kdevproblemreporter - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Parser
pl: Analizator składni

[ctx: @title:window]
en: Problems
pl: Problemy

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve Problem
pl: Rozwiąż problem

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve: %1
pl: Rozwiąż: %1

[ctx: @action]
en: Force Full Update
pl: Wymuś pełne uaktualnienie

[ctx: @info:tooltip]
en: Which files to display the problems for
pl: Określa dla jakich plików wyświetlić problemy

[ctx: @option:check]
en: Current Document
pl: Bieżący dokument

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current document
pl: Wyświetla problemy w bieżącym dokumencie

[ctx: @option:check]
en: Open Documents
pl: Otwarte dokumenty

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all open documents
pl: Wyświetla problemy we wszystkich otwartych dokumentach

[ctx: @option:check]
en: Current Project
pl: Bieżący projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current project
pl: Wyświetla problemy w bieżącym projekcie

[ctx: @option:check]
en: All Projects
pl: Wszystkie projekty

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all projects
pl: Wyświetla problemy we wszystkich projektach

[ctx: @option:check]
en: Documents In Path
pl: Dokumenty w ścieżce

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in a specific path
pl: Wyświetla problemy ze wszystkich plików w danej ścieżce

[ctx: @option:check]
en: Documents In Current Path
pl: Dokumenty w bieżącej ścieżce

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in the path of the current document
pl: Wyświetla problemy ze wszystkich plików w ścieżce bieżącego dokumentu

[ctx: @option:check]
en: Show All
pl: Pokaż wszystkie

[ctx: @info:tooltip]
en: Display all problems
pl: Wyświetl wszystkie problemy

[ctx: @info:placeholder]
en: Path Filter...
pl: Filtr ścieżki...

[ctx: @option:check]
en: Show Imports
pl: Pokaż zaimportowane

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in imported files
pl: Wyświetl problemy w importowanych plikach

[ctx: @info:tooltip]
en: Display errors
pl: Wyświetlaj błędy

[ctx: @option:check]
en: Show Errors
pl: Pokaż błędy

[ctx: @info:tooltip]
en: Display warnings
pl: Wyświetlaj ostrzeżenia

[ctx: @option:check]
en: Show Warnings
pl: Pokaż ostrzeżenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Display hints
pl: Wyświetlaj wskazówki

[ctx: @option:check]
en: Show Hints
pl: Pokaż wskazówki

[ctx: @title:menu]
en: Grouping
pl: Grupowanie

[ctx: @option:check]
en: None
pl: Brak

[ctx: @option:check]
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: @option:check]
en: Severity
pl: Waga

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
pl: Poszukaj...

[ctx: @title:menu]
en: Scope: %1
pl: Zakres: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Problems
pl: Problemy

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy Description
pl: Skopiuj &opis

[ctx: @title:menu]
en: Solve: %1
pl: Rozwiąż: %1
