kdevelop - en to sl translation catalogue (81 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
sl: Raven 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
sl: Raven 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
sl: Raven 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
sl: Raven 3

[ctx: @item level of checks]
en: Manual Level
sl: Ročna raven

en: Very stable checks, 99.99% safe, mostly no false-positives, very desirable.
sl: Zelo stabilna preverjanja, 99,99 % varno, večinoma brez lažnih pozitivnih, zelo zaželeno.

en: The default level. Very similar to level 0, slightly more false-positives but very few.
sl: Privzeta raven. Zelo podobna ravni 0, nekoliko več lažnih pozitivnih, vendar zelo malo.

en: Also very few false-positives, but contains noisy checks which not everyone agree should be default.
sl: Prav tako z zelo malo lažnih pozitivnih, vendar vsebuje hrupna preverjanja, za katera se vsi ne strinjajo, da bi morala biti privzeta.

en: Contains checks with high rate of false-positives.
sl: Vsebuje preverjanja z visoko stopnjo lažnih pozitivnih.

en: Checks here need to be enabled explicitly, as they don't belong to any level. Checks here are very stable and have very few false-positives.
sl: Preverjanja morajo biti izrecno omogočena, saj ne pripadajo nobeni ravni. Preverjanja so zelo stabilna in imajo zelo malo lažnih pozitivnih.

en: Unable to load Clazy checks information from '%1'. Please check your settings.
sl: Clazy ne more naložiti podatkov o preverjanju iz »%1«. Preverite nastavitve.

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
sl: Vnesite ime novega nabora preverjanj

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
sl: Nabor preverjanj:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
sl: Dodaj nabor preverjanj

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
sl: Kloniraj nabor preverjanj

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
sl: Odstrani nabor preverjanj

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
sl: Nastavi za privzeto

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
sl: Uredi ime nabora preverjanj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
sl: Uporabi privzeto (trenutno: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
sl: %1 (privzeti izbor)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search checks...
sl: Iskanje preverjanj ...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Checks
sl: Ponastavi preverjanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageLabel)
en: Since nothing is selected Clazy will use all checks from levels 0 and 1.
sl: Ker ni nič izbrano, bo Clazy uporabil vsa preverjanja z ravni 0 in 1.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
sl: Poišči ...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
sl: Prelomi vrstice

en: 1 check detected | %1 checks detected
sl[0]: %1 zaznano preverjanje
sl[1]: %1 zaznani preverjanji
sl[2]: %1 zaznana preverjanja
sl[3]: %1 zaznanih preverjanj

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clazy Settings
sl: Prilagodi nastavitve Clazy

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
sl: Poti

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_executablePath)
en: Path to clazy-standalone executable.
sl: Pot do izvršilne datoteke clazy-standalone.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
sl: Dokumentacija:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_docsPath)
en: Path to clazy documentation directory.
sl: Pot do mape dokumentacije Clazy.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
sl: Vzporedno izvajaj analitična opravila

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
sl: Uporabi vsa jedra CPE

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
sl: Največje število niti:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
sl: Izhod

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
sl: Skrij pogled izhoda med preverjanjem

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
sl: Podrobni izhod

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
sl: Preverjanja

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Do not emit warnings for non-Qt files, or in other words, if -DQT_CORE_LIB is missing.
sl: Ne oddajaj opozoril za datoteke, ki niso Qt (z drugimi besedami: če manjka -DQT_CORE_LIB).

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
sl: Samo Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Disable checks not compatible with Qt 4.
sl: Onemogoči preverjanja, ki niso združljiva s Qt 4.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Qt4 compatible
sl: Združljivo s Qt4

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: For running clazy on Qt itself, optional, but honors specific guidelines.
sl: Za izvajanje clazy na samem Qt, neobvezno, vendar spoštuje posebne smernice.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: Qt developer
sl: Razvijalec Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: For visiting implicit code like compiler generated constructors.
    None of the built-in checks benefit from this, but can be useful for custom checks.
sl: Za obisk implicitne kode, kot so konstruktorji, ki so jih ustvarili prevajalniki.
    Nobeno od vgrajenih preverjanj nima koristi od tega, vendar je lahko uporabno za preverjanja po meri.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: Visit implicit code
sl: Obišči implicitno kodo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Only emit warnings for the current file being compiled and ignore any includes.
    Useful for performance reasons.
sl: Oddajaj le opozorila za trenutno datoteko, ki se prevaja, in prezri vsa vključenja.
    Uporabno zaradi hitrosti delovanja.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Ignore included files
sl: Prezri vključene datoteke

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header filter:
sl: Filter glave:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_headerFilter)
en: Regular expression matching the names of the headers to output diagnostics from.
    Diagnostics from the main file of each translation unit are always displayed.
sl: Regularni izraz, ki ustreza imenom glav z izhodno diagnostiko.
    Diagnostika iz glavne datoteke vsake prevajalske enote je vedno prikazana.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableAllFixits)
en: Enable all fix-its
sl: Omogoči vse popravke

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: Fix-its will be applied to a separate file (for unit-test use only).
sl: Popravki bodo uveljavljeni v ločeno datoteko (samo za preizkuse enot).

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: No-inplace fix-its
sl: Ne vstavljaj popravkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: Please backup your code before fix-its applying. For better results also disable 
    parallel checking, which can lead to multiple fix-it applying for header files.
sl: Preden popravite uporabo kode, varnostno kopirajte kodo. Za boljše rezultate tudi onemogočite 
    vzporedno preverjanje, kar lahko privede do več popravkov, ki se uporabljajo za datoteke glave.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
sl: Dodatni parametri

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraAppendLabel)
en: Compiler append:
sl: Pripona za prevajalnik:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraAppend)
en: Additional parameters to append to the compiler command line.
sl: Dodatni parametri za pripenjanje v ukazno vrstico prevajalnika.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraPrependLabel)
en: Compiler prepend:
sl: Predpona za prevajalnik:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraPrepend)
en: Additional parameters to prepend to the compiler command line.
sl: Dodatni parametri za predpenjanje v ukazno vrstico prevajalnika.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraClazy)
en: Additional parameters to clazy-standalone.
sl: Dodatni parametri za samostojni clazy (standalone).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
sl: Dodatni parametri:

en: Clazy Analysis (%1)
sl: Analiza Clazy (%1)

en: Unknown Level
sl: Neznana raven

en: Failed to start Clazy analysis process.
sl: Zagon procesa analize Clazy ni uspel.

en: Clazy analysis process crashed.
sl: Postopek analize Clazy se je zrušil.

en: Clazy analysis process timed out.
sl: Postopek analize Clazy je prekoračil čas.

en: Write to Clazy analysis process failed.
sl: Pisanje v postopek analize Clazy ni uspelo.

en: Read from Clazy analysis process failed.
sl: Branje iz procesa analize Clazy ni uspelo.

[ctx: @title:window]
en: Clazy Error
sl: Napaka Clazy

en: clazy-standalone path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
sl: Poti clazy-standalone ni mogoče zaznati. Pot nastavite ročno, če je Clazy že nameščen.

en: clazy-standalone path is empty.
sl: Pot clazy-standalone je prazna.

en: clazy-standalone path '%1' does not exists.
sl: Pot clazy-standalone »%1« ne obstaja.

en: clazy-standalone path '%1' is not an executable.
sl: Pot clazy-standalone »%1« ni izvršitvena datoteka.

en: Clazy documentation path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
sl: Pot dokumentacije Clazy ni mogoče zaznati. Pot nastavite ročno, če je Clazy že nameščen.

en: Clazy documentation path is empty.
sl: Pot dokumentacije Clazy je prazna.

en: Clazy documentation path '%1' does not exists.
sl: Pot dokumentacije Clazy »%1« ne obstaja.

en: Clazy documentation path '%1' is not a directory.
sl: Pot dokumentacije Clazy »%1« ni mapa.
