kdevelop - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
pt_BR: <anônimo>

[ctx: @title:window]
en: Outline
pt_BR: Destaques

[ctx: @action]
en: Sort Alphabetically
pt_BR: Ordenar alfabeticamente

[ctx: @info:tooltip]
en: Sort items alphabetically
pt_BR: Ordenar itens alfabeticamente

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter...
pt_BR: Filtro...
