kdevgrepview - en to sk translation catalogue (67 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Files
sk: Všetky otvorené súbory

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Projects
sk: Všetky otvorené projekty

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace in Files
sk: Hľadať/nahradiť v súboroch

[ctx: @action:button]
en: Search...
sk: Hľadať...

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Search in
sk: Vyberte adresár na prehľadanie

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
sk[0]: %2, a %1 ďalšia položka
sk[1]: %2, a %1 ďalšie položky
sk[2]: %2, a %1 ďalších položiek

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2
sk: Hľadať "%1" v %2

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2 (at time %3)
sk: Hľadať "%1" v %2 (v čase %3)

en: Find in Files
sk: Hľadať v súboroch

en: Search aborted
sk: Sťahovanie prerušené

en: No files found matching the wildcard patterns
sk: Nenašli sa žiadne súbory vyhovujúce maske

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see https://doc.qt.io/qt-5/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
sk: Zachytenia nie sú povolené v reťazci masky

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
sk[0]: Hľadám <b>%2</b> v jednom súbore
sk[1]: Hľadám <b>%2</b> v %1 súboroch
sk[2]: Hľadám <b>%2</b> v %1 súboroch

en: Collecting files...
sk: Zbieram súbory...

en: Failed: %1
sk: Zlyhalo: %1

en: No results found
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky

en: Line %1:
sk: Riadok %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
sk[0]: <b>1</b> zhoda
sk[1]: <b>%1</b> zhody
sk[2]: <b>%1</b> zhôd

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
sk[0]: <b>1</b> súbor
sk[1]: <b>%1</b> súbory
sk[2]: <b>%1</b> súborov

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <b>%1 in %2</b>
sk: <b>%1 v %2</b>

en: %2: 1 match | %2: %1 matches
sk[0]: %2: 1 zhoda
sk[1]: <big>%2 <i>(%1 zhody)</i></big>
sk[2]: <big>%2 <i>(%1 zhôd)</i></big>

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
sk: Zlyhalo nahradenie <b>%1</b> pomocou <b>%2</b> v %3:%4:%5

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
sk: Pohľad na výstup Nájsť/nahradiť

[ctx: @action]
en: &Previous Item
sk: Predošlá položka

[ctx: @action]
en: &Next Item
sk: Ďalšia položka

[ctx: @action]
en: C&ollapse All
sk: Zbaliť všetko

[ctx: @action]
en: &Expand All
sk: Rozbaliť všetko

[ctx: @action]
en: New &Search
sk: Nové hľadanie

[ctx: @action]
en: Refresh
sk: Obnoviť

[ctx: @action]
en: Clear Search History
sk: Vyčistiť históriu hľadania

en: Do you want to replace with an empty string?
sk: Chcete nahradiť prázdnym reťazcom?

[ctx: @title:window]
en: Start Replacement
sk: Spustiť náhradu

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement &text:
sk: Nah&radiť textom:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementCombo)
en: Enter the replacement pattern
sk: Zadajte vzor nahradenia

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply replacement on selected items
sk: Použiť náhradu na vybraných položkách

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: &Replace
sk: &Vymeniť

[ctx: @action]
en: Find/Replace in Fi&les...
sk: Hľadať/nahradiť v súboroch...

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for expressions over several files
sk: Hľadať výrazy nad niekoľkými súbormi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the 'Find/Replace in Files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly. You can also do replacement.
sk: Otvorí dialóg 'Nájsť/nahradiť v súboroch'. Tam môžete zadať regulárne výrazy, ktoré sa hľadajú vo všetkých súboroch v adresároch, ktoré ste zadali. Zhody budú zobrazené, môžete sa priamo prepnúť na zhodu. Tiež môžete vykonať náhradu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Find/Replace in This Folder...
sk: Hľadať/nahradiť v tomto priečinku...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Find/Replace in Files...
sk: Hľadať/nahradiť v súboroch...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, patternCombo)
en: Enter the regular expression you want to search for
sk: Zadajte regulárny výraz, ktorý tu chcete hľadať

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, patternCombo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the regular expression you want to search for here.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you do not check "Regular Expression" below, this is considered a raw string. That means, all meta characters are escaped.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Possible meta characters are:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Matches any character</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Matches the beginning of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Matches the end of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Matches a word boundary</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Matches any whitespace character</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The following repetition operators exist:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - The preceding item is matched at most once</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - The preceding item is matched zero or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - The preceding item is matched one or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched exactly <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - The preceding item is matched <span style=" font-style:italic;">n</span> or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at most <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at least <span style=" font-style:italic;">n</span>, but at most <span style=" font-style:italic;">m</span> times.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For further reference, look at <a href="https://www.pcre.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zadajte regulárny výraz, ktorý tu chcete hľadať.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ak nezaškrtnete "Regulárny výraz", toto sa považuje za reťazec. To znamená, že všetky meta znaky sa escapujú.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Možné meta znaky sú:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Vyhovuje ľubovoľnému znaku</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Vyhovuje začiatku riadku</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Vyhovuje koncu riadku</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Vyhovuje hranici slova</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Vyhovuje whitespace znaku</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Existujú nasledovné opakovacie operátory:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - Predošlá položka existuje maximálne raz</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - Predošlá položka existuje 0 alebo viackrát</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - Predošlá položka existuje raz alebo viackrát</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Predošlá položka existuje presne <span style=" font-style:italic;">n</span> krát</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - Predošlá položka existuje <span style=" font-style:italic;">n</span> alebo viackrát</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Predošlá položka existuje maximálne <span style=" font-style:italic;">n</span> krát</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Predošlá položka existuje najmenej <span style=" font-style:italic;">n</span>, ale najviac <span style=" font-style:italic;">m</span> krát.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Okrem toho, spätné referencie k výrazom v zátvorkách sú dostupné cez notáciu \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pre viac informácií, pozrite na <a href="http://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Template:
sk: Šablóna:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template.
sk: Toto je šablóna regulárneho výrazu.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
sk: Toto je šablóna regulárnych výrazov. <i>%s</i> sa nahradí  vzorom, zatiaľ čo <i>%%</i> sa nahradí pomocou <i>%</i>.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quickly select location from a set of directories
sk: Rýchlo vybrať umiestnenie zo sady adresárov

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quick Select
sk: Rýchly výber

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, depthLabel)
en: Depth:
sk: Hĺbka:

[ctx: @item full recursion]
note: i18n: Full recursion will be used. For folder-based searches, that means searching in the target folder and all the subfolders, their subfolders, and so on. i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Full
sk: Plné

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Pattern:
sk: Vzor:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Files:
sk: Súbory:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Case sensitive:
sk: Rozlišovať veľkosť písmen:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, caseSensitiveCheck)
en: Case-sensitive searching.
sk: Rozlišovať veľkosť písma pri hľadaní.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Location(s):
sk: Umiestnenie(a):

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Files filter
sk: Filter súborov

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.
sk: Zadajte vzor pre názov súborov, ktoré chcete hľadať. Môžete zadať niekoľko vzorov oddelených čiarkami alebo medzerami.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Exclude:
sk: Vylúčiť:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Files pattern to exclude
sk: Vzor pre vylúčené súbory

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to exclude from the search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.<p>Every pattern is internally surrounded by asterisks, so that each pattern can match parts of the file paths.</p>
sk: Zadajte vzor pre názov súborov, ktoré chcete hľadať. Môžete zadať niekoľko vzorov oddelených čiarkami alebo medzerami.<p>Každý vzor je interne obklopený hviezdičkami, teda každý vzor môže vyhovovať časti cesty súboru.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Regular expression:
sk: Regulárny výraz:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, regexCheck)
en: Enable or disable regular expression.
sk: Povoliť alebo zakázať regulárne výrazy.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitToProjectLabel)
en: Limit to project files:
sk: Obmedzenie pre súbory projektu:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementTemplateEdit)
en: Enter the replacement template
sk: Zadajte nahradzovaciu šablónu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Replacement template:
sk: Nahradzovacia šablóna:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, searchPaths)
en: Select the location where you want to search. It can be a directory, a file, or a semicolon separated (without spaces) list of directories/files.
sk: Vyberte umiestnenie, kde chcete hľadať. Môže to byť adresár, súbor, alebo bodkočiarkou oddelený (bez medzier) zoznam adresárov/súborov.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to search in
sk: Vyberte adresár na prehľadanie
