kdevcppdebugger - en to pl translation catalogue (66 entries)

[ctx: @title:window]
en: Disassemble/Registers
pl: Rozłożenie/Rejestry

[ctx: @title:window]
en: Memory
pl: Pamięć

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DebuggerTracingDialog)
en: Tracing Configuration
pl: Ustawienia śledzenia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customFormat)
en: <b>Custom format string</b>
    <p>Specify a C-style format string that will be used when printing the chosen expression. For example:
    <p align="center"> <tt>Tracepoint 1: g = %d</tt></p>
    If custom format string is not enabled, names and values of all expressions will be printed, using "%d" as format specifier for all expressions.
pl: <b>Własny ciąg formatujący</b>
    <p>Pozwala na podanie własnego ciągu formatującego w stylu języka C, który będzie używany do wypisywania wartości wyrażenia. Na przykład:
    <p align="center"> <tt>Miejsce 1: g = %d</tt></p>
    Jeśli własne ciągi formatujące nie są włączone, pokazane zostaną nazwy i wartości wszystkich wyrażeń, a formatem dla tych drugich będzie "%d".

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expressionsLabel)
en: Expressions to print:
pl: Wyrażenie do wypisania:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enable)
en: <b>Enable tracing</b>
    <p>Tracing is a mechanism to automatically print values of the chosen expressions and continue execution when breakpoint is hit. You can think of it as printf debugging that does not require modifying the source.</p>
pl: <b>Włącz śledzenie</b>
    <p>Śledzenie to mechanizm do automatycznego wypisywania wartości wybranych wyrażeń i kontynuowania działania programu po napotkaniu pułapki. Można to traktować jako diagnozowanie przy użyciu instrukcji printf bez zmian w źródle.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enable)
en: Enable tracing
pl: Włącz śledzenie

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableCustomFormat)
en: Custom format string
pl: Własny ciąg formatujący

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
pl: Nie określono profilu środowiskowego, wygląda na to, że ustawienia są popsute, proszę sprawdzić ustawienia uruchomienia '%1'. Zdecydowano się na użycie domyślnego profilu środowiskowego.

en: <unknown version>
pl: <nieznana wersja>

en: <b>You need gdb 7.0.0 or higher.</b><br />You are using: %1
pl: <b>Potrzebujesz gdb 7.0.0 lub wyższego.</b><br />Używasz: %1

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
pl: <b>Nie można uruchomić z diagnozowaniem:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
pl: <b>Nieudane wczytywanie pliku jądra</b><p>Program diagnostyczny zgłosił następujący błąd:<p><tt>%1

en: Could not locate the debugging shell '%1'.
pl: Nie można znaleźć powłoki diagnostycznej '%1'.

[ctx: @title:tab]
en: GDB Configuration
pl: Ustawienia GDB

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
pl: Program jest już diagnozowany. Czy chcesz przerwać obecnie uruchomioną sesję diagnostyczną i kontynuować uruchamianie?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
pl: Przerwij bieżącą sesję

en: Executes a native application in GDB
pl: Wykonuje macierzysty program w GDB

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Debugger
pl: Program diagnostyczny

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gdbPath_label)
en: Debugger e&xecutable:
pl: &Program diagnostyczny:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Gdb executable
pl: Plik wykonywalny gdb

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: To run "gdb" executable from $PATH, leave this field empty. To run custom gdb, for example, for a different architecture, enter the executable name here. You can either run gdb from $PATH, but with a different name (say, "arm-gdb"), by typing the name here, or specify full path to the gdb executable.
pl: Jeśli chcesz, żeby uruchamiany był program "gdb" z $PATH, to zostaw to pole puste. Możesz tu wpisać nazwę programu uruchamialnego własnego gdb, na przykład zbudowanego dla innej platformy. Jeśli to gdb znajduje się w $PATH wystarczy podać nazwę pliku (np. "arm-gdb"), jeśli nie - nazwę pliku z pełną ścieżką.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Override path to gdb executable...
pl: Zastąp ścieżkę dla pliku wykonywalnego gdb...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, debuggingShell_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_debuggingShell)
en: <html><head/><body><p>If you want gdb to be executed by a special shell script, which for example properly sets the library path, insert it here e.g.: /path/to/script.sh --scriptArguments</p><p>Note: your script'll be invoked like this: /path/to/script.sh --scriptArguments debugger --debuggerArguments. So script.sh <span style=" font-weight:600;">must</span> invoke &quot;debugger&quot; executable manually.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli chcesz, aby gdb został wywołany przez wyjątkowy skrypt powłoki, który na przykład ustawia poprawną ścieżkę biblioteki, to wstaw go tutaj.g.: /path/to/script.sh --argumentySkryptu</p><p>Uwaga: twój skrypt zostanie wywołany następująco: /path/to/script.sh --argumentySkryptu debbuger --argumentyDiagnostyczne. Tak więc script.sh <span style=" font-weight:600;">musi</span> wywołać program &quot;diagnostyczny&quot; ręcznie.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debuggingShell_label)
en: She&ll script:
pl: &Skrypt powłoki:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
pl: Ustawienia

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Display static &members:
pl: Pokaż członków &statycznych

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_displayStaticMembers)
en: Displaying static members makes GDB slower in
    producing data with Qt-based code.
    It may change the "signature" of the data
    which QString and friends rely on,
    but if you need to debug into these values then
    check this option.
pl: Pokazywanie składników statycznych spowalnia GDB
    przy tworzeniu danych z  KDE i Qt.
    Może to zmienić "sygnaturę" danych, od których zależy QString i klasy zaprzyjaźnione,
    ale jeśli istnieje potrzeba diagnozowania tych wartości,
    to należy zaznaczyć tę opcję.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display &demangled names:
pl: Pokaż &rozszyfrowane nazwy:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_asmDemangle)
en: When displaying the disassembled code you
    can select to see the methods' mangled names.
    However, non-mangled names are easier to read.
pl: Podczas pokazywania rozłożonego kodu można
    wybrać oglądanie "zaszyfrowanych" nazw
    Niezaszyfrowane są jednak łatwiejsze do odczytania.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: S&tart debugger with:
pl: Rozpocznij diagnos&tykę z widokiem na:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Application Output
pl: Wynik programu

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: GDB Console
pl: Konsola GDB

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Frame Stack
pl: Ramka stosu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This script is intended for the actual commands needed to connect to a remotely running executable.
    	shell sleep 5	wait for remote program to start
    	target remote ...	connect to the remote debugger
    	continue	[optional] run debugging to the first breakpoint
pl: Ten skrypt jest przeznaczony na polecenia konieczne do połączenia się ze zdalnie działającym programem.
    	shell sleep 5	oczekiwanie na start zdalnie działającego programu
    	target remote ...	połączenie się ze zdalnie uruchomionym programem diagnostycznym
    	continue	[opcjonalne] uruchomienie diagnozowania do pierwszej pułapki.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Remote Debugging
pl: Zdalne diagnozowanie

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runShellScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runShellScript)
en: <html><head/><body><p>Script to start remote application</p><p></p><p>This shell script is run after the Gdb Config script has been sourced by gdb.</p><p>It's purpose is to actually start the remote process.</p><p>1) Find a way to execute a command remotely - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) Execute &quot;gdbserver ... application&quot; on target.</p><p>or if your executable contains the gdb stub:</p><p>2b) Execute &quot;application&quot; on target.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Skrypt do uruchomienia zdalnej aplikacji </p><p></p><p>Ten skrypt powłoki jest uruchamiany po skrypcie ustawiającym gdb.</p><p>Jego celem jest uruchomienie zdalnego procesu.</p><p>1) Znajdź sposób na wykonanie polecenia zdalnie - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) Wykonaj&quot;gdbserver ... aplikacja&quot; na celu.</p><p>lub jeśli twój plik wykonywalny zawiera zalążek gdb:</p><p>2b) Wykonaj &quot;aplikację&quot; na celu.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Shell script to be executed at run time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runShellScript_label)
en: R&un shell script:
pl: &Wykonaj skrypt powłoki:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, configGdbScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_configGdbScript)
en: This script is sourced by gdb when the debugging starts.
pl: Ten skrypt jest uruchamiany przez gdb, gdy rozpoczyna się diagnozowanie.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configGdbScript_label)
en: Gdb &config script:
pl: Skrypt &ustawień gdb:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runGdbScript) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: <html><head/><body><p>Script to connect with remote application</p><p>For example:</p><p>	shell sleep 5	 #wait for remote program to start</p><p>	target remote ...	#connect to the remote debugger</p><p>	continue	#[optional] run debugging to the first breakpoint.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Skrypt do połączenia ze zdalną aplikacją</p><p> Na przykład:</p><p>	shell sleep 5	 #zaczekaj na uruchomienie zdalnego programu</p><p>	target remote ...	#połącz się ze zdalnym programem diagnostycznym</p><p>	continue	#[opcjonalnie] rozpocznij diagnozowanie do pierwszej pułapki.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Gdb script to be executed at run time.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: Run &gdb script:
pl: Wykonaj skrypt &gdb:

[ctx: @title:window]
en: GDB Output
pl: Wyjście GDB

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>GDB output</b><p>Shows all GDB commands being executed. You can also issue any other GDB command while debugging.</p>
pl: <b>Wynik GDB</b><p>Pokazuje wszystkie wykonywane polecenia GDB. Podczas diagnozowania możesz także wydać jakiekolwiek inne polecenie GDB.</p>

[ctx: @label:listbox]
en: &GDB command:
pl: Polecenie &GDB:

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause execution of the app to enter GDB commands
pl: Wstrzymaj wykonywanie programu, aby można było wpisać polecenia GDB

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Internal Commands
pl: Pokaż polecenia wewnętrzne

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
pl: Kontrola nad tym, czy polecenia wydawane wewnętrznie przez KDevelopa będą pokazywane, czy też nie.<br>Ta opcja wpływa tylko na przyszłe polecenia, nie powoduje usunięcia z widoku już wydanych poleceń.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy All
pl: Skopiuj wszystko

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
pl: Pasek narzędzi programu diagnostycznego

[ctx: @label:textbox]
en: Start:
pl: Początek:

[ctx: @label:textbox]
en: Amount:
pl: Ilość:

[ctx: @title:window]
en: Memory View
pl: Widok pamięci

en: %2 (1 byte) | %2 (%1 bytes)
pl[0]: %2 (1 bajt)
pl[1]: %2 (%1 bajty)
pl[2]: %2 (%1 bajtów)

[ctx: @action::inmenu]
en: &Reload
pl: Wczytaj &ponownie

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Binary
pl: Dwó&jkowy

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Octal
pl: Ósemk&owy

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Decimal
pl: &Dziesiętne

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Hexadecimal
pl: &Szesnastkowe

[ctx: @title:menu]
en: &Grouping
pl: &Grupowanie

[ctx: @action:inmenu]
en: Write Changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Memory Range
pl: Zmień zakres pamięci

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View
pl: Zamknij widok

[ctx: @title:window]
en: Memory Viewer
pl: Przeglądarka pamięci

[ctx: @action]
en: New Memory Viewer
pl: Nowa przeglądarka pamięci

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new memory viewer
pl: Otwórz nową przeglądarkę pamięci
