kdevelop - en to ro translation catalogue (40 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
ro: Sesiune

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ro: &Proiect

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
ro: &Navigare

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
ro: Cod

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ro: &Fereastră

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ro: Configurări

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Code
ro: Cod

en: Could not open %1
ro: Imposibil de deschis %1

en: The KDevelop Integrated Development Environment
ro: Mediul de dezvoltare integrat KDevelop

en: GDB integration
ro: Integrare GDB

en: The KWrite authors
ro: Autorii KWrite

en: Kate editor component
ro: Componentă editor Kate

en: Designer code
ro: Cod Designer

en: KTabBar, bugfixes
ro: Corecții, KTabBar

en: Debugger frontend
ro: Interfață depanator

en: PHP support, context menu stuff
ro: Suport PHP, chestii din meniul contextual

en: KDE application templates
ro: Șabloane aplicații KDE

en: Several components, htdig indexing
ro: Diverse componente, indexare htdig

en: Help with KParts infrastructure
ro: Ajutor cu infrastructura KParts

en: Ada support
ro: Suport Ada

en: QMake projectmanager
ro: Gestionar proiecte QMake

en: ClearCase support
ro: Suport ClearCase

en: Ruby support
ro: Suport Ruby

en: Fortran documentation
ro: Documentație Fortran

en: Python documentation utility
ro: Utilitar de documentație Python

en: Doxygen wizard
ro: Expert Doxygen

en: Fileselector component
ro: Componentă Selector de fișiere

en: Patches
ro: Petice

en: Help with Perl support
ro: Ajutor cu suportul Perl

en: Documentation index view
ro: Vizualizare index documentație

en: Artwork for the ruby language
ro: Grafică pentru limbajul Ruby

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
ro: Sesiuni disponibile (folosiți '-s HASH' sau '-s NUME' pentru a deschide o sesiune anume):

en: Name: Opened Projects
ro: Nume: Proiecte deschise

en: [running]
ro: [rulînd]

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
ro: Găsește sesiunile KDevelop ce se potrivesc cu :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
ro: Enumeră toate sesiunile KDevelop din contul dumneavoastră.

en: Open KDevelop Session
ro: Deschide sesiune KDevelop
