kdevelop - en to sl translation catalogue (14 entries)

en: <b>Indent and Format Source Code.</b><br />This plugin allows using powerful external formatting tools that can be invoked through the command-line.<br />For example, the <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> or <b>indent</b> formatters can be used.<br />The advantage of command-line formatters is that formatting configurations can be easily shared by all team members, independent of their preferred IDE.
sl: <b>Zamik in oblikovanje izvorne kode.</b><br />Ta vtičnik omogoča uporabo zmogljivih zunanjih orodij za oblikovanje, ki jih je mogoče poklicati iz ukazne vrstice.<br />Uporabijo se lahko oblikovalniki kot so <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> ali <b>indent</b>.<br />Prednost ukaznih oblikovalnikov je, da lahko oblikujejo nastavitve za oblikovanje vseh članov ekipe, neodvisno od njihovih prednostnih integriranih razvojnih okolij.

[ctx: @info formatter usage hint]
en: Note: each custom script style requires a certain tool executable to be installed. Otherwise, code will not be formatted.
sl: Opomba: vsak skript po meri zahteva nameščeno določeno izvajalno orodje. Če orodja ni, koda ne more biti oblikovana.

en: Gnu Indent: GNU
sl: Gnu Indent: zamik GNU

en: Gnu Indent: Kernighan & Ritchie
sl: Gnu Indent: zamik Kernighan in Ritchie

en: Gnu Indent: Original Berkeley indent style
sl: Gnu Indent: izvirni slog zamikanja Berkeley

en: Clang Format
sl: Oblika Clang

en: Description:<br /><br /><b>clang-format</b> is an automatic source formater by the LLVM project. It supports a variety of formatting style options via a <b>.clang-format</b> configuration file, usually located in the project root directory.
sl: Opis:<br /><br /><b>clang-format</b> je samodejni oblikovalnik izvorne kode projekta LLVM. Podpira različne možnosti sloga oblikovanja prek prilagoditvene datoteke <b>.clang-format</b>, ki se običajno nahaja v korenski mapi projekta.

en: Description:<br /><b>kdev_format_source</b> is a script bundled with KDevelop which allows using fine-grained formatting rules by placing meta-files called <b>format_sources</b> into the file-system.<br /><br />Each line of the <b>format_sources</b> files defines a list of wildcards followed by a colon and the used formatting-command.<br /><br />The formatting-command should use <b>$TMPFILE</b> to reference the temporary file to reformat.<br /><br />Example:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter $TMPFILE</b><br />This will reformat all files ending with <b>.cpp</b> or <b>.h</b> using the custom formatting script <b>myformatter</b>.<br /><br />Example: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />This will reformat all files in subdirectory <b>subdir</b> using the <b>uncrustify</b> tool with the config-file <b>uncrustify.config</b>.
sl: Opis:<br /><b>kdev_format_source</b> je skript v paketu KDevelop, ki omogoča uporabo finega pravil oblikovanja s postavitvijo meta-datotek, imenovanih <b>format_sources</b>, v datotečni sistem.<br /><br />Vsaka vrstica datotek <b>format_sources</b> določa seznam nadomestnih znakov, ki jim sledita dvopičje in uporabljen ukaz za oblikovanje.<br /><br />Ukaz za oblikovanje mora uporabiti <b>$TMPFILE</b> za sklicevanje na začasno datoteko za preoblikovanje.<br /><br />Primer:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter $TMPFILE</b><br />To bo preoblikovalo vse datoteke, ki se končajo s <b>.cpp</b> ali <b>.h</b> z uporabo skripta po meri <b>myformater</b>.<br /><br />Primer: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />To bo preoblikovalo vse datoteke v <b></b> podmapi <b>subdir</b> z orodjem <b>uncrustify</b> s prilagoditveno datoteko <b>uncrustify.config</b>.

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
sl: Ukaz:

en: <i>You can enter an arbitrary shell command.</i><br />The unformatted source-code is reached to the command <br />through the standard input, and the <br />formatted result is read from the standard output.<br /><br />If you add <b>$TMPFILE</b> into the command, then <br />a temporary file is used for transferring the code.
sl: <i>Vnesete lahko poljuben ukaz lupine.</i><br />V neoblikovani izvorni kodi se dostopa do ukaza <br />s standardnim vnosom in <br />oblikovan rezultat je prebran iz standardnega izhoda.<br /><br />Če dodate <b>$TMPFILE</b> v ukaz, se <br />začasna datoteka uporabi za prenos kode.

[ctx: @action:button]
en: More Variables
sl: Več spremenljivk

en: Style: %1
sl: Slog: %1

en: <b>$TMPFILE</b> will be replaced with the path to a temporary file. <br />The code will be written into the file, the temporary <br />file will be substituted into that position, and the result <br />will be read out of that file. <br /><br /><b>$FILE</b> will be replaced with the path of the original file. <br />The contents of the file must not be modified, changes are allowed <br />only in $TMPFILE.<br /><br /><b>${&lt;project name&gt;}</b> will be replaced by the path of <br />a currently open project whose name is &lt;project name&gt;.
sl: <b>$TMPFILE</b> bo zamenjana s potjo do začasne datoteke.<br />Koda bo zapisana v datoteko, začasno bo<br />datoteka nadomeščena na to mesto, rezultat pa <br />bo prebran iz te datoteke. <br /><br /><b>$FILE</b> bo zamenjana s potjo izvirne datoteke.<br />Vsebina datoteke ne sme biti spremenjena, spremembe so dovoljene <br />samo v $TMPFILE.<br /><br /><b>${&lt;project name&gt;}</b> se nadomesti s potjo<br />trenutno odprtega projekta z imenom &lt;project name&gt;.

[ctx: @title:window]
en: Variable Replacements
sl: Zamenjave spremenljivk
