kdevelop - en to pl translation catalogue (105 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
pl: Sesja

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
pl: &Projekt

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
pl: U&ruchom

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
pl: Przebadaj plik jądra

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
pl: Dołącz do procesu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
pl: &Poruszanie się

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
pl: Kod

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
pl: Przeanalizuj bieżący plik przy użyciu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
pl: Przeanalizuj bieżący projekt przy użyciu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
pl: &Okno

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
pl: Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Code
pl: Kod

en: KDevelop Project Files
pl: Pliki projektu KDevelopa

en: Could not open %1
pl: Nie można otworzyć %1

en: Could not open file '%1'.
pl: Nie można otworzyć pliku '%1'.

en: Could not open project '%1': %2
pl: Nie można otworzyć projektu '%1': %2

en: Select the session to open the document in
pl: Wybierz sesję, w której otworzyć dokument

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
pl: Nie można otworzyć nieznanej sesji %1. Użyj przełącznika `--list-sessions` aby zobaczyć listę dostępnych sesji lub `-n` aby utworzyć nową sesję.

en: The KDevelop Integrated Development Environment
pl: KDevelop: Zintegrowane środowisko programistyczne

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
pl: Prawa autorskie 1999-%1, Programiści KDevelop

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
pl: Współopiekun, C++/Clang, jakość, wsparcie na Windowsie, strona internetowa, wydajność

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
pl: Współopiekun, AppImage, Obsługa Pythona, ulepszenia w interfejsie użytkownika

en: CMake Support, Run Support, Kross Support
pl: Obsługa CMake, Obsługa Run, Obsługa Kross

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
pl: C++/Clang, Zwykłe zarządzanie, wtyczki do tworzenia stron internetowych, Wstawki, Wydajność

en: C++/Clang, DUChain, Bug Fixes
pl: C++/Clang, DUChain, usuwanie błędów

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
pl: Architektura, Obsługa VCS, Obsługa zarządzania projektem, Zarządzanie projektem QMake

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
pl: Architektura, UI Sublime, obsługa języka Ruby

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
pl: Łańcuch definicja-użycie, obsługa C++, poruszanie się po kodzie, uzupełnianie kodu, asystowanie przy programowaniu, refaktoryzacja

en: GDB integration
pl: Integracja GDB

en: Text editor integration, definition-use chain
pl: Integracja z edytorem tekstowym, ścieżka definicja-użycie

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
pl: Administrator WWW, dokumentacja API, Doxygen i łaty dotyczące autoprojektu

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
pl: Integracja GDB, wtyczki do tworzenia stron internetowych

en: astyle and indent support
pl: Obsługa astyle i indent

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
pl: Rozproszone systemy zarządzania wersjami, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
pl: SnippetPart, program diagnostyczny i łaty dotyczące funkcjonalności

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
pl: Wtyczka Subversion, zarządzanie własnymi skryptami make, ogólne usprawnienia

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
pl: Portowanie do Qt3, poprawki, wsparcie dla diff, preforce, valgrind

en: C++ parser
pl: Parser C++

en: The KWrite authors
pl: Autorzy KWrite

en: Kate editor component
pl: Komponent edytora Kate

en: Designer code
pl: Kod Designera

en: Contributors to older versions:
pl: Wkład do wcześniejszych wersji:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
pl: Idea, podstawowa struktura, duża część początkowego kodu źródłowego

en: KTabBar, bugfixes
pl: KTabBar, poprawianie błędów

en: Java & Objective C support
pl: Obsługa Javy i obiektowego C

en: Debugger frontend
pl: Nakładka programu diagnostycznego

en: PHP support, context menu stuff
pl: Obsługa PHP, menu kontekstowe

en: KDE application templates
pl: Szablony programów KDE

en: Dist part, bash support, application templates
pl: Dist, obsługa basha, szablony programów

en: Several components, htdig indexing
pl: Kilka komponentów, indeksowanie htdig

en: Help with Automake manager and persistent class store
pl: Pomoc dotycząca zarządzania Automake i stałych zbiorów klas

en: Help with KParts infrastructure
pl: Pomoc przy infrastrukturze KParts

en: Ada support
pl: Obsługa Ady

en: QMake projectmanager
pl: Zarządzanie projektem QMake

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
pl: Tryby MDI, QEditor, poprawianie błędów

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
pl: PartExplorer, przeprojektowanie CvsPart, łaty, poprawianie błędów

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
pl: Wtyczki do zamiany, zakładek, listy plików i CTags2. Ogólne usprawnienia i łaty

en: Filecreate part and other bits and patches
pl: Element Filecreate i inne rzeczy oraz łaty

en: ClearCase support
pl: Obsługa ClearCase

en: Ruby support
pl: Obsługa: Ruby

en: Fortran documentation
pl: Dokumentacja Fortrana

en: Python documentation utility
pl: Narzędzie do dokumentacji Pythona

en: Doxygen wizard
pl: Pomocnik Doxygen

en: Fileselector component
pl: Komponent wyboru pliku

en: C++ code completion, persistent class store
pl: Dopełnianie kodu w C++, stały zbiór klas

en: Patches
pl: Łaty

en: Help with Perl support
pl: Pomoc w obsłudze Perla

en: Documentation index view
pl: Widok indeksu dokumentacji

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
pl: Wyszukiwarka dokumentacji,  łaty do zarządzania projektem qmake, ulepszenia funkcjonalności, poprawki błędów ...

en: QMake project manager patches
pl: Łaty dotyczące zarządzania projektami QMake

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
pl: Wyczyszczenie kodu i poprawki do qEditor, AutoMake i wiele innych rzeczy

en: Artwork for the ruby language
pl: Grafika dla języka Ruby

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
pl: Otwórz KDevelop z nową sesją używając danej nazwy.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
pl: Otwórz KDevelop z daną sesją.
    Możesz podać albo hasz albo nazwę sesji.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
pl: Usuń daną sesję.
    Możesz podać albo hasz albo nazwę tej sesji.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
pl: Pokazuje wszystkie dostępne sesje i pozwala wybrać tobie jedną do otwarcia.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
pl: Tworzy listę wszystkich dostępnych sesji w powłoce i pozwala wybrać tobie jedną do otwarcia.

en: List available sessions and quit.
pl: Sporządź listę dostępnych sesji i wyjdź.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
pl: Otwórz KDevelop i pobierz projekt z danego <adresu repozytorium>.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
pl: Otwórz KDevelop i wczytaj dany projekt. <project> może być albo plikiem .kdev4 albo ścieżką ktalogu.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
pl: Rozpocznij diagnozowanie programu w KDevelop z danym programem diagnostycznym.
    Plik wykonywalny mający być poddany diagnozowaniu musi być na końcu - włączając w to argumenty.
    Przykład: kdevelop --debug gdb mójprogram --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
pl: Pliki do wczytania lub katalogi do wczytania jako projekty

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
pl: Dostępne sesje (użyj "-s HASH" lub "-s NAME" aby wybrać sesję):

en: Hash
pl: Skrót

en: Name: Opened Projects
pl: Nazwa: otwarte projekty

en: [running]
pl: [działa]

en: Select the session you would like to use
pl: Wybierz sesję, której chciałbyś używać

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
pl: Proszę podać plik wykonywalny do diagnozowania.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
pl: Podany plik wykonywalny nie istnieje.

en: Debug %1
pl: Diagnozuj %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
pl: Sesja o nazwie %1 już istnieje. Użyj przełącznika -s aby ją otworzyć.

en: No session with the name %1 exists.
pl: Sesja o nazwie %1 nie istnieje.

en: Could not lock session %1 for deletion.
pl: Nie można zablokować sesji %1 do usunięcia.

en: Session with name %1 was successfully removed.
pl: Sesja o nazwie %1 została pomyślnie usunięta.

en: Cannot find native launch configuration type
pl: Nie można znaleźć rodzaju skrótu do macierzystego programu

en: Cannot find launcher %1
pl: Nie można znaleźć skrótu %1

en: KDevelop Sessions
pl: Sesje KDevelop

en: Arbitrary String Which Says Something
pl: Dowolny ciąg znaków, który coś mówi

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
pl: Znajduje sesje KDevelop pasujące do :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
pl: Sporządza listę wszystkich sesji edytora KDevelop na twoim koncie.

en: Open KDevelop Session
pl: Otwórz sesję KDevelop
