kdevelop - en to sl translation catalogue (63 entries)

[ctx: @item no compiler]
en: None
sl: Brez

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @item]
en: Auto-detected
sl: Samodejno zaznano

[ctx: @item]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: @action]
en: Delete Compiler
sl: Izbriši prevajalnik

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Compilers
sl: Prevajalniki C/C++

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Compilers
sl: Prilagodi prevajalnike C/C++

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
sl: &Dodaj

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
sl: &Odstrani

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Compiler executable:
sl: Izvršitvena datoteka prevajalnika:

[ctx: @title:tab]
en: Language Support
sl: Jezikovna podpora

[ctx: @title:tab]
en: Configure Language Support
sl: Prilagodi jezikovno podporo

en: Double-click here to insert a new define to be used for the path
sl: Dvokliknite tukaj, če želite vstaviti novo definicijo, ki jo želite uporabiti za pot

[ctx: @title:column]
en: Define
sl: Definicija

[ctx: @title:column]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: @action]
en: Delete Define
sl: Izbriši definicijo

[ctx: @action]
en: Delete Include Path
sl: Izbriši vključeno pot

[ctx: %1 is an include path]
en: %1 does not exist
sl: %1 ne obstaja

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, includePathRequester)
en: Add the currently displayed URL to the list of includes if it is not in the list yet.
sl: Dodajte trenutno prikazani URL na seznam vključenih, če ga še ni na seznamu.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, includePathRequester)
en: A new include path/file to use for parsing files under given directory
sl: Nova vključena pot/datoteka, ki jo želite uporabiti za razčlenjevanje datotek pod dano mapo

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIncludePath)
en: Create a new include path entry from this URL
sl: Ustvari nov vnos vključene poti iz tega URL-ja

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIncludePath)
en: Delete current include path entry
sl: Izbriši trenutni vnos vključene poti

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parseHeadersInPlainC)
en: <html><head/><body><p>Check this if you want <code>*.h</code> headers to be parsed in plain C mode. By default they are parsed as C++ headers.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To možnost potrdite, če želite, da se glave <code>*.h</code> razčlenijo v načinu navadnega C. Privzeto so razčlenjene kot glave C++.</p></body></html>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parseHeadersInPlainC)
en: Parse *.h headers in plain C
sl: Razčleni glave *.h v navadnem C

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: C++ profi&le:
sl: Profi&l C++:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsCpp) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsC) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsOpenCl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsCuda)
en: <html><head/><body><p>Choose language profile. </p><p>Use &quot;Custom&quot; profile to modify parser command-line arguments</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite jezikovni profil. </p><p>Uporabite profil »Po meri« za spreminjanje argumentov ukazne vrstice razčlenjevalnika.</p></body></html>

[ctx: @item:inlistbox language standard]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsCpp) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsC) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsOpenCl) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandards
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: C++ co&mmand-line arguments:
sl: Argu&menti ukazne vrstice C++:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C profi&le:
sl: Profi&l C:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_2)
en: C co&mmand-line arguments:
sl: Argu&menti ukazne vrstice C:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: OpenCL C &profile:
sl: &Profil OpenCL C:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_3)
en: OpenCL C comma&nd-line arguments:
sl: Argumenti ukaz&ne vrstice OpenCL C:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CUDA C P&rofile:
sl: P&rofil CUDA C:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_4)
en: CUDA C comman&d-line arguments:
sl: Ar&gumenti ukazne vrstice CUDA C:

[ctx: @title:window]
en: Select Project Path
sl: Izberite pot projekta

en: Are you sure you want to delete the configuration for the path '%1'?
sl: Ali ste prepričani, da želite zbrisati konfiguracijo za pot '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Path Configuration
sl: Zbriši konfiguracijo poti

[ctx: @title:window]
en: Edit Include Directories/Files
sl: Uredi vkljuene mape/datoteke

[ctx: @title:window]
en: Edit Defined Macros
sl: Uredi definirane makre

en: Configure C/C++ parser
sl: Prilagodi razčlenjevalnik C/C++

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configureLabel)
en: Configure which macros and include directories/files will be added to the parser during project parsing:
sl: Prilagodite, kateri makri in vključene mape/datoteke bodo dodane razčlenjevalniku med razčlenjevanjem projekta:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_reparse)
en: Check this if you want the project to be reparsed to apply the changes.
sl: Potrdite to možnost, če želite, da se projekt ponovno razčleni, da uporabite spremembe.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_reparse)
en: Reparse the project
sl: Ponovno razčleni projekt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, compiler)
en: <html><head/><body><p>Select compiler that will be used to retrieve standard include directories and defined macros.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite prevajalnik, ki bo uporabljen za pridobivanje standardnih vključenih map in definiranih makrov.</p></body></html>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Compiler for path:
sl: Prevajalnik za pot:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchEdit)
en: Edit multiple includes/defines at the same time.
sl: Uredite več vključitev/definicij hkrati.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchEdit)
en: &Batch Edit...
sl: Pa&ketno uredi ...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPath)
en: Add a new sub-project path entry.
sl: Dodajte nov vnos poti podprojekta.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePath)
en: Delete current sub-project path entry.
sl: Izbrišite trenutni vnos poti podprojekta.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, includePathsPage)
en: Includes/Imports
sl: Vključeni/uvoženi

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, definesPage)
en: Defines
sl: Definicije

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, parserPage)
en: C/C++ Parser
sl: Razčlenjevalnik C/C++

[ctx: @title:window]
en: Setup Custom Include Paths
sl: Nastavitev vključenih poti po meri

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Include
sl: Izberite mapo, ki jo želite vključiti

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Storage Directory:
sl: Mapa za hrambo:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, storageDirectory)
en: The custom include-path will be stored in a special file called ".kdev_include_paths" stored within a source directory.
sl: Vključena pot po meri bo shranjena v posebni datoteki, imenovani ".kdev_include_paths", shranjeni v mapi izvorne kode.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom include paths or #define's
sl: Vključene poti (include) in definicije (#define) po meri

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, customIncludePaths)
en: The plain list of include paths. You may also define custom macros here by adding "#define NAME VALUE" lines.
sl: Navaden seznam vključenih poti. Tukaj lahko določite tudi makre po meri, tako da dodate vrstice »#define NAME VALUE«.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to include.
sl: Izberite mapo, ki jo želite vključiti.

en: Bad #define directive in %1: %2
sl: Slab napotek #define v %1: %2

en: Failed to save custom include paths in directory: %1
sl: Shranjevanje vključenih poti po meri v mapo ni uspelo: %1
