kdevelop - en to sk translation catalogue (102 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
sk: Sedenie

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
sk: &Projekt

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
sk: Spustiť

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
sk: Preskúmať súbor core

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
sk: Pripojiť k procesu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
sk: &Navigácia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
sk: Kód

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
sk: Analyzovať aktuálny súbor s

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
sk: Analyzovať aktuálny projekt s

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sk: &Okno

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
sk: Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Code
sk: Kód

en: KDevelop Project Files
sk: Súbory projektov KDevelop

en: Could not open %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť %1

en: Could not open file '%1'.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%1'.

en: Could not open project '%1': %2
sk: Nie je možné otvoriť projekt '%1': %2

en: Select the session to open the document in
sk: Vyberte sedenie, v ktorom chcete otvoriť dokument

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
sk: Nemôžem otvoriť neznáme sedenie %1. Pozrite prepínač --list-sessions pre dostupné sedenia alebo použite -n na vytvorenie nového.

en: The KDevelop Integrated Development Environment
sk: Integrované vývojové prostredie KDevelop

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
sk: Copyright 1999-%1, Vývojári KDevelop

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
sk: Spolusprávca, C++/Clang, QA, podpora Windows, výkon, webstránka

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
sk: Spolusprávca, AppImage, podpora Python, zlepšenia používateľského rozhrania

en: CMake Support, Run Support, Kross Support
sk: Podpora CMake, podpora behu, podpora Kross

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
sk: C++/Clang, všeobecný správca, pluginy webového vývoja, úryvky, výkon

en: C++/Clang, DUChain, Bug Fixes
sk: C++/Clang, DUChain, opravy chýb

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
sk: Architektúra, podpora VCS, podpora správy projektov, projektový manažér QMake

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
sk: Architektúra, Sublime UI, Podpora Ruby

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
sk: Definition-Use Chain, podpora C++, navigácia v kóde, dokončovanie kódu, asistencia pri kódovaní, refaktoring

en: GDB integration
sk: GDB integrácia

en: Text editor integration, definition-use chain
sk: Integrácia textového editora, definition-use chain

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
sk: Správca webstránky, dokumentácia API, záplaty Doxygen a autoproject

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
sk: GDB intergácia, pluginy webového vývoja

en: astyle and indent support
sk: Podpora astyle a odsadenia

en: SnippetPart, debugger and usability patches
sk: SnippetPart, debugger a záplaty na použiteľnosť

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
sk: Plugin Subversion, Custom Make Manager, celkové zlepšenia

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
sk: Portovanie na Qt 3, záplaty, valgrind, podpora diff a perforce

en: The KWrite authors
sk: Autori KWrite

en: Kate editor component
sk: Komponent editora Kate

en: Designer code
sk: Kód dizajnéra

en: Contributors to older versions:
sk: Prispievatelia do staršej verzie:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
sk: Pôvodný nápad, základná architektúra, veľa pôvodného zdrojového kódu

en: KTabBar, bugfixes
sk: KTabBar, opravy chýb

en: Java & Objective C support
sk: Podpora Java & Objective C

en: Debugger frontend
sk: Rozhranie Debuggera

en: PHP support, context menu stuff
sk: Podpora PHP, veci okolo kontextovej ponuky

en: KDE application templates
sk: Aplikačné šablóny KDE

en: Dist part, bash support, application templates
sk: Časť dist, podpora bash, aplikačné šablóny

en: Several components, htdig indexing
sk: Niekoľko komponentov, indexovanie htdig

en: Help with Automake manager and persistent class store
sk: Pomoc so správcom Automake a perzistentný sklad tried

en: Help with KParts infrastructure
sk: Pomoc s infraštruktúrou KParts

en: Ada support
sk: Podpora Ada

en: QMake projectmanager
sk: Správca projektu QMake

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
sk: MDI režimy, QEditor, opravy chýb

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
sk: PartExplorer, redizajn CvsPart, záplaty, opravy chýb

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
sk: Nahradzovanie, záložky, zoznam súborov a pluginy CTags2. Celkové zlepšenia a záplaty

en: Filecreate part and other bits and patches
sk: Časť vytvárania súborov, iné bity a záplaty

en: ClearCase support
sk: Podpora ClearCase

en: Ruby support
sk: Podpora Ruby

en: Fortran documentation
sk: Dokumentácia Fortran

en: Python documentation utility
sk: Dokumentačný nástroj Python

en: Doxygen wizard
sk: Sprievodca Doxygen

en: Fileselector component
sk: Komponent výberu súborov

en: C++ code completion, persistent class store
sk: Dokončovanie C++ kódu, uloženie perzistentnej triedy

en: Patches
sk: Záplaty

en: Help with Perl support
sk: Pomoc s podporou Perlu

en: Documentation index view
sk: Zobrazenie indexu dokumentácie

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
sk: Hľadač dokumentácie, záplaty správcu projektov qmake, zlepšenia použiteľnosti, opravy chýb...

en: QMake project manager patches
sk: Projektový manažér QMake, záplaty

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
sk: Čistenie a oprava chýb pre qEditor, AutoMake a veľa iných vecí

en: Artwork for the ruby language
sk: Grafika pre jazyk Ruby

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
sk: Otvoriť KDevelop s novým sedením použitím zadaného názvu.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
sk: Otvoriť KDevelop s daným sedením.
    Môžete zadať buď hash alebo názov sedenia.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
sk: Vymazať dané sedenie.
    Môžete zadať buď hash alebo názov sedenia.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
sk: Ukáže všetky dostupné sedenia a nechá vás vybrať jedno na otvorenie.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
sk: Ukáže všetky dostupné sedenia v shelli a nechá vás vybrať jedno na otvorenie.

en: List available sessions and quit.
sk: Vypísať dostupné sedenia a skončiť.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
sk: Otvoriť KDevelop a načítať projekt zo zadanej <repo url>.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
sk: Otvoriť KDevelop a načítať zadaný projekt. <project> môže byť buď súbor .kdev4 alebo cesta k priečinku.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
sk: Spustiť ladenie aplikácie v KDevelope s daným debuggerom.
    Musí nasledovať binárka, ktorá sa má ladiť - vrátane parametrov.
    Príklad: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
sk: Súbory na načítanie alebo priečinky na načítanie ako projekty

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
sk: Dostupné sedenia (použite '-s HASH' alebo '-s NAME' na otvorenie jedného z nich):

en: Name: Opened Projects
sk: Názov: Otvorené projekty

en: [running]
sk: [bežiaci]

en: Select the session you would like to use
sk: Vyberte sedenie, ktoré chcete použiť

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
sk: Určite binárku, ktorú chcete ladiť.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
sk: Určená binárka neexistuje.

en: Debug %1
sk: Ladiť %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
sk: Sedenie s názvom %1 už existuje. Použite prepínač -s na jeho otvorenie.

en: No session with the name %1 exists.
sk: Sedenie s názvom %1 neexistuje.

en: Could not lock session %1 for deletion.
sk: Nemôžem zamknúť sedenie %1 pre vymazanie.

en: Session with name %1 was successfully removed.
sk: Sedenie s názvom %1 bolo úspešne odstránené.

en: Cannot find native launch configuration type
sk: Nemôžem nájsť natívny typ konfigurácie spustenia

en: Cannot find launcher %1
sk: Nemôžem nájsť spúšťač %1

en: KDevelop Sessions
sk: Sedenia KDevelop

en: Arbitrary String Which Says Something
sk: Povinný reťazec, ktorý niečo hovorí

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
sk: Nájde sedenia KDevelop zodpovedajúce :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
sk: Zobrazí všetky sedenia editora KDevelop vo vašom účte.

en: Open KDevelop Session
sk: Otvoriť sedenie KDevelop
