kdevelop - en to sa translation catalogue (62 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
sa: एकं निर्माणनिर्देशिकां विन्यस्यताम् - %1

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory for %1
sa: %1 कृते Build Directory विन्यस्यताम्

en: You need to specify a build directory.
sa: भवद्भिः बिल्ड् निर्देशिका निर्दिष्टव्या ।

en: Using an already created build directory.
sa: पूर्वमेव निर्मितस्य build directory इत्यस्य उपयोगेन ।

en: Creating a new build directory.
sa: नूतनं बिल्ड् निर्देशिकां निर्माय ।

en: Build directory already configured.
sa: पूर्वमेव विन्यस्तं निर्देशिकां निर्मायताम् ।

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
sa: इयं बिल्ड् निर्देशिका %1 कृते अस्ति, परन्तु परियोजना निर्देशिका %2 अस्ति ।

en: You may not select a relative build directory.
sa: भवान् सापेक्षिकं निर्माणनिर्देशिकां न चिनोतु ।

en: The selected build directory is not empty.
sa: चयनितं बिल्ड् निर्देशिका रिक्तं नास्ति ।

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableLabel)
en: Available build directories:
sa: उपलब्धानि निर्माणनिर्देशिकाः :

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, availableBuildDirs)
en: New build directory
sa: नवीनं निर्माणनिर्देशिका

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Build &directory:
sa: &निर्देशिकां निर्मायताम् :

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Installation prefix:
sa: &स्थापन उपसर्गः :

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: The prefix under which the project will be installed. Leaving this empty will let CMake use its default install prefix.
sa: यस्य उपसर्गस्य अन्तर्गतं परियोजना संस्थापिता भविष्यति। एतत् रिक्तं त्यक्त्वा CMake स्वस्य पूर्वनिर्धारितं संस्थापन-उपसर्गं उपयोक्तुं शक्नोति ।

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: CMake's default install prefix
sa: CMake इत्यस्य पूर्वनिर्धारितं संस्थापन उपसर्गः

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Build &type:
sa: निर्माणं &प्रकारः :

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraArgumentsLabel)
en: Extra arguments:
sa: अतिरिक्त तर्काः :

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CMake &executable:
sa: CMake &निष्पादनीय: .

en: INVALID
sa: अप्रतिषेध

[ctx: @item]
en: Command
sa: आदेश

[ctx: @item]
en: Variable
sa: चर

[ctx: @item]
en: Macro
sa: मैक्रो

[ctx: @item]
en: Path
sa: पथं

[ctx: @item]
en: Target
sa: लक्ष्य

en: wrong
sa: दोषपूर्णः

[ctx: @item cmake]
en: Commands
sa: आदेशाः

[ctx: @item cmake]
en: Variables
sa: चराः

[ctx: @item cmake]
en: Modules
sa: मॉड्यूलाः

[ctx: @item cmake]
en: Properties
sa: गुणाः

[ctx: @item cmake]
en: Policies
sa: नीतयः

en: <p>For better CMake documentation rendering, install rst2html.</p>
sa: <p>उत्तम CMake दस्तावेजीकरणप्रतिपादनार्थं rst2html संस्थापयन्तु ।</p>

en: Unable to find a CMake executable. Is one installed on the system?
sa: CMake कार्यान्वयनीयं अन्वेष्टुं असमर्थः । प्रणाल्यां एकः संस्थापितः अस्ति वा ?

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
sa: <br /><em>संग्रहमूल्यम् :</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
sa: <br /><em>संग्रहणप्रलेखनम्:</em> %1

[ctx: error message]
en: invalid CMake file API project data
sa: अमान्य CMake सञ्चिका एपिआइ परियोजना आँकडा

en: CMake Content Page
sa: CMake सामग्री पृष्ठ

en: Configured project '%1' with outdated CMake data. As a result, KDevelop's code understanding may be wrong.
    
    To fix this issue, please right-click the project item in the projects tool view and click 'Reload'.
sa: पुरातन CMake दत्तांशसहितं परियोजना '%1' विन्यस्तम् । फलतः KDevelop इत्यस्य कोडबोधः गलतः भवितुम् अर्हति ।
    
    एतत् समस्यां निवारयितुं कृपया projects tool view इत्यस्मिन् project item इत्यत्र राइट्-क्लिक् कृत्वा 'Reload' इत्यत्र क्लिक् कुर्वन्तु ।

en: Failed to configure project '%1' (error message: %2). As a result, KDevelop's code understanding will likely be broken.
    
    To fix this issue, please ensure that the project's CMakeLists.txt files are correct, and KDevelop is configured to use the correct CMake version and settings. Then right-click the project item in the projects tool view and click 'Reload'.
sa: परियोजना '%1' (दोषसन्देशः: %2) विन्यस्तुं असफलम् । फलतः KDevelop इत्यस्य कोडबोधः सम्भवतः भग्नः भविष्यति ।
    
    एतत् समस्यां निवारयितुं कृपया सुनिश्चितं कुर्वन्तु यत् परियोजनायाः CMakeLists.txt सञ्चिकाः सम्यक् सन्ति, तथा च KDevelop सम्यक् CMake संस्करणं सेटिङ्ग्स् च उपयोक्तुं विन्यस्तम् अस्ति । ततः projects tool view इत्यस्मिन् project item इत्यत्र राइट्-क्लिक् कृत्वा 'Reload' इत्यत्र क्लिक् कुर्वन्तु ।

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Cache Values
sa: Cache Values इति

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
sa: टिप्पणी:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAdvanced)
en: Show Advanced
sa: उन्नतं दर्शयतु

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedBox)
en: Advanced
sa: उन्नतं

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installationPrefixLabel)
en: Installation prefix:
sa: संस्थापन उपसर्गः :

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buildTypeLabel)
en: Build type:
sa: निर्माणप्रकारः :

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Configure environment:
sa: वातावरणं विन्यस्यताम् :

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
sa: उपयोक्तुं वातावरणं चिनोतु

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showInternal)
en: Show advanced values
sa: उन्नतमूल्यानि दर्शयतु

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CMake executable:
sa: Cनिष्पादनीयं कुर्वन्तु :

[ctx: @title:column]
en: Name
sa: नामः

[ctx: @title:column]
en: Type
sa: प्रकारः

[ctx: @title:column]
en: Value
sa: मूल्यम्‌

[ctx: @title:column]
en: Comment
sa: टिप्पणी

[ctx: @title:column]
en: Advanced
sa: उन्नतं

[ctx: @title:column]
en: Strings
sa: ताराः

en: The %1 directory is about to be removed in KDevelop's list.
    Do you want KDevelop to delete it in the file system as well?
sa: KDevelop इत्यस्य सूचीयां %1 निर्देशिका निष्कासितव्या अस्ति ।
    किं भवान् इच्छति यत् KDevelop सञ्चिकातन्त्रे अपि तत् विलोपयतु?

[ctx: @action:button]
en: Do Not Delete
sa: न विलोपयतु

en: Could not remove: %1
sa: न निष्कासयितुं शक्यते: %1

[ctx: @title:tab]
en: CMake
sa: CMake इति

[ctx: @title:tab]
en: Configure CMake Settings
sa: CMake सेटिंग्स् विन्यस्यताम्

en: Parse test suite %1
sa: परीक्षणसमूह %1 विश्लेषणं कुर्वन्तु

en: CTest
sa: सीटीटेस्ट

[ctx: running test %1, %2 number of test cases]
en: CTest %2 (%1) | CTest %2 (%1)
sa[0]: सीटीटेस्ट %2 (%1) 1.1.
sa[1]: सीटीटेस्ट %2 (%1) 1.1.
