kdevelop - en to sa translation catalogue (25 entries)

en: (running)
sa: (चलति)

en: LLDB
sa: एलएलडीबी

en: <b>Error connecting to remote target:</b><br />
sa: <b>दूरस्थलक्ष्यं प्रति सम्बद्धतायां त्रुटिः : १.</b><br />

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
sa: डिबगर टूलबार

en: Debug a native application in LLDB
sa: LLDB मध्ये एकं देशीयं अनुप्रयोगं त्रुटिनिवारणं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: LLDB Console
sa: LLDB Console इति

[ctx: @title:tab]
en: LLDB Configuration
sa: LLDB विन्यासः

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupDebugger)
en: Debugger
sa: त्रुटिनिवारणकम्

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Debugger executable:
sa: त्रुटिनिवारणीयः कार्यान्वयनीयः :

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineDebuggerExec)
en: Override path to lldb-mi executable...
sa: lldb-mi कार्यान्वयनीयस्य मार्गं अधिलिखयतु...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Additional arguments:
sa: अतिरिक्त तर्काः :

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Environment:
sa: पर्यावरणम्‌:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInheritSystem)
en: Inherit system environment
sa: प्रणाली वातावरणं उत्तराधिकारं प्राप्नुवन्तु

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: Options
sa: विकल्पाः

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Config script:
sa: स्क्रिप्ट् विन्यस्तम् :

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineConfigScript)
en: /path/to/lldb/config/script
sa: /मार्ग/lldb/विन्यास/स्क्रिप्ट्

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Start debugger with:
sa: त्रुटिनिवारणं आरभत:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Application Output
sa: अनुप्रयोग आउटपुट

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: LLDB Console
sa: LLDB Console इति

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Frame Stack
sa: फ्रेम स्टैक

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Break on start:
sa: आरम्भे विरामः :

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupRemote)
en: Remo&te Debugging
sa: Remo&te त्रुटिनिवारणम्

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote server:
sa: दूरस्थः सर्वरः :

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Remote work path:
sa: दूरस्थः कार्यमार्गः :

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineOnDevPath)
en: /path/to/a/on-device/writable/directory
sa: /मार्गः/एकं/यन्त्रे/लेखनीय/निर्देशिकां प्रति
