienione tutaj muszą być włączone jednoznacznie, jako iż nie należą one do żadnego poziomu. Sprawdzenia te są bardzo stabilne i mają bardzo mało fałszywych-pozytywów.

en: Unable to load Clazy checks information from '%1'. Please check your settings.
pl: Nie można wczytać szczegółów o sprawdzeniach Clazy z '%1'. Sprawdź swoje ustawienia.

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
pl: Wpisz nazwę nowego zestawu sprawdzającego

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
pl: Zestaw sprawdzający:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
pl: Dodaj zestaw sprawdzający

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
pl: Powiel zestaw sprawdzający

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
pl: Usuń zestaw sprawdzający

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślne

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
pl: Zmień nazwę zestawu sprawdzenia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
pl: Użyj domyślnego (obecnie: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
pl: %1 (domyślne zaznaczenie)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search checks...
pl: Poszukaj sprawdzeń...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Checks
pl: Wyzeruj sprawdzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageLabel)
en: Since nothing is selected Clazy will use all checks from levels 0 and 1.
pl: Jako iż nic nie zostało wybrane, to Clazy zastosuje wszystkie sprawdzenia z poziomu 0 i 1.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
pl: Poszukaj...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
pl: Łam wiersze

en: 1 check detected | %1 checks detected
pl[0]: wykryto 1 sprawdzenie
pl[1]: wykryto %1 sprawdzenia
pl[2]: wykryto %1 sprawdzeń

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clazy Settings
pl: Ustawienia Clazy

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
pl: Ścieżki

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_executablePath)
en: Path to clazy-standalone executable.
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego clazy-standalone.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
pl: Dokumentacja:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_docsPath)
en: Path to clazy documentation directory.
pl: Ścieżka do katalogu dokumentacji clazy.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
pl: Wykonaj zadanie analizy równolegle

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
pl: Wykorzystaj wszystkie rdzenie procesora

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
pl: Graniczna liczba wątków:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
pl: Wyjście

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
pl: Ukryj widok wyjścia przy sprawdzaniu

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
pl: Szczegółowe dane wyjściowe

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
pl: Sprawdzenia

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
pl: Ustawienia

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Do not emit warnings for non-Qt files, or in other words, if -DQT_CORE_LIB is missing.
pl: Nie ostrzegaj w plikach nie-Qt, innymi słowy, gdy brakuje -DQT_CORE_LIB

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
pl: Tylko Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Disable checks not compatible with Qt 4.
pl: Wyłącz sprawdzenia niezgodne z Qt 4.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Qt4 compatible
pl: Zgodne z Qt4

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: For running clazy on Qt itself, optional, but honors specific guidelines.
pl: Do uruchamiania clazy na samym Qt, opcjonalne, lecz honoruje pewne wytyczne.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: Qt developer
pl: Programista Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: For visiting implicit code like compiler generated constructors.
    None of the built-in checks benefit from this, but can be useful for custom checks.
pl: Do odwiedzania niejednoznacznego kodu takiego jak konstruktory wygenerowane przez kompilatora.
     Żadne z wbudowanych sprawdzeń nie korzysta z tego, lecz może być się przydać własnym sprawdzeniom.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: Visit implicit code
pl: Odwiedzaj niejednoznaczny kod

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Only emit warnings for the current file being compiled and ignore any includes.
    Useful for performance reasons.
pl: Ostrzegaj tylko dla obecnie kompilowanego pliku i pomijaj wszystkie pliki dołączane.
    Użyteczne ze względów wydajności.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Ignore included files
pl: Pomijaj dołączane pliki

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header filter:
pl: Filtr nagłówków:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_headerFilter)
en: Regular expression matching the names of the headers to output diagnostics from.
    Diagnostics from the main file of each translation unit are always displayed.
pl: Wyrażenie regularne pasujące do nazw nagłówków, z których wyświetlać dane diagnostyczne.
    Dane diagnostyczne z pliku głównego każdej jednostki tłumaczonej są zawsze wyświetlane.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableAllFixits)
en: Enable all fix-its
pl: Włącz wszystkie poprawki

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: Fix-its will be applied to a separate file (for unit-test use only).
pl: Fix-ity zostaną zastosowane do osobnego pliku (do użytku tylko w przypadku testów jednostkowych)

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: No-inplace fix-its
pl: Bez poprawek w miejscu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: Please backup your code before fix-its applying. For better results also disable 
    parallel checking, which can lead to multiple fix-it applying for header files.
pl: Wykonaj kopię zapasową kodu przed zastosowaniem fix-itów. Dla lepszych wyników wyłącz także
    sprawdzanie równoległe, co może prowadzić do zastosowania wielu fix-itów do jednego pliku nagłówkowego.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
pl: Dodatkowe parametry

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraAppendLabel)
en: Compiler append:
pl: Przyrostek kompilatora:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraAppend)
en: Additional parameters to append to the compiler command line.
pl: Dodatkowe parametry dołączane do wiersza poleceń kompilatora.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraPrependLabel)
en: Compiler prepend:
pl: Przedrostek kompilatora:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraPrepend)
en: Additional parameters to prepend to the compiler command line.
pl: Dodatkowe parametry poprzedzające wiersz poleceń kompilatora.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraClazy)
en: Additional parameters to clazy-standalone.
pl: Dodatkowe parametry dla clazy-standalone.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
pl: Dodatkowe parametry:

en: Clazy Analysis (%1)
pl: Analiza Clazy (%1)

en: Unknown Level
pl: Nieznany poziom

en: Failed to start Clazy analysis process.
pl: Nie udało się uruchomić procesu analizy Clazy.

en: Clazy analysis process crashed.
pl: Usterka procesu analizy Clazy.

en: Clazy analysis process timed out.
pl: Upłynął czas oczekiwania na proces analizy Clazy.

en: Write to Clazy analysis process failed.
pl: Nie udało się zapisać do procesu Clazy.

en: Read from Clazy analysis process failed.
pl: Nie udało się odczytać z procesu Clazy.

[ctx: @title:window]
en: Clazy Error
pl: Błąd Clazy

en: clazy-standalone path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
pl: Nie można wykryć ścieżki clazy-standalone. Ustaw ścieżkę ręcznie, jeśli Clazy został już wgrany.

en: clazy-standalone path is empty.
pl: Brak ścieżki do clazy-standalone.

en: clazy-standalone path '%1' does not exists.
pl: Ścieżka do clazy-standalone '%1' nie istnieje.

en: clazy-standalone path '%1' is not an executable.
pl: Ścieżka do clazy-standalone '%1' nie jest wykonywalna.

en: Clazy documentation path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
pl: Nie można wykryć ścieżki do dokumentacji Clazy. Ustaw ścieżkę ręcznie, jeśli Clazy został już wgrany.

en: Clazy documentation path is empty.
pl: Brak ścieżki do dokumentacji Clazy.

en: Clazy documentation path '%1' does not exists.
pl: Ścieżka do dokumentacji Clazy '%1' nie istnieje.

en: Clazy documentation path '%1' is not a directory.
pl: Ścieżka do dokumentacji Clazy '%1' nie jest katalogiem.
