kdevplatform - en to pl translation catalogue (936 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
pl: Brudny

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
pl: Oczekujący

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
pl: Czysty

en: Not hit yet
pl: Jeszcze nie napotkano

en: Ignore
pl: Pomiń

en: next hits
pl: następne napotkania

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
pl: Pułapka jest <a href="pending">oczekująca</a>

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
pl: Pułapka jest <a href="dirty">nieczysta</a>

en: Breakpoint is active
pl: Pułapka jest aktywna

en: Hit %1 time | Hit %1 times
pl[0]: Napotkano %1 raz
pl[1]: Napotkano %1 razy
pl[2]: Napotkano %1 razy

en: Breakpoint has errors
pl: Pułapka ma błędy

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
pl: <b>Pułapka jest oczekująca</b><p>Oczekujące pułapki to te, które zostały przekazane do GDB, lecz, które jeszcze nie są wgrane na celu, bo GDB  nie może znaleźć funkcji lub pliku, do którego odwołuje się pułapka. Najczęstszym przypadkiem jest pułapka we współdzielonej bibliotece: GDB wstawi pułapkę tylko wtedy, gdy biblioteka zostanie wczytana.</p>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
pl: <b>Pułapka jest nieczysta</b><p>Pułapka jeszcze nie została przekazana do programu diagnostycznego.</p>

en: Breakpoint
pl: Pułapka

en: Breakpoint not found
pl: Nie znaleziono pułapki

en: Couldn't find breakpoint at %1:%2
pl: Nie znaleziono pułapki w %1:%2

en: &Breakpoint
pl: &Pułapka

en: &Disable Breakpoint
pl: &Wyłącz pułapkę

en: &Enable Breakpoint
pl: Włą&cz pułapkę

en: &Bookmark
pl: &Zakładka

en: Type
pl: Rodzaj

en: Location
pl: Położenie

en: Condition
pl: Warunek

en: Active status
pl: Bieżący stan

en: State
pl: Stan

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
pl: Pułapki diagnostyczne

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
pl: Wyświetla wykaz pułapek z ich bieżącymi stanami. Naciśnięcie na elemencie pułapki pozwala na zmianę pułapki i przeniesie do źródła w oknie edytora.

en: Breakpoint Details
pl: Szczegóły pułapki

en: New code breakpoint ...
pl: Nowa pułapka w kodzie ...

en: Enter condition ...
pl: Podaj warunek ...

[ctx: New breakpoint]
en: &New
pl: &Nowy

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
pl: &Kod

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
pl: &Zapis danych

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
pl: &Odczyt danych

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
pl: Dostęp do d&anych

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Disable &All
pl: &Wyłącz wszystkie

en: &Enable All
pl: Włącz wszystki&e

en: &Remove All
pl: &Usuń wszystkie

en: %2 | %2 (repeated %1 times)
pl[0]: %2
pl[1]: %2 (powtórzone %1 razy)
pl[2]: %2 (powtórzone %1 razy)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2 (crashed)
pl: #%1 w %2 (uległ usterce)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
pl: #%1 w %2

en: Depth
pl: Głębokość

en: Function
pl: Funkcja

en: Source
pl: Miejsce źródłowe

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
pl: <b>Ramka stosu</b>Nazywana także "stosem wywołań", jest to lista pokazująca jaka funkcja jest obecnie aktywna i co wywołało kolejne funkcje w drodze do tego miejsca w programie. Po naciśnięciu elementu można zobaczyć wartości w poprzednio wywołanych funkcjach.

en: Threads:
pl: Wątki:

[ctx: #frame function() at file]
en: #%1 %2() at %3
pl: #%1 %2() przy %3

[ctx: #frame function() at file:line]
en: #%1 %2() at %3:%4
pl: #%1 %2() przy %3:%4

en: Breakpoint hit: %1
pl: Uruchomiono pułapkę: %1

en: Watchpoint hit: %1
pl: Uruchomiono punkt kontrolny: %1

en: Remote Path
pl: Zdalna ścieżka

en: Local Path
pl: Ścieżka miejscowa

en: Delete
pl: Usuń

en: Error
pl: Błąd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
pl: Nazwa

en: Value
pl: Wartość

en: Locals
pl: Lokalne

en: Watch This
pl: Obserwuj to

en: Stop on Change
pl: Zatrzymaj przy zmianie

en: Debugger Variables
pl: Zmienne diagnostyczne

[ctx: @option:check]
en: Auto-resize columns on click
pl: Sam zmień rozmiar kolumn na naciśnięcie

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
pl: <b>Drzewo zmiennych</b>Drzewo zmiennych pozwala zobaczyć wartości zmiennych miejscowych i wybranych wyrażeń.<br />Zmienne miejscowe są wyświetlane automatycznie i uaktualniane podczas działania programu. Podane wyrażenia można obliczyć raz lub "obserwować je" (automatycznie uaktualniać). Wyrażenia, które nie są uaktualniane automatycznie mogą być uaktualnione za pomocą opcji w menu kontekstowym. Można także zmieniać nazwy wyrażeń na bardziej opisowe po kliknięciu kolumny z nazwą.<br />Aby zmienić wartość zmiennej lub wyrażenia, kliknij tą wartość.<br />

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
pl: <b>Podanie wyrażenia</b>Wpisz wyrażenie do obserwowania.

en: &Natural
pl: &Naturalny

en: &Binary
pl: Dwó&jkowy

en: &Octal
pl: Ós&emkowy

en: &Decimal
pl: &Dziesiętny

en: &Hexadecimal
pl: &Szesnastkowy

en: Remove Watch Variable
pl: Usuń obserwowaną zmienną

en: &Copy Value
pl: S&kopiuj wartość

en: &Stop on Change
pl: &Zatrzymaj przy zmianie

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
pl: Znajdź:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
pl: Przejdź do następnego pasującego

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
pl: Przejdź do poprzedniego pasującego

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Documentation
pl: Dokumentacja

[ctx: @action go back]
en: Back
pl: Wstecz

[ctx: @action go forward]
en: Forward
pl: Naprzód

[ctx: @action go to start page]
en: Home
pl: Dom

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
pl: Poszukaj...

[ctx: @action]
en: Find in Text...
pl: Znajdź w tekście...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
pl: Znajdź w tekście otwartej strony dokumentacji

[ctx: @title:menu]
en: Debug
pl: Diagnozuj

[ctx: @title:menu]
en: Refactor
pl: Refaktoryzacja

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current File With
pl: Przeanalizuj bieżący plik przy użyciu

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current Project With
pl: Przeanalizuj bieżący projekt przy użyciu

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
pl: Nie można znaleźć pliku wykonywalnego %1. Proszę się upewnić, że jest wgrany i może być wykonywany. <br />Wtyczka nie zadziała do czasu, aż naprawisz ten problem.

en: Rename "%1" to "%2"
pl: Przemianuj "%1" na "%2"

en: Failed to apply changes: %1
pl: Nieudane wprowadzanie zmian: %1

en: Rename
pl: Przemianuj

en: Rename file from "%1" to "%2".
pl: Przemianuj plik z "%1" na "%2".

en: Parsing: %1
pl: Przetwarzanie składni: %1

en: Background Parser
pl: Przetwarzanie w tle

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
pl: Pominięty plik, który jest za duży: '%1'

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
pl: Plik jest %1 i wykracza poza ograniczenie %2.

en: Could not open file '%1'
pl: Nie można otworzyć pliku '%1'

en: File could not be read from disk.
pl: Nie można odczytać pliku z dysku.

en: File could not be opened.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: File could not be read from disk due to permissions.
pl: Nie można odczytać pliku z dysku ze względu na uprawnienia.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
pl[0]: Przetwórz 1 plik w %2
pl[1]: Przetwórz %1 pliki w %2
pl[2]: Przetwórz %1 plików w %2

en: All projects classes
pl: Klasy wszystkich projektów

en: Base classes
pl: Klasy podstawowe

en: Derived classes
pl: Klasy pochodne

en: Classes in project %1
pl: Klasy w projekcie %1

en: not implemented
pl: niezaimplementowane

[ctx: @action]
en: Rename "%1"...
pl: Przemianuj "%1"...

en: No declaration under cursor
pl: Brak deklaracji pod kursorem

en: Declaration is located in non-writable file %1.
pl: Deklaracja jest położona w pliku nie do zapisu %1.

[ctx: @title:window Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
pl: Przemianuj "%1"

[ctx: @title:tab]
en: Uses
pl: Wykorzystania

[ctx: @title:tab]
en: Declaration Info
pl: Dane o deklaracji

en: Renaming "%1" to "%2"
pl: Przemianowano "%1" na "%2"

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
pl: Przemianuj

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, newNameLabel)
en: &New name:
pl: &Nowa nazwa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goButton)
en: <html><head/><body><p>&quot;Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too&quot;</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>&quot;Uwaga: Wszystkie przeładowane funkcje, przeładowania, deklaracje w przód, itp. będą miały nazwę zmienioną na&quot;</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goButton)
en: &Rename
pl: P&rzemianuj

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Could not find an open document
pl: Nie można znaleźć otwartego dokumentu

en: Could not find the chain for the selected document: %1
pl: Nie można znaleźć łańcucha dla wybranego dokumentu: %1

en: Error finding context for selection range
pl: Błąd znajdywania kontekstu dla zaznaczonego zakresu

en: Error checking conditions to generate code: %1
pl: Błąd sprawdzania warunków generowania kodu: %1

en: Error Gathering user information: %1
pl: Błąd gromadzenia danych o użytkowniku: %1

en: Error generating code: %1
pl: Błąd gromadzenia kodu: %1

en: Could not rename '%1' to '%2'
pl: Nie można zmienić nazwy '%1' na '%2'

[ctx: Inconsistent change in <filename> between <range>, found <oldText> (encountered <foundText>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 between %2, found %3 (encountered "%4") -> "%5"
pl: Niespójna zmiana w %1 pomiędzy %2, znaleziono %3 (napotkano "%4") -> "%5"

en: Could not replace text in the document: %1
pl: Nie można zastąpić tekstu w dokumencie: %1

[ctx: Inconsistent change in <document> at <range> = <oldText> (encountered <encountered>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 at %2 = "%3"(encountered "%4") -> "%5"
pl: Niespójna zmiana w %1 przy %2 = "%3"(napotkano "%4") -> "%5"

[ctx: Inconsistent change-request at <document>:intersecting changes: <previous-oldText> -> <previous-newText> @<range> & <new-oldText> -> <new-newText> @<range>]
en: Inconsistent change-request at %1; intersecting changes: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7
pl: Niespójne żądanie zmiany przy %1; nachodzenie zmian: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RefactoringDialog)
en: Refactoring
pl: Refaktoryzacja

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Abort
pl: &Przerwij

en: Alias %1 as %2
pl: Alias %1 jako %2

en: Lost alias %1
pl: Stracony alias %1

en: invalid member-function %1 type %2
pl: nieprawidłowa funkcja członka %1 typ %2

en: (unknown direct declaration)
pl: (nieznana bezpośrednia deklaracja)

en: (missing)
pl: (brak)

en: context-free forward-declaration %1
pl: wolna-od-kontekstu deklaracja-w-przód %1

en: Import %1 as %2
pl: Zaimportuj %1 jako %2

en: Import %1
pl: Zaimportuj %1

en: lost declaration
pl: zgubiona deklaracja

en: Back to %1<br />
pl: Z powrotem do %1<br />

en: enumerator
pl: wyliczenie

en: namespace %1
pl: przestrzeń nazw %1

en: enumeration %1
pl: wyliczenie %1

en: (resolved forward-declaration:
pl: (rozwiązane deklaracje-w-przód:

en: (unresolved forward-declaration)
pl: (nierozwiązane deklaracje-w-przód)

en: possible resolution from
pl: możliwe rozwiązanie z

en: Returns:
pl: Zwraca:

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Enum:
pl: Wyliczenie:

en: Container:
pl: Kontener:

en: Scope: %1
pl: Zakres: %1

en: Access: %1
pl: Dostęp: %1

en: Kind: %1 %2
pl: Rodzaj: %1 %2

en: Kind: %1
pl: Rodzaj: %1

en: Deprecated
pl: Przestarzałe

en: Status: %1
pl: Stan: %1

en: Decl.:
pl: Dekl.:

en:  Decl.:
pl:  Dekl.:

en: Show uses
pl: Pokaż wykorzystania

en: Show documentation for
pl: Pokaż dokumentację dla

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
pl: <anonimowy>

en: Overrides a
pl: Zastępuje

en: function
pl: funkcję

en:  from
pl:  z

en: Hides a
pl: Ukrywa

en: Overridden in
pl: Zastąpione w

en: Overriders possible, show all
pl: Możliwe zastąpienia, pokaż wszystkie

en: More overriders possible, show all
pl: Więcej możliwych zastąpień, pokaż wszystkie

en: Inherited by
pl: Odziedziczone od

en: Inheriters possible, show all
pl: Możliwe odziedziczenia, pokaż wszystkie

en: More inheriters possible, show all
pl: Więcej możliwych odziedziczeń, pokaż wszystkie

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
pl: definicja

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
pl: naprzód

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
pl: stała

en: 1 Byte | %1 Bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: %1 bajty
pl[2]: %1 bajtów

en: 1 Bit | %1 Bits
pl[0]: %1 bit
pl[1]: %1 bity
pl[2]: %1 bitów

en: offset in parent: %1
pl: przesuniecie w elemencie nadrzędnym: %1

en: size: %1 Bytes
pl: rozmiar: %1 bajtów

en: aligned to: %1 Bytes
pl: wyrównane do: %1 bajtów

en: Declarations:
pl: Deklaracje:

en: not parsed yet
pl: jeszcze nieprzetworzone

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
pl: Pliki dołączane

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
pl: Plik dołączony przez

en: Typedef
pl: DefinijcaTypu

en: Class
pl: Klasa

en: Variable
pl: Zmienna

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Namespace import
pl: Import przestrzeni nazw

en: Namespace alias
pl: Aliasów przestrzeni nazw

en: Forward Declaration
pl: Deklaracja w przód

en: (Hold <em>Alt</em> to show. Navigate via arrow keys, activate by pressing <em>Enter</em>)
pl: (Przytrzymaj klawisz <em>Alt</em> aby pokazać. Do poruszania się użyj strzałek, aktywuj poprzez naciśnięcie klawisza <em>Enter</em>)

en: (Hold <em>Alt</em> to show this tooltip)
pl: (Przytrzymaj klawisz <em>Alt</em> aby pokazać tę podpowiedź)

en: Problem in <i>%1</i>
pl: Problem w <i>%1:</i>

en: Location:
pl: Położenie:

en: <br>See:
pl: <br>Obejrzyj:

en:  in
pl:  w

en: Solution (%1)
pl: Rozwiązanie (%1)

en: %1 still needs an update!
pl: %1 nadal wymaga uaktualnienia!

en: Uses of
pl: Wykorzystania

en: Uses of %1
pl: Wykorzystania %1

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
pl: Wiersz <b>%1</b>:

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
pl: Wiersz <b>%1</b>:

en: Unknown context
pl: Nieznany kontekst

en: Global
pl: Globalne

[ctx: %1: source file]
en: In %1
pl: W %1

en: Definition
pl: Definicja

en: Declaration
pl: Deklaracja

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
pl[0]: %2: 1 wykorzystanie
pl[1]: %2: %1 wykorzystania
pl[2]: %2: %1 wykorzystań

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
pl: Zwiń

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
pl: Rozwiń

en: 1 use found | %1 uses found
pl[0]: znaleziono 1 wykorzystanie
pl[1]: znaleziono %1 wykorzystania
pl[2]: znaleziono %1 wykorzystań

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystko

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystko

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Hint
pl: Podpowiedź

en: Disk
pl: Dysk

en: Preprocessor
pl: Preprocesor

en: Lexer
pl: Lekser

en: Parser
pl: Analizator składni

en: Definition-Use Chain
pl: Łańcuch definicja-użycie

en: Semantic analysis
pl: Analiza semantyczna

en: To-do
pl: Do-zrobienia

en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: <severity>: <description> in <url>:[<range>]: <explanation> (found by <source>)]
en: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (found by %9)
pl: %1: %2 w %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (znaleziony przez %9)

en: <no explanation>
pl: <brak wyjaśnienia>

en: %1 of %2
pl: %1 z %2

en: unknown
pl: nieznane

en: %1 of %2 : %3
pl: %1 z %2 : %3

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
pl: pliki lub - do odczytu z STDIN, późniejsze jest domyślnym, jeśli nie dostarczono niczego

en: print generated AST tree
pl: wydrukuj wygenerowane drzewo AST

en: print generated token stream
pl: wydrukuj wygenerowany strumień token

en: code to parse
pl: kod do przetworzenia

en: No build directory specified for a builder job.
pl: Nie określono katalogu budowania dla zadania budowniczego.

en: No working directory specified for a process.
pl: Nie określono katalogu budowania dla procesu.

en: Invalid build directory '%1'
pl: Nieprawidłowy katalog budowania '%1'

en: Invalid working directory '%1'
pl: Nieprawidłowy katalog pracy '%1'

en: Build directory '%1' is not a local path
pl: Katalog budowania '%1' nie jest ścieżką miejscową

en: Working directory '%1' is not a local path
pl: Katalog pracy '%1' nie jest ścieżką miejscową

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
pl: Katalog budowania '%1' nie istnieje lub nie jest katalogiem

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
pl: Katalog pracy '%1' nie istnieje lub nie jest katalogiem

en: Failed to specify program to start: %1
pl: Nie udało się ustalić programu do uruchomienia: %1

en: *** Killed process ***
pl: *** Unicestwiono proces ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
pl: *** Ostrzeżenie: nie można unicestwić procesu ***

en: %1 has failed to start
pl: Nie udało się uruchomić %1

en: %1 has crashed
pl: %1 uległ usterce

en: Read error
pl: Błąd odczytu

en: Write error
pl: Błąd zapisu

en: Waiting for the process has timed out
pl: Czekanie na proces przekroczyło czas oczekiwania

en: Exit code %1
pl: Kod wyjścia %1

en: *** Failure: %1 ***
pl: *** Niepowodzenie: %1 ***

en: *** Finished ***
pl: *** Zakończył ***

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
pl: Główny katalog projektu <b>%1</b> został usunięty lub przeniesiony poza KDevelop.
    Należy zamknąć projekt.

[ctx: @title:window]
en: Project Folder Deleted
pl: Usunięto katalog projektu

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
pl: Próba zmiany nazwy '%1' na '%2', lecz późniejszy jest filtrowany i zostanie ukryty.
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info:status]
en: build
pl: buduj

[ctx: @info:status]
en: clean
pl: oczyść

[ctx: @info:status]
en: configure
pl: ustaw

[ctx: @info:status]
en: install
pl: wgraj

[ctx: @info:status]
en: prune
pl: przytnij

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
pl: Rozmaite elementy

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
pl: Nie można usunąć katalogu <i>%1</i>.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
pl: Nie można usunąć pliku <i>%1</i>.

en: The file <i>%1</i> already exists.
pl: Plik <i>%1</i> już istnieje.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
pl: Nie można utworzyć pliku <i>%1</i>.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
pl: Nie można utworzyć katalogu <i>%1</i>.

en: Project Import: %1
pl: Import projektu: %1

en: Project import canceled.
pl: Zaniechano importu projektu.

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: @item:intext]
en: no branch
pl: brak gałęzi

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the path to an item from the projects tree...
pl: Podaj ścieżkę do elementu z drzewa projektu...

[ctx: @action]
en: Select...
pl: Wybierz...

[ctx: @title:window]
en: Select an Item
pl: Wybierz element

en: Select the item you want to get the path from.
pl: Wybierz element, z którego chcesz otrzymać ścieżkę.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list
pl: Wpisz zależność, aby dodać do listy

[ctx: @info:placedholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list...
pl: Wpisz zależność, aby dodać do listy...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addDependency)
en: Add the listed target to the dependency list
pl: Dodaj cel z listy do listy zależności

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, dependencies)
en: List of indirect dependent targets.
pl: Lista pośrednich celów zależnych.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, dependencies)
en: This list should contain targets that the application does not directly depend on, but for which an action needs to be taken before running the application.
pl: Lista ta powinna zawierać cele, na których program nie polega bezpośrednio, lecz wobec, których należy podjąć działanie przed uruchomieniem programu.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeDependency)
en: Remove the selected dependencies from the list
pl: Usuwa wybrane zależności z listy

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepUp)
en: Move the selected dependency up in the list
pl: Przesuwa wybraną zależność w górę na liście

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepDown)
en: Move the selected dependency down in the list
pl: Przesuwa wybraną zależność w dół na liście

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
pl: Nieudane zapisywanie do %1, prawdopodobnie dysk jest pełny

en: The previous session crashed. | Session crashed %1 times in a row.
pl[0]: Poprzednia sesja uległa awarii.
pl[1]: Poprzednia sesja uległa %1 awariom z rzędu.
pl[2]: Poprzednia sesja uległa %1 awariom z rzędu.

[ctx: tty action]
en: Clear cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

[ctx: @title]
en: Session Crashed
pl: Sesja wysypała się

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press Clear if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Continue if you are sure the crash has another origin.
pl: Awaria może być spowodowana uszkodzeniem danych pamięci podręcznej.
    
    Naciśnij Wyczyść, jeśli chcesz, aby KDevelop oczyścił pamięć podręczną, w przeciwnym razie naciśnij Kontynuuj, jeśli masz pewność, że usterka ma inną przyczynę.

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

[ctx: @action:button]
en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a tool view configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
pl: Wykonaj działania, aby zmienić obszar.<br />Obszar jest ustawieniami widoku narzędzia dla charakterystycznego przypadku użycia. Stąd możesz również przejść wstecz do domyślnego obszaru kodu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Back to Code
pl: Wróć do kodu

[ctx: @info:progress]
en: Running %1
pl: Wykonywanie %1

en: &Window Color Scheme
pl: Zestaw bar&w okien

[ctx: @title:window]
en: Configure
pl: Ustawienia

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
pl: Ustawienia w bieżącym module uległy zmianie.
    Zastosować czy porzucić zmiany?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
pl: Zastosuj zmiany

[ctx: @title:window]
en: No Plugins Found
pl: Nie znaleziono żadnych wtyczek

en: <p>Could not find any plugins during startup.<br/>Please make sure QT_PLUGIN_PATH is set correctly.</p>Refer to <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">this article</a> for more information.
pl: <p>Nie można znaleźć wtyczek przy uruchomieniu.<br/>Upewnij się, że ścieżka QT_PLUGIN_PATH została ustawiona poprawnie.</p>Po szczegóły zajrzyj do <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">tego artykułu</a>.

en: Debugger
pl: Program diagnostyczny

[ctx: @title:window]
en: Frame Stack
pl: Ramka stosu

[ctx: @title:window]
en: Breakpoints
pl: Pułapki

[ctx: @title:window]
en: Variables
pl: Zmienne

en: &Restart
pl: U&ruchom ponownie

en: Restart program
pl: Uruchom ponownie program

en: Restarts applications from the beginning.
pl: Uruchamia program od początku.

[ctx: @action]
en: Interrupt
pl: Przerwanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Interrupt application
pl: Wstrzymaj program

[ctx: @info:whatsthis]
en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
pl: Przerywa diagnozowany proces lub bieżące polecenie diagnostyczne.

[ctx: @action]
en: Run to &Cursor
pl: Wykonaj do &kursora

[ctx: @info:tooltip]
en: Run to cursor
pl: Wykonaj do kursora

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues execution until the cursor position is reached.
pl: Kontynuuje wykonywanie do osiągnięcia położenia kursora.

[ctx: @action]
en: Set E&xecution Position to Cursor
pl: Ustaw &wykonywanie do położenia kursora

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to cursor
pl: Przejdź do kursora

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continue execution from the current cursor position.
pl: Kontynuuj wykonywanie od bieżącego położenia kursora.

[ctx: @action]
en: Step &Over
pl: Przejdź p&onad

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over the next line
pl: Przejdź ponad do następnego wiersza

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
pl: Wykonuje jeden wiersz źródła w bieżącym pliku źródłowym. Jeżeli wiersz źródłowy jest wywołaniem do funkcji, to cała funkcja jest wykonywana i program zatrzyma się na wierszu za wywołaniem funkcji.

[ctx: @action]
en: Step over Ins&truction
pl: Przejdź ponad ins&trukcją

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over instruction
pl: Przejdź ponad instrukcją

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps over the next assembly instruction.
pl: Przechodzi ponad następną instrukcją asemblera

[ctx: @action]
en: Step &Into
pl: &Wejdź do

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into the next statement
pl: Wejdź do następnego wyrażenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
pl: Wykonuje dokładnie jeden wiersz źródła. Jeżeli wiersz źródła jest wywołaniem do funkcji, to wywołanie zatrzyma się po wejściu do niej.

[ctx: @action]
en: Step into I&nstruction
pl: Wejdź do i&nstrukcji

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into instruction
pl: Wejdź do instrukcji

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps into the next assembly instruction.
pl: Wchodzi do następnej instrukcji asemblera

[ctx: @action]
en: Step O&ut
pl: &Wyjdź na zewnątrz

[ctx: @info:tooltip]
en: Step out of the current function
pl: Wyjdź z bieżącej funkcji

[ctx: @whatsthis]
en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
pl: Wykonuje program do momentu zakończenia wykonywania obecnie wykonywanej funkcji. Program diagnostyczny wyświetli się wiersz po pierwszym wywołaniu tej funkcji. Jeżeli wykonywanie programu jest najbardziej zewnętrzną ramką (np. w main()), to wtedy ta operacja nie zadziała.

[ctx: @action]
en: Toggle Breakpoint
pl: Przełącz pułapkę

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle breakpoint
pl: Przełącz pułapkę

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
pl: Przełącza pułapkę na bieżącym wierszu w edytorze.

[ctx: @action]
en: Show Current Line
pl: Pokaż bieżący wiersz

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the current execution position
pl: Pokaż bieżące miejsce wykonywania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Jumps to the execution line in the editor.
pl: Przechodzi do wykonywanego wiersza w edytorze

[ctx: @title:window]
en: Debug
pl: Diagnostyka

[ctx: @action]
en: Debug Launch
pl: Uruchom program z diagnostyką

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
pl: Zdiagnozuj bieżący plik uruchomieniowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
pl: Wykonuje cel lub program określony w obecnych ustawieniach aktywnego uruchomienia wewnątrz programu diagnostycznego.

[ctx: @action]
en: &Continue
pl: &Kontynuuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue application execution
pl: Kontynuuje wykonywanie programu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
pl: Kontynuuje wykonywanie twojego programu w programie diagnostycznym. Działa to tylko wtedy, gdy program został zatrzymany w programie diagnostycznym (np. została aktywowana pułapka lub zostało naciśnięte przerwanie).

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
pl: Pasek narzędzi diagnostycznych

[ctx: @action]
en: Show Documentation
pl: Pokaż dokumentację

[ctx: @title:window]
en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Untitled
pl: Bez tytułu

[ctx: @title:window]
en: Open File
pl: Otwórz plik

en: *|Text File
pl: *|Plik tekstowy

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
pl: KDevelop nie może znaleźć edytora dla pliku '%1' typu %2.
    Czy chcesz go otworzyć jako zwykły tekst?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
pl: Nie można znaleźć edytora

[ctx: @action:button]
en: Open as Plain Text
pl: Otwórz jako zwykły tekst

[ctx: @action:button]
en: Do Not Open
pl: Nie otwieraj

[ctx: @action]
en: &Open...
pl: &Otwórz...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
pl: Otwórz plik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a file for editing.
pl: Otwiera plik do edytowania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
pl: Sporządza to wykaz plików, które zostały ostatnio otwarte i pozwala tobie na łatwe ich ponowne otwarcie.

[ctx: @action]
en: Save Al&l
pl: Z&apisz wszystko

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all open documents
pl: Zapisz wszystkie otwarte dokumenty

[ctx: @info:whatsthis]
en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
pl: Zapisz wszystkie otwarte dokumenty, pytając o dodatkowe dane, jeśli jest to konieczne.

[ctx: @action]
en: Reload All
pl: Wczytaj wszystko ponownie

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert all open documents
pl: Wycofaj zmiany we wszystkich otwartych dokumentach

[ctx: @info:whatsthis]
en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
pl: Przywróć wszystkie otwarte dokumenty wracając do poprzednio zapisanego stanu.

[ctx: @action]
en: &Close
pl: &Zamknij

[ctx: @info:tooltip]
en: Close file
pl: Zamknij plik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes current file.
pl: Zamknij bieżący plik.

[ctx: @action]
en: Clos&e All
pl: Za&mknij wszystko

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all open documents
pl: Zamknij wszystkie otwarte dokumenty

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
pl: Zamknij wszystkie otwarte dokumenty, pytając o dodatkowe dane, jeśli jest to konieczne.

[ctx: @action]
en: Close All Ot&hers
pl: Zamknij wszystkie &pozostałe

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other documents
pl: Zamknij wszystkie pozostałe dokumenty

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
pl: Zamknij wszystkie pozostałe dokumenty, z wyjątkiem bieżącego dokumentu.

[ctx: @action]
en: Show Annotate on Current Document
pl: Pokaż przypisy dla bieżącego dokumentu

[ctx: @action]
en: Annotate
pl: Przypisz

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
pl: Nie można oznaczyć dokumentu przypisami, ponieważ nie jest częścią projektu o zarządzaniu wersjami.

[ctx: @title:tab]
en: Editor
pl: Edytor

en: Configure Text Editor
pl: Ustawienia edytora tekstowego

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure environment variables
pl: Ustawienia zmiennych środowiskowych

[ctx: @title:window]
en: Launch Configurations
pl: Ustawienia pliku uruchomieniowego

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
pl: Dodaj nowe ustawienia pliku uruchomieniowego.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
pl: Usuń zaznaczone ustawienia pliku uruchomieniowego.

en: No launch configurations available. (Is any of the Execute plugins loaded?)
pl: Brak ustawień plików uruchomieniowych. (Czy wczytano jakąkolwiek wtyczkę wykonującą?)

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Configuration
pl: Przemianuj ustawienia

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Configuration
pl: Usuń ustawienia

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
pl: Wybrane ustawienia uruchamiania mają niezapisane zmiany. Czy chcesz je zapisać?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
pl: Ustawienia nie są potrzebne dla '%1'

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add" button to add a new one.</i>
pl: <i>Aby edytować, zaznacz jedno z ustawień po lewej<br>albo naciśnij na przycisk "Dodaj", aby dodać nowe.</i>

en: Editing %2: <b>%1</b>
pl: Edytowanie %2: <b>%1</b>

[ctx: @title:column Name of the Launch Configurations]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column Type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConfig)
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debugLabel)
en: Debugger:
pl: Program diagnostyczny:

[ctx: @title:window]
en: Loaded Plugins
pl: Wczytane wtyczki

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
pl: <html><font size="4">Wtyczki wczytane przez <b>%1</b></font></html>

en:  (read only)
pl:  (tylko do odczytu)

[ctx: @info:tooltip %1 = application name]
en: Configure %1
pl: %1 - Ustawienia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you customize %1.
pl: Pozwala tobie dostosować %1.

[ctx: @action]
en: Configure Notifications...
pl: Ustawienia powiadomień...

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
pl: Ustawienia powiadomień

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
pl: Pokazuje okno dialogowe, które pozwala na ustawienie powiadomień.

[ctx: @action]
en: Loaded Plugins
pl: Wczytane wtyczki

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a list of all loaded plugins
pl: Pokaż listę wszystkich wczytanych wtyczek

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
pl: Pokazuje okno dialogowe z informacjami o wszystkich wczytanych wtyczkach.

[ctx: @action]
en: &Next Window
pl: &Następne okno

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
pl: Następne okno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
pl: Przechodzi do następnego okna.

[ctx: @action]
en: &Previous Window
pl: &Poprzednie okno

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
pl: Poprzednie okno

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
pl: Przechodzi do poprzedniego okna.

[ctx: @action]
en: Jump to Next Outputmark
pl: Przejdź do następnego znacznika wyjścia

[ctx: @action]
en: Jump to Previous Outputmark
pl: Przejdź do poprzedniego znacznika wyjścia

[ctx: @action]
en: Split View &Top/Bottom
pl: Podziel widok na &górny/dolny

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
pl: Podziel w poziomie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
pl: Dzieli obecny widok w poziomie.

[ctx: @action]
en: Split View &Left/Right
pl: Podziel widok na &lewy/prawy

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
pl: Podziel w pionie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
pl: Dzieli obecny widok w pionie.

[ctx: @action]
en: &Next Split View
pl: &Następny podzielony widok

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
pl: Następny oddzielony widok

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
pl: Przejdź do następnego oddzielonego widoku.

[ctx: @action]
en: &Previous Split View
pl: &Poprzedni podzielony widok

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
pl: Poprzedni oddzielony widok

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
pl: Przechodzi do poprzedniego oddzielonego widoku.

[ctx: @action new file]
en: &New
pl: &Nowy

[ctx: @action Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
pl: Nowy plik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
pl: Tworzy pusty plik.

[ctx: @action]
en: &Add Tool View...
pl: Dod&aj widok narzędzia...

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
pl: Dodaj widok narzędzia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
pl: Dodaj widok nowego narzędzia do tego okna.

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
pl: Podziel widok na górny/dolny

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
pl: Podziel widok na lewy/prawy

[ctx: @action:inmenu]
en: New File
pl: Nowy plik

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload All
pl: Wczytaj wszystko ponownie

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Tool View
pl: Dodaj widok narzędzia

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock the Panel from Hiding
pl: Uniemożliw ukrywanie panelu

en: %1|All Project Files (%1)
pl: %1|Wszystkie pliki projektu (%1)

[ctx: @title:tab]
en: Select Source
pl: Wybierz źródło

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
pl: Wybierz plik ustawień systemu budowania, istniejący projekt KDevelop, lub dowolny katalog do otwarcia jako projekt

[ctx: @title:window]
en: Open Project
pl: Otwórz projekt

[ctx: @title:tab]
en: Project Information
pl: Szczegóły o projekcie

en: Open "%1" as project
pl: Otwórz %1 jako projekt

en: Selected URL is invalid
pl: Wybrany adres URL jest nieprawidłowy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open existing file "%1"
pl: Otwórz istniejący plik "%1"

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use this command to show or hide the view's statusbar.
pl: Służy do pokazywania i ukrywania paska stanu widoku.

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
pl: Dokument "%1" ma niezapisane zmiany. Czy chcesz jest zapisać?

[ctx: @title:window]
en: Close Document
pl: Zamknij dokument

en: The document "%1" has unsaved changes and was modified by an external process.
    Do you want to overwrite the external changes?
pl: Dokument "%1" ma niezapisane zmiany i został zmieniony przez zewnętrzny program.
    Czy chcesz zastąpić zewnętrzne zmiany?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite External Changes
pl: Zastąp zmiany z zewnątrz

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Todo
pl: Do zrobienia

[ctx: @item problem severity]
en: Hint
pl: Podpowiedź

[ctx: @item problem severity]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @item problem severity]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-parse all watched documents
pl: Przetwórz ponownie wszystkie obserwowane dokumenty

[ctx: @title:column source of problem]
en: Source
pl: Źródło

[ctx: @title:column file where problem was found]
en: File
pl: Plik

[ctx: @title:column line number with problem]
en: Line
pl: Wiersz

[ctx: @title:column column number with problem]
en: Column
pl: Kolumna

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation
pl: Zaniechaj działania

[ctx: @info]
en: Aborting...
pl: Porzucam...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
pl: Otwórz okno szczegółowego postępu

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
pl: Ukryj okno szczegółowego postępu

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
pl: Pokaż okno szczegółowego postępu

en: Loading Project %1
pl: Wczytywanie projektu %1

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
pl: Wczytywanie %1

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
pl: Nie można wczytać pliku projektu %1.<br>Projekt został usunięty z sesji.

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
pl: Nie można utworzyć ukrytego katalogu (%1) dla pliku programistycznego

en: Unable to get project file: %1
pl: Nie można pobrać pliku projektu: %1

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
pl: Nie można wczytać %1, projekt o tej samej nazwie '%2' jest już otwarty.

en: Could not load project management plugin <b>%1</b>.<br>Check that the required programs are installed, or see console output for more information.
pl: Nie można wczytać wtyczki do zarządzania projektami <b>%1</b> Sprawdź czy wymagane programy zostały dograne lub przeczytaj co wyświetla konsola, aby dowiedzieć się więcej.

en: The project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
pl: Wtyczka importująca projekty (%1) nie obsługuje interfejsu IProjectFileManager.

en: Could not open project.
pl: Nie można otworzyć projektu.

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
pl: Nie można przechować ustawień charakterystycznych dla programisty.
    Uwaga: Zmienione ustawienia projektu zostaną utracone.

[ctx: @title:window]
en: Configure Project %1
pl: Ustawienia projektu %1

en: Invalid Location: %1
pl: Nieprawidłowe położenie: %1

en: Already opening %1, not opening again
pl: Już otwierasz %1, nie otwieraj ponownie

[ctx: @action:button]
en: Override
pl: Zastąp

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration
pl: Kontynuuj otwieranie projektu i użyj tylko dostarczonych ustawień projektu

[ctx: @action:button]
en: Open Existing File
pl: Otwórz istniejący plik

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration
pl: Kontynuuj otwieranie projektu, lecz użyj istniejących ustawień projektu

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project
pl: Zaniechaj otwierania projektu

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
pl: Już istnieje plik ustawień projektu w %1.
    Czy chcesz go zastąpić, czy otworzyć istniejący plik?

[ctx: @title:window]
en: Override Existing Project Configuration
pl: Zastąp istniejące ustawienia projektu

en: Unable to create configuration file %1
pl: Nie można utworzyć pliku ustawień %1

en: Reopen the current project?
pl: Czy otworzyć ponownie obecny projekt?

[ctx: @action:button]
en: Reopen
pl: Otwórz ponownie

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
pl: Otwórz / zaimportuj projekt...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
pl: Otwórz lub zaimportuj projekt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop project or import an existing Project into KDevelop. This entry allows one to select a KDevelop project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop project file, the file will be created.
pl: Otwórz istniejący projekt KDevelop lub zaimportuj istniejący projekt do KDevelop. Ten wpis pozwala na wybór pliku projektu KDevelop lub istniejącego katalogu do otwarcia go w KDevelop. W przypadku otwarcia istniejącego katalogu, który jeszcze nie ma pliku projektu KDevelop, zostanie utworzony taki plik.

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
pl: Pobierz projekt...

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
pl: Pobierz projekt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop.
pl: Prowadzi użytkownika przez pobieranie projektu i następnie importuje go do KDevelop.

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
pl: Zamknij projekt(y)

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
pl: Zamyka wszystkie obecnie zaznaczone projekty

[ctx: @action]
en: Open Configuration...
pl: Otwórz ustawienia...

[ctx: @action]
en: Commit Current Project...
pl: Wdroż w obecnym projekcie...

[ctx: @action]
en: Commit...
pl: Wdroż...

[ctx: @action]
en: Open Recent Project
pl: Otwórz ostatni projekt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
pl: Otwiera ostatnio otwierany projekt.

[ctx: @action]
en: Open Project for Current File
pl: Otwórz projekt bieżącego pliku

en: Project already open: %1
pl: Projekt jest już otwarty: %1

en: No active document
pl: Brak aktywnego dokumentu

[ctx: @title:window]
en: Project Already Open
pl: Projekt jest już otwarty

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
pl: Projekt, który próbujesz otworzyć, jest już otwarty w co najmniej jednej innej sesji.<br>Co zrobić?

[ctx: @option:radio]
en: Add project to current session
pl: Dodaj projekt do bieżącej sesji

[ctx: @option:radio]
en: Open session %1
pl: Otwórz sesję %1

en: No enabled plugin supports this repository URL: %1
pl: Żadna z włączonych wtyczek nie obsługuje tego adresu URL repozytorium: %1

[ctx: @action]
en: Reparse the Entire Project
pl: Przetwórz ponownie cały projekt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, managerCombo)
en: Select the Management Plugin to use for this project
pl: Wybierz wtyczkę do zarządzania tym projektem

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project manager:
pl: Kierownik projektu:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Provide a name for the project
pl: Podaj nazwę dla projektu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @item:inlistbox]
en: From File System
pl: Z przeglądarki plików

en: Could not create the directory: %1
pl: Nie można utworzyć katalogu: %1

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
pl: Musisz podać prawidłowy lub nieistniejący katalog, aby pobrać projekt w stanie wyjściowym

en: You need to specify the source for your remote project
pl: Musisz podać źródło dla swojego zdalnego projektu

en: You need to specify an empty folder as your project destination
pl: Musisz podać pusty katalog jako miejsce docelowe twojego projektu

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Source:
pl: Źródło:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
pl: Cel

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Directory:
pl: Katalog:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, workingDir)
en: Select the directory to use...
pl: Wybierz używany katalog...

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sourceBox)
en: Source
pl: Źródło

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, get)
en: Get
pl: Pobierz

[ctx: launch mode]
en: Debug
pl: Diagnozowanie

[ctx: launch mode]
en: Profile
pl: Profil

[ctx: launch mode]
en: Execute
pl: Wykonaj

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
pl: Ustawienia bieżącego pliku uruchomieniowego nie obsługują trybu '%1'.

[ctx: @action]
en: Configure Launches...
pl: Ustawienia programu...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
pl: Otwórz okno ustawiania pliku uruchomieniowego

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
pl: Otwiera okno, aby ustawić nowy plik uruchomieniowy, lub do zmienić istniejące ustawienia.

[ctx: @action]
en: Execute Launch
pl: Uruchom program zwyczajnie

[ctx: @action Short text for 'Execute Launch' used in the toolbar]
en: Execute
pl: Wykonaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
pl: Wykonaj bieżący plik uruchomieniowy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
pl: Wykonuje cel lub program określony w obecnych ustawieniach aktywnego uruchomienia.

[ctx: @action Short text for 'Debug Launch' used in the toolbar]
en: Debug
pl: Zdiagnozuj

[ctx: @action]
note: i18n("Profile Launch"), this); profileAction->setToolTip(i18nc("@info:tooltip", "Profile current launch")); profileAction->setWhatsThis(i18nc("@info:whatsthis", "Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Profiler.")); ac->addAction("run_profile", 
en: Stop All Jobs
pl: Zatrzymaj wszystkie zadania

[ctx: @action Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
pl: Zatrzymaj wszystkie

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
pl: Zatrzymaj wszystkie wykonywane zadania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
pl: Żąda zatrzymania wszystkich wykonywanych zadań.

[ctx: @action]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: @action Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
pl: Menu pozwalające na zatrzymanie poszczególnych zadań

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
pl: Spis prac, które można zatrzymać osobno.

[ctx: @title:menu]
en: Current Launch Configuration
pl: Ustawienia bieżącego plik uruchomieniowego

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
pl: Ustawienia bieżącego plik uruchomieniowego

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
pl: Wybierz, który plik uruchomieniowy wykonać, po wywołaniu polecenia wykonania.

[ctx: @item:inmenu]
en: <%1> Unnamed job
pl: <%1> Nienazwane zadanie

en: New %1 Launcher
pl: Nowe uruchomienie %1

[ctx: @title:menu]
en: %1 As...
pl: %1 jako...

en: Host System
pl: System gospodarza

en: Allows to select a runtime
pl: Umożliwia wybranie biblioteki uruchomieniowej

en: Runtime: %1
pl: Biblioteka uruchomieniowa: %1

[ctx: @title:window]
en: Save Modified Files?
pl: Czy zapisać zmienione pliki?

en: The following files have been modified. Save them?
pl: Następujące pliki uległy zmianie. Czy je zapisać?

[ctx: @action:button]
en: Save &None
pl: &Nie zapisuj żadnego

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all modifications
pl: Porzuć wszystkie zmiany

en: (no projects)
pl: (brak projektów)

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete session
pl: Usuń sesję

[ctx: @title:window]
en: Pick a Session
pl: Wybierz sesję

[ctx: @action:button]
en: Run
pl: Uruchom

[ctx: @info:tooltip]
en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
pl: Rozpoczęta sesja.
    pid %1, program %2, gospodarz %3

en: Running
pl: Rozpoczęta

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Session
pl: Nie można usunąć sesji

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
pl: <p>Nie można usunąć zablokowanej sesji.

[ctx: @info]
en: <p>The session <b>%1</b> is locked by %2 on %3 (PID %4).
pl: <p>Sesja <b>%1</b> jest zablokowana przez %2 na %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: The session <b>%1</b> and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
pl: Sesja <b>%1</b> i wszystkie zawarte ustawienia zostaną usunięte. Projekty pozostaną nieruszone. Czy na pewno chcesz kontynuować?

[ctx: @title:window]
en: Delete Session
pl: Usuń sesję

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
pl: Obecna sesja i wszystkie zawarte ustawienia zostaną usunięte. Projekty pozostaną nieruszone. Czy na pewno chcesz kontynuować?

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
pl: Przemianuj sesję

[ctx: @label:textbox]
en: New session name:
pl: Nowa nazwa sesji:

en: Session Manager
pl: Zarządzanie sesją

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
pl: Rozpocznij nową sesję

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
pl: Rozpocznij nowe wystąpienie KDevelop z pustą sesją

[ctx: @action]
en: Rename Current Session...
pl: Przemianuj bieżącą sesję...

[ctx: @action]
en: Delete Current Session...
pl: Usuń bieżącą sesję...

[ctx: @action]
en: Quit
pl: Zakończ

en: Copy of %1
pl: Kopia %1

[ctx: @title:column]
en: Identity
pl: Tożsamość

[ctx: @title:column]
en: Contents
pl: Zawartość

[ctx: @title:column]
en: State
pl: Stan

[ctx: @title:column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @label:textbox]
en: Filter:
pl: Filtr:

en: Create New Session
pl: Utwórz nową sesję

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) detected, making this one visible instead of starting a new one
pl: Wykryto uruchomienie %1 (PID: %2), więc uczyniono je widocznym zamiast zaczynać nowe

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
pl: Uruchomienie %1 (PID: %2) widocznie się zawiesiło

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
pl: Dany program nie odpowiedział na zawołanie DBUS, możliwe, że uległ awarii lub zawiesił się.

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
pl: Nie udało się zająć sesji <em>%1</em>, bo jest już zajęta przez %2 na %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
pl: Nie udało się zająć sesji <em>%1</em> (plik blokady niedostępny).

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
pl: <p>Zamknij program, który zajął tę sesję lub wybierz inną sesję do rozpoczęcia.</p>

[ctx: @action:button]
en: Retry Startup
pl: Ponów rozpoczęcie

[ctx: @action:button]
en: Choose Another Session
pl: Wybierz inną sesję

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
pl: Nie udało się zająć sesji %1

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
pl: Wybrana sesja %1 już jest aktywna w innym uruchomionym wystąpieniu.

en: Analyzers
pl: Analizatory

en: Configure Analyzers
pl: Ustawienia analizatorów

en: Configure Background Parser
pl: Ustawienia przetwarzania składni w tle

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
pl: <p>Włącza lub wyłącza przetwarzanie składni w tle.<br>Jeśli jesteś niepewny, to pozostaw go włączonego. Wyłączenie przetwarzania składni w tle, pozbawi KDevelop dużej części funkcjonalności.</p>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: Enable Background Parser
pl: Włącz przetwarzanie składni w tle

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
pl: Czas czekania na ponowne przeanalizowanie dokumentu podczas twojego edytowania go.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delay:
pl: Opóźnienie:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
pl: Największa liczba równoległych wystąpień, których używa analizatora składni uruchomionego w tle. Jeśli jesteś niepewny, to wybierz 1 lub 2.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum number of threads:
pl: Graniczna liczba wątków:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en:  threads
pl:  wątki

en: Configure Documentation
pl: Ustawienia dokumentacji

en: No Source Formatter available
pl: Nie ma żadnego formatowania kodu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPreview) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
pl: Podgląd:

en: Environment
pl: Środowisko

en: Configure Environment Variables
pl: Ustawienia zmiennych środowiskowych

en: %1 (default profile)
pl: %1 (domyślny profil)

[ctx: @title:column]
en: Variable
pl: Zmienna

[ctx: @title:column]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter variable...
pl: Wpisz zmienną...

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Environment Profile
pl: Wpisz nazwę nowego profilu środowiska

[ctx: @title:window]
en: Batch Edit Mode
pl: Tryb edycji wsadowej

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment profile:
pl: Profil środowiska:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileButton)
en: Add profile...
pl: Dodaj profil...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneProfileButton)
en: Clone profile...
pl: Powiel profil...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeProfileButton)
en: Remove profile
pl: Usuń profil

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultProfileButton)
en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślne

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeVariableButton)
en: Remove variable
pl: Usuń zmienną

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchModeEditButton)
en: Batch edit mode
pl: Tryb edycji wsadowej

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  file |  files
pl[0]:  plik
pl[1]:  pliki
pl[2]:  plików

en: Language Support
pl: Obsługa języków

en: Configure Code-Completion and Semantic Highlighting
pl: Ustawienia uzupełniania kodu i podświetlania semantycznego

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Code Completion
pl: Uzupełnianie kodu

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automaticInvocation)
en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
pl: Jeśli wyłączone, to element interfejsu uzupełniania kodu nigdy nie pokaże się samoczynnie.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enable automatic invocation:
pl: Przywołuj samoczynnie:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
pl: Wybierz czy wyświetlać dodatkowe dane o obecnie zaznaczonym elemencie uzupełnienia kodu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Additional information for current item:
pl: Dodatkowe dane dla bieżącego elementu:

[ctx: info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showMultiLineSelectionInformation)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
pl: Wybierz czy wyświetlać dodatkowe dane o obecnie zaznaczonym elemencie uzupełnienia kodu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
pl: <p>Interfejs użytkownika uzupełniania kodu może pracować w minimalnym trybie i szczegółowym trybie.<br>Wybierz przy jakich przypadkach będzie wyświetlane pełne uzupełnianie kodu.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Detailed completion:
pl: Szczegółowe uzupełnianie:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: When Invoked Manually
pl: Gdy wywołane ręcznie

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Always
pl: Zawsze

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Semantic Code Highlighting
pl: Semantyczne podświetlanie kodu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, localColorizationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_localColorization)
en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
pl: <p>Ustawienie to decyduje o jaskrawości barw dla lokalnych zmiennych, na przykład argumentów funkcji, zmiennych i tego typu.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localColorizationLabel)
en: Local colorization intensity:
pl: Miejscowa jaskrawość zabarwiania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: <p>By default, the global colors for types, functions, namespaces and so forth are auto-generated and will adapt to the selected editor theme based on the global colorization intensity. If you want to have full control over the colors, you can instead use the editor theme as color source. You can then fine tune the colors in the settings under Editor &gt; Color Themes &gt; Highlighting Text Styles &gt; KDevelop/Semantic Colors.</p>
pl: <p>Domyślnie, globalne barwy dla rodzajów, funkcji, przestrzeni nazw itp. są tworzone samoczynnie i dostosują się do wybranego zestawu barw na podstawie ogólnej jaskrawości barw. Jeśli jednak chcesz mieć możliwość pełnego dostosowania, to możesz użyć zestawu barw edytora jako źródła barw. Możesz dostosować barwy w ustawieniach w Edytor &gt; Zestawy Barw &gt; Sposób podświetlana tekstu &gt; KDevelop/barwy semantyczne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: Auto-Generated
pl: Samoutworzone

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: From Editor Theme
pl: Z wyglądu edytora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Global colors:
pl: Globalne kolory:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_globalColorization) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
pl: <p>Ustawienie to pozwala tobie zmienić jaskrawość  globalnie dostępnych typów, na przykład, metod, funkcji itp.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: Global colorization intensity:
pl: Globalna jaskrawość zabarwiania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightSemanticProblems)
en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
pl: <p>Podświetl problemy semantyczne, takie jak nieistniejące lub niedostępne deklaracje.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Highlight semantic problems:
pl: Podświetl niezgodności semantyczne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightProblematicLines)
en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
pl: <p>Gdy włączone, wiersze z błędami zostaną automatycznie podświetlone i ich położenia zostaną oznaczone na pasku przewijania.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Highlight problematic lines:
pl: Podświetl niezgodne wiersze:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: <html><head/><body><p>Use bold font for declarations such as classes, functions, local variables, etc.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Używaj wytłuszczonej czcionki dla deklaracji takich jak klasy, funkcje, zmienne miejscowe, itp.</p></body></html>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: Bold font for declarations:
pl: Wytłuść czcionkę deklaracji:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Problems shown as inline notes:
pl: Problemy pokazane jako uwagi w wierszu:

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Errors
pl: Błędy

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Warnings and Errors
pl: Ostrzeżenia i błędy

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Hints, Warnings and Errors
pl: Wskazówki, ostrzeżenia i błędy

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
pl: Spis słów oddzielonych odstępami, które mówią o komentarzu, że jest elementem zadania

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: TODO marker words:
pl: Słowa oznaczające zadania:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_todoMarkerWords)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
pl: Spis słów oddzielonych odstępami, które mówią o komentarzu, że jest elementem zadania.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Project Parsing
pl: Przetwarzanie projektu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_minFilesForSimplifiedParsing)
en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
pl: <p>Gdy projekt zawiera więcej plików niż ta liczba, to będzie on
    przetworzony w trybie uproszczonym, zwiększając wydajność przez gromadzenie mniejszej ilości informacji. Możliwości globalnej nawigacji kodu i szybkie otwarcie zostaną zredukowane.</p>

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum project size for simplified parsing:
pl: Najmniejszy rozmiar projektu dla uproszczonego przetwarzania:

[ctx: @title:group]
en: Core
pl: Główne

[ctx: @title:group]
en: Project Management
pl: Zarządzanie projektem

[ctx: @title:group]
en: Version Control
pl: Zarządzanie wersją

[ctx: @title:group]
en: Utilities
pl: Narzędzia

[ctx: @title:group]
en: Documentation
pl: Dokumentacja

[ctx: @title:group]
en: Language Support
pl: Obsługa języka

[ctx: @title:group]
en: Debugging
pl: Diagnozowanie

[ctx: @title:group]
en: Testing
pl: Testowanie

[ctx: @title:group]
en: Analyzers
pl: Analizowanie

[ctx: @title:group]
en: Runtimes
pl: Biblioteki uruchomieniowe

[ctx: @title:group]
en: Other
pl: Inne

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Configure Plugins
pl: Ustawienia wtyczek

note: i18n: ectx: label, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
pl: Zaplanuj cały kod źródłowy projektu do przetworzenia przez obsługę języka w tle.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
pl: Po zaznaczeni, KDevelop przeznaczy cały kod źródłowy,
            znaleziony przez obecny system budowania, do przetworzenia przez odpowiedni człon
            obsługi języka.  Umożliwi to pełniejszą obsługę języka, ale może
            być wolniejsze.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (projectsBaseDirectory), group (Project Manager)
en: Chooses the base directory where new projects are created.
pl: Wybiera katalog podstawowy, gdzie będą tworzone nowe projekty.

note: i18n: ectx: label, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: Save all open documents before building anything
pl: Zapisz wszystkie otwarte dokumenty przed budowaniem czegokolwiek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
pl: Jeżeli ta opcja jest ustawiona, to wszystkie otwarte dokumenty będą automatycznie zapisywane przez jakimkolwiek rozpoczęciem budowania.

en: Projects
pl: Projekty

en: Configure Projects
pl: Ustawienia projektów

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_projectsBaseDirectory)
en: Select the base directory where new projects are to be created
pl: Wybierz katalog podstawowy, gdzie będą tworzone nowe projekty

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Projects base directory:
pl: Podstawowy katalog projektów:

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Parse all files in a project after the project has been opened
pl: Przetwórz wszystkie pliki w projekcie, po jego otwarciu

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Schedule all project files for parsing
pl: Przetwórz wszystkie pliki projektu

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all modified documents when the "build" action is triggered
pl: Zapisz wszystkie zmienione dokumenty po wywołaniu działania "budowania"

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all documents before building
pl: Zapisz wszystkie dokumenty zanim zaczniesz budować

en: Runtimes
pl: Biblioteki uruchomieniowe

en: Configure Runtimes
pl: Ustawienia bibliotek uruchomieniowych

en: Source Formatter
pl: Formatowanie kodu

en: Configure Source Formatter
pl: Ustawienia formatowania kodu

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
pl: Zastąp tryb wcięć edytora zgodnie ze stylami formatowania dla dokumentów bez modeline Kate.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override Kate Indentation Mode
pl: Zastąp tryb wcięć Kate

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
pl: Dodaj Kate modeline zgodnie ze stylami formatowania do formatowanych dokumentów.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add Kate Modeline
pl: Dodaj Kate modeline

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting Styles
pl: Wygląd formatowania

en: Templates
pl: Szablony

en: Configure Templates
pl: Ustawienia szablonów

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
pl: Pobierz szablony

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load Template From File
pl: Wczytaj szablon z pliku

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, extractButton)
en: Clone Template
pl: Powiel szablon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Dock Window Behavior
pl: Zachowanie okna doku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
pl: <p>Określa czy dolny lewy narożnik jest zajęty dokiem po lewej, czy dokiem na dole.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bottom left corner occupied by:
pl: Dolny lewy narożnik zajmuje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
pl: <p>Określa czy dolny prawy narożnik jest zajęty dokiem po prawej, czy dokiem na dole.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Bottom right corner occupied by:
pl: Dolny prawy narożnik zajmuje:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: Left Dock
pl: Lewy dok

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Bottom Dock
pl: Dolny dok

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Right Dock
pl: Prawy dok

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tabbed Browsing
pl: Przeglądanie w kartach

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
pl: Określa, czy otwierać nowe karty obok bieżącej.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Open new tab after current
pl: Otwórz nową kartę po bieżącej

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
pl: Gdy włączone, wtyczki mogą grupować powiązane pliki obok siebie.
    Na przykład, plik nagłówka zostanie otwarty zaraz obok pliku implementacji.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: Arrange related documents side by side
pl: Rozmieść powiązane dokumenty obok siebie

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
pl: Włącza lub wyłącza wyświetlanie paska kart na górze okna edytora.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Show tabs
pl: Pokaż karty

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Enables or disables the display of a close button in each tab in the tab bar at the top of the editor window.
pl: Włącza lub wyłącza wyświetlanie przycisku zamknięcia na każdej karcie na pasku kart na górze okna edytora.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Show close buttons on tabs
pl: Pokaż przycisk zamykający na karcie

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Coloring
pl: Zabarwianie

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: When enabled, tabs and other widgets are colored based on the project affiliation
pl: Gdy włączone, to karty i inne elementy interfejsu zostaną zabarwione w zależności od przynależności do projektu

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: Color widgets based on the project affiliation
pl: Zabarwianie elementów interfejsu na podstawie przynależności do projektu

en: Configure User Interface
pl: Ustawienia interfejsu użytkownika

[ctx: @action]
en: &Reformat Source
pl: Przefo&rmatuj kod

[ctx: @action]
en: Reformat Line
pl: Przeformatuj wiersz

[ctx: @action]
en: Reformat Files...
pl: Przeformatuj pliki...

[ctx: @info:tooltip]
en: Format file(s) using the configured source formatter(s)
pl: Sformatuj plik(i), wykorzystując dostosowane narzędzie formatowania kodu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Formatting functionality using the configured source formatter(s).
pl: Funkcja formatowania, używająca dostosowanego narzędzia formatowania kodu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
pl: Przeformatuj zaznaczenie lub plik, używając <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
pl: Przeformatuj zaznaczony tekst lub cały plik, jeśli niczego nie zaznaczono, używając narzędzia <i>%1</i> wg wyglądu <b>%2</b>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
pl: Przeformatuj bieżący wiersz, używając <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
pl: Przeformatuj wiersz kodu w miejscu kursora, używając narzędzia <i>%1</i> wg wyglądu <b>%2</b>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using the configured source formatter
pl: Przeformatuj zaznaczenie lub plik, używając dostosowanego narzędzia formatowania kodu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using the configured source formatter.
pl: Przeformatowuje zaznaczony tekst lub cały plik, jeśli niczego nie zaznaczono, używając narzędzia formatowania kodu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using the configured source formatter
pl: Przeformatuj bieżący wiersz, używając dostosowanego narzędzia formatowania kodu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using the configured source formatter.
pl: Przeformatowanie wiersza kod w miejscu kursora przy użycia dostosowanego narzędzia formatowania kodu.

[ctx: @title:window]
en: Reformat Files?
pl: Przeformatowanie plików?

en: Reformat all files in the selected folder?
pl: Przeformatować wszystkie pliki w danym katalogu?

[ctx: @action:button]
en: Reformat
pl: Przeformatuj

en: Reformatting
pl: Przeformatowanie

en: Reformat Files
pl: Przeformatowanie plików

en: Reformatting one file | Reformatting %1 files
pl[0]: Przeformatowanie jednego pliku
pl[1]: Przeformatowanie %1 plików
pl[2]: Przeformatowanie %1 plików

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
pl: Wygląd %1 jest używany także dla następujących języków:
    %2.
    Czy na pewno chcesz go usunąć?

[ctx: @title:window]
en: Deleting Style
pl: Usuwanie wyglądu

en: New %1
pl: Nowy %1

en: New Style
pl: Nowy wygląd

en: No language selected
pl: Nie wybrano języka

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language:
pl: Język:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Formatter:
pl: Formatowanie:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Style:
pl: Wygląd:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewStyle)
en: New
pl: Nowy

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditStyle)
en: Edit...
pl: Edytuj...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete
pl: Usuń

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
pl: Plik "%1" został zmieniony na dysku.
    
    Czy na pewno go nadpisać? (Zewnętrzne zmiany zostaną utracone.)

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
pl: Dokument zmieniono zewnętrznie

en:  Line: %1 Col: %2
pl:  Wiersz: %1 Kol: %2

[ctx: area]
en: Code
pl: Kod

[ctx: area]
en: Debug
pl: Diagnostyka

[ctx: area]
en: Review
pl: Przejrzyj

[ctx: @title:window]
en: Select Tool View to Add
pl: Wybierz widok narzędzia do dodania

en: <b>Active Working Set</b>
pl: <b>Bieżący pakiet pracy</b>

en: <b>Working Set</b>
pl: <b>Pakiet pracy</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
pl: Usuń ten pakiet pracy. Nie ma to wpływu na zawarte w nim dokumenty.

[ctx: @label]
en: Documents:
pl: Dokumenty:

[ctx: @action:button]
en: Add All
pl: Dodaj wszystkie

[ctx: @info:tooltip]
en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set
pl: Dodaj wszystkie dokumenty, które są częścią tego pakietu pracy, do bieżącego pakietu pracy.

[ctx: @action:button]
en: Remove All
pl: Usuń wszystkie

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set
pl: Usuń wszystkie dokumenty, które są częścią tego pakietu pracy, z bieżącego pakietu pracy.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
pl: Naciśnij, aby otworzyć i aktywować ten dokument.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this file from the current working set
pl: Usuń plik z bieżącego pakietu pracy

[ctx: @info:tooltip]
en: Add this file to the current working set
pl: Dodaj ten plik do bieżącego pakietu pracy

[ctx: @action:button]
en: Stash
pl: Schowek

[ctx: @action:button]
en: Load
pl: Wczytaj

en: Line: 00000 Col: 000
pl: Wiersz: 00000 Kol: 000

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sorted list of opened documents
pl: Pokaż uszeregowaną listę otwartych dokumentów

[ctx: @info]
en: (Press Ctrl+Tab to switch)
pl: (Naciśnij Ctrl+Tab, aby przełączyć)

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Filename
pl: Skopiuj nazwę pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
pl: Zamknij wszystkie inne

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle '%1' tool view
pl: Przełącz widok narzędzia '%1'

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
pl: Naciśnij prawym przyciskiem myszy, aby dodać nowe widoki narzędzi.

[ctx: @title:window]
en: %1 Toolbar
pl: Pasek narzędzi %1

[ctx: @title:menu]
en: Tool View Position
pl: Położenie widoku narzędzia

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Left
pl: Po lewej

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Bottom
pl: Na dole

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Right
pl: Po prawej

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Detached
pl: Odłączone

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Shortcut...
pl: Przypisz skrót...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this shortcut to trigger visibility of the tool view.
pl: Użyj tego skrótu, aby pokazać okno widoku narzędzia.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Tool View
pl: Usuń widok narzędzia

[ctx: @title:window]
en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
pl: Przypisz skrót dla widoku narzędzia '%1'

[ctx: @option:check]
en: Concentration Mode
pl: Tryb skupienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove most of the controls so you can focus on what matters
pl: Usuwa większość z elementów obsługi tak, aby można się skupić na tym co jest ważne.

[ctx: @option:check]
en: Show Left Dock
pl: Pokaż lewy dok

[ctx: @option:check]
en: Show Right Dock
pl: Pokaż prawy dok

[ctx: @option:check]
en: Show Bottom Dock
pl: Pokaż dolny dok

[ctx: @action]
en: Focus Editor
pl: Uaktywnij edytor

[ctx: @action]
en: Hide/Restore Docks
pl: Ukryj/przywróć doki

[ctx: @action]
en: Next Tool View
pl: Następny widok narzędzia

[ctx: @action]
en: Previous Tool View
pl: Poprzedni widok narzędzia

[ctx: @title:menu]
en: Tool Views
pl: Widoki narzędzi

en: Left Button Bar
pl: Lewy pasek przycisków

en: Right Button Bar
pl: Prawy pasek przycisków

en: Bottom Button Bar
pl: Dolny pasek przycisków

[ctx: @action]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
pl: Wiadomość zamknięcia

en: DUChain builder application
pl: Program budujący DUChain

en: file or directory
pl: plik lub katalog

en: Show warnings
pl: Pokaż ostrzeżenia

en: Show warnings and debug output
pl: Pokaż ostrzeżenia i wynik diagnostyki

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
pl: Wymuś aktualizacje wierzchnich kontekstów odpowiadających danym plikom

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
pl: Wymuś aktualizacje wierzchnich kontekstów odpowiadających danym plikom i dołączonym plikom

en: Number of threads to use
pl: Liczba używanych wątków

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
pl: Funkcje do zbudowania. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
pl: Drukuj całkowity definicja-łańcuch użyć przy pomyślnym przetworzeniu

en: Print complete DUChain Definitions repository on successful parse
pl: Wyświetl całkowite repozytorium definicji DUChain po pomyślnym przetwarzaniu

en: Print complete DUChain PersistentSymbolTable repository on successful parse
pl: Wyświetl całkowite repozytorium PersistentSymbolTable DUChain po pomyślnym przetwarzaniu

en: Number defining the maximum depth where declaration details are printed
pl: Liczba określająca największą głębokość, przy której wyświetlane są szczegóły deklaracji

en: Dump DUChain graph (in .dot format)
pl: Zrzuć wykres DUChain (w formacie .dot)

en: Print problems encountered during parsing
pl: Drukuj problemy, an które natrafiono podczas przetwarzania

en: Recursively dump errors from imported contexts.
pl: Zrzucaj błędy wgłąb z zaimportowanych kontekstów.

[ctx: @title:column]
en: Profile
pl: Profil

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
pl: Użyj domyślnego profilu (obecnie: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
pl: %1 (nie istnieje)

en: Task aborted
pl: Przerwano zadanie

en: Run all tests in %1
pl: Wykonaj wszystkie testy w %1

en: You don't have write permissions for the following files; add write permissions for owner before saving?
pl: Nie masz uprawnień do zapisu dla następujących plików; czy przyznać uprawnienia zapisu dla właściciela przed zapisaniem?

[ctx: @title:window]
en: Some Files are Write-Protected
pl: Niektóre pliki są chronione przed zapisem

[ctx: @action:button]
en: Set Write Permissions
pl: Ustaw uprawnienia do zapisu

[ctx: @action:button]
en: Ignore
pl: Pomiń

en: Failed adding write permissions for some files.
pl: Nie udało się nadać uprawień zapisu na niektóre pliki.

[ctx: @title:window]
en: Failed Setting Permissions
pl: Nie udało się ustawić uprawnień

en: Working Directory does not exist: %1
pl: Katalog pracy nie istnieje: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
pl: Katalog pracy nie jest bezwzględny: %1

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
pl: Proces '%1' zakończył ze stanem %2
    %3

en: Command finished with error %1.
pl: Polecenie zakończyło z błędem %1

en: Command exited with value %1.
pl: Zakończono polecenie z wartością %1.

[ctx: @action:inmenu]
en: Branches...
pl: Gałęzie...

[ctx: @title:window]
en: Branch Manager
pl: Zarządzanie gałęziami

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
pl: Z wykazu musisz wybrać gałąź podstawową przed utworzeniem nowej gałęzi.

[ctx: @title:window]
en: New Branch
pl: Nowa gałąź

[ctx: @label:textbox]
en: Name of the new branch:
pl: Nazwa nowej gałęzi:

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
pl: Gałąź "%1" już istnieje.
    Nadaj inną nazwę.

en: Currently at the branch "%1".
    To delete it, please change to another branch.
pl: Obecnie na gałęzi "%1".
    Aby ją usunąć, proszę zmienić na inną gałąź.

en: Are you sure you want to irreversibly delete the branch '%1'?
pl: Czy na pewno bezpowrotnie usunąć gałąź '%1'?

en: Already on branch "%1"
pl: Już na gałęzi "%1"

en: Branch "%1" doesn't exists.
    Please, choose another name.
pl: Gałąź "%1" nie istnieje.
    Wybierz inną nazwę.

en: You must select a branch to merge into current one from the list.
pl: Z wykazu, musisz wybrać gałąź, którą scalić z bieżącą gałęzią.

en: Could not create a patch for the current version.
pl: Nie można utworzyć łatki dla bieżącej wersji.

[ctx: @titlew:indow]
en: Unable to Retrieve Diff
pl: Nie można uzyskać różnicy.

en: There are no committed differences.
pl: Nie ma wdrożonych różnic.

[ctx: @title:window]
en: VCS Support
pl: Obsługa VCS

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newButton)
en: Creates new branch based on the selected branch
pl: Tworzy nową gałąź na podstawie wybranej gałęzi

[ctx: @action:button new branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
pl: Nowy

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: The same as git branch -D
pl: To samo co git branch -D

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton)
en: Rename
pl: Przemianuj

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, diffButton)
en: <p>Show changes between the current branch (or staging area, if not empty) and the last commit on the selected branch.</p>
pl: <p>Pokaż zmiany pomiędzy bieżącą gałęzią (lub poczekalni, jeśli nie jest pusta) i ostatnim wdrożeniem w wybranej gałęzi.</p>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, diffButton)
en: Compare to Branch
pl: Porównaj z gałęzią

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout to the selected branch
pl: Pobierz wersję wyjściową wybranej gałęzi

[ctx: @action:button checkout a version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout
pl: Pobierz wersję wyjściową

[ctx: @action:button merge a branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merge
pl: Scal

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUrl)
en: Source directory:
pl: Katalog źródła:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Commit message:
pl: Opis wdrożenia:

en: Branch "%1" already exists.
pl: Gałąź "%1" już istnieje.

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
pl: Czy na pewno chcesz zmienić nazwę z "%1" na "%2"?

en: Author:
pl: Autor:

en: Date:
pl: Data:

en: Commit message:
pl: Opis wdrożenia:

[ctx: @title:column]
en: Revision
pl: Wydanie

[ctx: @title:column]
en: Message
pl: Wiadomość

[ctx: @title:column]
en: Author
pl: Autor

[ctx: @title:column]
en: Date
pl: Data

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
pl: Dodany

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
pl: Usunięty

[ctx: @item file is conflicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
pl: Występują sprzeczności

[ctx: @item version controlled file was modified]
en: Modified
pl: Zmieniony

[ctx: @item file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
pl: Aktualne

[ctx: @item file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: @title:column]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: @title:column]
en: Status
pl: Stan

[ctx: @item]
en: Added
pl: Dodany

[ctx: @item]
en: Deleted
pl: Usunięty

[ctx: @item]
en: Modified
pl: Zmieniony

[ctx: @item]
en: Copied
pl: Skopiowano

[ctx: @item]
en: Replaced
pl: Zastąpiony

[ctx: @title:column]
en: Location
pl: Położenie

[ctx: @title:column]
en: Actions
pl: Działania

[ctx: @title:column]
en: Source Location
pl: Położenie źródłowe

[ctx: @title:column]
en: Source Revision
pl: Wydanie źródłowe

[ctx: @action:inmenu]
en: Commit...
pl: Wdroż...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Differences...
pl: Pokaż różnice...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revert
pl: Wycofaj

[ctx: @action:inmenu revision history]
en: History...
pl: Historia...

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation...
pl: Przypisz...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff...
pl: Pokaż różnice...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff (All Files)...
pl: Pokaż różnice (wszystkie pliki)...

[ctx: @action:inmenu]
en: Push
pl: Popchnij

[ctx: @action:inmenu]
en: Pull
pl: Pociągnij

en: There are no differences.
pl: Nie ma różnic.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Get Differences
pl: Nie można uzyskać różnicy

[ctx: @title:window %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
pl: %2 Historia (%1)

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
pl: Nie można wyświetlić przypisów, brakuje interfejsu KTextEditor::AnnotationInterface dla edytora.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
pl: Nie można wykonać działania adnotacji, ponieważ nie znaleziono dokumentu lub nie był to dokument tekstowy:
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Revision Id
pl: Skopiuj Id wydania

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the repository URL...
pl: Podaj adres URL repozytorium...

[ctx: @item age]
en: %1 year | %1 years
pl[0]: %1 rok
pl[1]: %1 lata
pl[2]: %1 lat

[ctx: @item age]
en: %1 month | %1 months
pl[0]: %1 miesiąc
pl[1]: %1 miesiące
pl[2]: %1 miesięcy

[ctx: @item age]
en: %1 day | %1 days
pl[0]: %1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

[ctx: @item age]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: By: commit author]
en: By: %1
pl: Autor: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VcsCommitDialog)
en: Select Files to Commit
pl: Wybierz pliki do wdrożenia

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commit files:
pl: Pliki do wdrożenia:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveChk)
en: Recursive
pl: Wgłąb

en: Old Messages
pl: Stare wiadomości

en: For more detailed information please see the Version Control tool view.
pl: Po dalsze szczegółowe informacje proszę zobaczyć widok narzędzia sterowania wersją

en: Unable to commit
pl: Nie można wdrożyć zmian

[ctx: @title:window]
en: Commit Unsuccessful
pl: Nie udało się wdrożyć

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
pl: Wdrożenie

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
pl: <qt>Pliki zostaną wdrożone:
    <ul>%1</ul>
    Z opisem:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @title:window]
en: About to Commit to Repository
pl: Nastąpi wdrożenie zmian w repozytorium

[ctx: @label]
en: Difference between revision %1 and %2:
pl: Różnice pomiędzy wydaniem %1 i %2:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, revLabel)
en: Difference between revisions:
pl: Różnica pomiędzy wydaniami:

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff to Previous Revision
pl: Różnica względem poprzedniego wydania

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff between Revisions
pl: Różnica pomiędzy wydaniami

[ctx: @title:window]
en: Difference To Previous
pl: Różnica względem poprzedniej

[ctx: @title:window]
en: Difference between Revisions
pl: Różnica pomiędzy wydaniami
