kdevquickopen - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: Documentation in the %1
pl: Dokumentacja w %1

en: Not available any more: %1
pl: Już niedostępny: %1

en: Not available any more
pl: Już niedostępny

[ctx: %1: function signature]
en: Return: %1
pl: Powrót: %1

[ctx: %1: file path]
en: File: %1
pl: Plik: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (quickOpenToolBar)
en: Quick Open Toolbar
pl: Pasek szybkiego otwierania

[ctx: %1: project name]
en: Project %1
pl: Projekt %1

en: Not parsed yet
pl: jeszcze nieprzetworzone

[ctx: @item no project]
en: none
pl: brak

[ctx: @item quick open item type]
en: Classes
pl: Klasy

[ctx: @item quick open item type]
en: Functions
pl: Funkcje

[ctx: @item quick open scope]
en: Project
pl: Projekt

[ctx: @item quick open scope]
en: Includes
pl: Pliki dołączane

[ctx: @item quick open scope]
en: Includers
pl: Pliki dołączające

[ctx: @item quick open scope]
en: Currently Open
pl: Obecnie otwarte

[ctx: @item quick open item type]
en: Files
pl: Pliki

[ctx: @item quick open item type]
en: Documentation
pl: Dokumentacja

[ctx: @item quick open item type]
en: Actions
pl: Działania

[ctx: @action]
en: &Quick Open
pl: Otwórz &szybko

[ctx: @action]
en: Quick Open &File
pl: Otwórz szybko &plik

[ctx: @action]
en: Quick Open &Class
pl: Otwórz szybko &klasę

[ctx: @action]
en: Quick Open &Function
pl: Otwórz szybko &funkcję

[ctx: @action]
en: Quick Open &Already Open File
pl: Otwórz szybko już otw&arty plik

[ctx: @action]
en: Quick Open &Documentation
pl: Otwórz szybko &dokumentację

[ctx: @action]
en: Quick Open &Actions
pl: Działania szybkiego otwierani&a

[ctx: @action]
en: Jump to Declaration
pl: Przejdź do deklaracji

[ctx: @action]
en: Jump to Definition
pl: Przejdź do definicji

[ctx: @action]
en: Embedded Quick Open
pl: Osadź szybkie otwieranie

[ctx: @action jump to]
en: Next Function
pl: Następna funkcja

[ctx: @action jump to]
en: Previous Function
pl: Poprzednia funkcja

[ctx: @action open outline quick open menu]
en: Outline
pl: Zarys

[ctx: @title:window]
en: Quick Open
pl: Szybkie otwieranie

[ctx: @title:window]
en: Outline
pl: Zarys

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Quick Open...
pl: Otwórz szybko...

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files, classes, functions and more, allowing you to quickly navigate in your source code.
pl: Szukanie plików, klas, funkcji i innych, pozwalając na szybkie poruszanie się po kodzie źródłowym.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Search:
pl: Poszukaj:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Scopes:
pl: Zakre&sy:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Items:
pl: &Rzeczy:
