kdevelop - en to sl translation catalogue (105 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
sl: Seja

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
sl: &Projekt

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
sl: Zaženi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
sl: Preuči jedrno datoteko

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
sl: Pripni k opravilu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
sl: Krmarje&nje

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
sl: Koda

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
sl: Analiziraj trenutno datoteko z

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
sl: Analiziraj trenutni projekt z

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sl: Okno

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Code
sl: Koda

en: KDevelop Project Files
sl: Datoteke projektov za KDevelop

en: Could not open %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti %1

en: Could not open file '%1'.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke »%1«.

en: Could not open project '%1': %2
sl: Ni bilo mogoče odpreti projekta »%1«: %2

en: Select the session to open the document in
sl: Izberite sejo v kateri bo odprt dokument

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
sl: Neznane seje %1 ni mogoče odpreti. Za razpoložljive seje si oglejte stikalo »--list-sessions« ali pa uporabite »-n« za ustvarjanje nove.

en: The KDevelop Integrated Development Environment
sl: Integrirano razvojno okolje KDevelop

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
sl: Copyright 1999-%1, razvijalci KDevelopa

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
sl: So-vzdrževalec, C++/Clang, kontrola kakovosti, podpora za Windows, zmogljivost, spletišče

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
sl: So-vzdrževalec, AppImage, Podpora Pythonu, izboljšave uporabniškega vmesnika

en: CMake Support, Run Support, Kross Support
sl: Podpora za CMake, podpora za zaganjanje, podpora za skripte Kross

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
sl: C++/Clang, splošni upravljalnik, vstavki za spletni razvoj, vstavek Izrezki, pohitritve

en: C++/Clang, DUChain, Bug Fixes
sl: C++/Clang, DUChain, popravki hroščev

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
sl: Arhitektura, podpora sistemom za nadzor različic, podpora za upravljanje s projekti, upravljalnik projektov QMake

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
sl: Arhitektura, uporabniški vmesnik Sublime, podpora za Ruby

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
sl: Veriga določilo-uporaba, podpora za C++, krmarjenje po kodi, dopolnjevanje kode, podpora pri pisanju kode, prenova

en: GDB integration
sl: Vgradnja GDB

en: Text editor integration, definition-use chain
sl: Vgradnja urejevalnika besedil, veriga določilo-uporaba

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
sl: Skrbnik spletne strani, dokumentacija API, popravki za Doxygen in autoproject

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
sl: Vgradnja GDB, vstavki za spletni razvoj

en: astyle and indent support
sl: Podpora za astyle in indent

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
sl: Porazdeljeni sistemi upravljanja različic, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
sl: SnippetPart, razhroščevalnik in popravki uporabnosti

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
sl: Vstavek za Subversion, upravljalnik za Make po meri, splošne izboljšave

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
sl: Prenos na Qt 3, popravki, valgrind, diff in podpora preforce

en: C++ parser
sl: Razčlenjevalnik za C++

en: The KWrite authors
sl: Avtorji KWrite

en: Kate editor component
sl: Urejevalni sestavni del Kate

en: Designer code
sl: Koda za snovalnik

en: Contributors to older versions:
sl: Prispevali k starejšim različicam:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
sl: Prvotna ideja, osnovna ahitektura, veliko prvotne izvorne kode

en: KTabBar, bugfixes
sl: KTabBar, popravki hroščev

en: Java & Objective C support
sl: Podpora Javi in Objective C-ju

en: Debugger frontend
sl: Začelje razhroščevalnika

en: PHP support, context menu stuff
sl: Podpora PHP, stvari v zvezi z vsebinskimi meniji

en: KDE application templates
sl: Predloge za programe KDE

en: Dist part, bash support, application templates
sl: Del za dist, podpora bash, predloge za programe

en: Several components, htdig indexing
sl: Več komponent, indeksiranje htdig

en: Help with Automake manager and persistent class store
sl: Pomoč z upravljalnikom Automake in trajnim hranjenjem razredov

en: Help with KParts infrastructure
sl: Pomoč pri infrastrukturi KParts

en: Ada support
sl: Podpora Adi

en: QMake projectmanager
sl: Upravljalnik projektov QMake

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
sl: Načini MDI, QEditor, popravki hroščev

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
sl: PartExplorer, prenova CvsPart, popravki hroščev

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
sl: Vstavki za zamenjavo, zaznamke, seznam datotek in CTags. Splošne izboljšave in popravki

en: Filecreate part and other bits and patches
sl: Del za ustvarjanje datotek ter ostali biti in popravki

en: ClearCase support
sl: Podpora ClearCase

en: Ruby support
sl: Podpora Ruby

en: Fortran documentation
sl: Dokumentacija za fortran

en: Python documentation utility
sl: Pripomoček za dokumentacijo python

en: Doxygen wizard
sl: Čarovnik za doxygen

en: Fileselector component
sl: Sestavni del za izbirnik datotek

en: C++ code completion, persistent class store
sl: Dopolnjevanje kode za C++, trajno hranjenje razredov

en: Patches
sl: Popravki

en: Help with Perl support
sl: Pomoč pri podpori za Perl

en: Documentation index view
sl: Prikaz kazala dokumentacije

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
sl: Iskalec dokumentacije, popravki za qmake projectmanager, izboljšave uporabnosti, popravki hroščev ...

en: QMake project manager patches
sl: Dodatki za upravljalnika projektov QMake

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
sl: Čiščenje in popravki za qEditor, AutoMake in veliko drugih stvari

en: Artwork for the ruby language
sl: Grafična podoba za programski jezik Ruby

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
sl: Odpri novo sejo KDevelop z danim imenom.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
sl: Odpri KDevelop z dano sejo.
    Posredujete lahko razpršilo ali ime seje.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
sl: Izbriši dano sejo.
    Posredujete lahko razpršilo ali ime seje.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
sl: Prikaže vse razpoložljive seje in vam dovoli, da izberete eno za odprtje.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
sl: Prikaže vse razpoložljive seje v lupini in vam dovoli, da izberete eno za odprtje.

en: List available sessions and quit.
sl: Prikaži razpoložljive seje in končaj.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
sl: Odpri KDevelop in pridobi projekt in danega naslova <repo url>.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
sl: Odpri KDevelop in naloži podan projekt. <project> je lahko datoteka .kdev4 ali pot mape.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
sl: Začni razhroščevati program v KDevelop z danim razhroščevalnikom.
    Slediti mora izvedljiva datoteka, ki jo želite razhroščiti, vključno z argumenti.
    Primer: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
sl: Datoteke, ki bodo naložene, ali mape, ki bodo naložene kot projekti

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
sl: Razpoložljive seje (da odprete določeno, uporabite '-s RAZPRŠILO' ali pa '-s IME'):

en: Hash
sl: Razpršilo

en: Name: Opened Projects
sl: Ime: Odprti projekti

en: [running]
sl: [teče]

en: Select the session you would like to use
sl: Izberite sejo, ki bi jo radi uporabili

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
sl: Navedite izvedljivo datoteko, ki jo želite razhroščiti.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
sl: Navedena izvedljiva datoteka ne obstaja.

en: Debug %1
sl: Razhrošči %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
sl: Seja z imenom %1 že obstaja. Da jo odprete uporabite stikalo -s.

en: No session with the name %1 exists.
sl: Seja z imenom %1 ne obstaja.

en: Could not lock session %1 for deletion.
sl: Seje %1 ni bilo mogoče zakleniti za izbris.

en: Session with name %1 was successfully removed.
sl: Seja z imenom %1 je bila uspešno odstranjena.

en: Cannot find native launch configuration type
sl: Ni mogoče najti lastne vrste nastavitev zagona

en: Cannot find launcher %1
sl: Ni mogoče najti zaganjalnika %1

en: KDevelop Sessions
sl: Seje za KDevelop

en: Arbitrary String Which Says Something
sl: Poljuben niz, ki nekaj pove

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
sl: Najde seje iz KDevelop, ki se ujemajo z :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
sl: Izpiše seznam vseh sej iz urejevalnika KDevelop.

en: Open KDevelop Session
sl: Odpri sejo KDevelop
