kdevelop - en to sa translation catalogue (5 entries)

[ctx: @action]
en: Last Used Views
sa: अन्तिमप्रयुक्तानि दृश्यानि

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a list to walk through the list of last used views.
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानां सूचीं गन्तुं सूचीं उद्घाटयति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Walk through the list of last used views
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानां सूचीं गच्छन्तु

[ctx: @action]
en: Last Used Views (Reverse)
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानि (विपरीतानि)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a list to walk through the list of last used views in reverse.
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानां सूचीं विपरीतरूपेण गन्तुं सूचीं उद्घाटयति ।
