kdevelop - en to sl translation catalogue (59 entries)

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Helpers
sl: Pomočniki C/C++

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Helpers
sl: Prilagodi pomočnike C/C++

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Code Completion
sl: Dopolnjevanje kode

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: If disabled, macros will not be included in the code completion results. This can improve the responsiveness of code completion in some cases.
sl: Če je onemogočeno, makri ne bodo vključeni v rezultate dokončanja kode. To lahko izboljša odzivnost dokončanja kode v nekaterih primerih.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: Add macros to code completion
sl: Dodaj makre dokončanju kode

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookAhead)
en: Enable Look-ahead code completion
sl: Omogoči dokončanje kode z pogledom naprej

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Assistants
sl: Pomočniki

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forwardDeclare)
en: Forward declare assistant
sl: Pomočnik za vnaprejšnjo deklaracijo

en: The clang builtin include path "%1" is invalid (missing cpuid.h header).
    Try setting the KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR environment variable manually to fix this.
    See also: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779
sl: Vgrajena vključena pot clang »%1« ni veljavna (manjka glava cpuid.h).
    Poskusite ročno nastaviti spremenljivko okolja KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR, da to popravite.
    Glejte tudi: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779

[ctx: @action]
en: Rename Declaration
sl: Preimenuj deklaracijo

[ctx: @action]
en: Move into Source
sl: Premakni v vir

en: Override %1
sl: Preglasi %1

en: Implement %1
sl: Implementiraj %1

en: Special
sl: Posebno

en: Look-ahead Matches
sl: Ujemanja s pogledom naprej

en: Builtin
sl: Vgrajeno

en: Macros
sl: Makri

en: Abstract Override
sl: Abstraktno preglasi

en: Virtual Override
sl: Navidezno preglasi

en: Implement Function
sl: Implementiraj funkcijo

en: Update declaration signature
sl: Posodobi podpis deklaracije

en: Update definition signature
sl: Posodobi podpis definicije

en: Update declaration signature
    from: %1
    to: %2
sl: Posodobi podpis deklaracije
    iz: %1
    v: %2

en: Update definition signature
    from: %1
    to: %2
sl: Posodobi podpis definicije
    iz: %1
    v: %2

en: Failed to apply changes: %1
sl: Uveljavitev sprememb ni uspela: %1

en: Adapt Signature
sl: Prilagodi podpis

[ctx: @action]
en: Rename %1
sl: Preimenuj %1

en: Create separate definition for %1
sl: Ustvari ločeno definicijo za %1

en: No declaration under cursor
sl: Nobena deklaracija pod kazalcem

en: No source file available for %1.
sl: Za %1 ni na voljo nobene izvorne datoteke.

en: Failed to update DUChain for %1.
sl: Posodobitev DUChain za %1 ni uspela.

en: Declaration lost while updating.
sl: Deklaracija izgubljena med posodabljanjem.

en: Cannot create definition for this declaration.
sl: Definicije za to deklaracijo ni mogoče ustvariti.

en: No document for %1
sl: Ni dokumenta za %1

en: Insertion failed
sl: Vstavljanje ni uspelo

en: Applying changes failed: %1
sl: Uporaba sprememb ni uspela: %1

en: Fix-it Hints
sl: Namigi za popravek

en: Insert "%1" at line: %2, column: %3
sl: Vstavite »%1« v vrstico %2, stolpec %3

en: Replace text at line: %1, column: %2 with: "%3"
sl: Zamenjajte besedilo v vrstici %1, stolpcu %2 z: »%3«

en: Replace "%1" with: "%2"
sl: Zamenjajte »%1« z »%2«

en: Replace multiple lines starting at line: %1, column: %2 with: "%3"
sl: Zamenjajte več vrstic, ki se začnejo v vrstici %1, stolpcu %2 z: »%3«

en: Add #pragma once
sl: Dodaj #pragma enkrat

en: Add macro-based #ifndef/#define/#endif header guard
sl: Dodaj ščitnik glave #ifndef/#define/#endif na podlagi makrov

en: Macro %1
sl: Makro %1

en: Function macro
sl: Makro funkcije

en: Macro
sl: Makro

[ctx: %1: the link to the definition]
en: Defined in: %1
sl: Definirano v: %1

en: Show uses
sl: Pokaži uporabe

en: Body:
sl: Telo:

en: Add Custom Include Path
sl: Dodaj vključeno pot po meri

en: Open Project
sl: Odpri projekt

en: Requested here: %1
sl: Zahtevano tukaj: %1

en: In included file: %1
sl: V vključeni datoteki: %1

en: Header is not guarded against multiple inclusions
sl: Glava ni varovana pred več vključitvami

en: The given header is not guarded against multiple inclusions, either with the conventional #ifndef/#define/#endif macro guards or with #pragma once.
sl: Dana glava ni varovana pred več vključitvami, bodisi s konvencionalnimi varovali makrov #ifndef/#define/#endif, bodisi z enkratnim #pragma.

en: Insert '%1'
sl: Vstavi »%1«

en: Forward declare as 'class'
sl: Vnaprej deklariraj kot razred (»class«)

en: Forward declare as 'struct'
sl: Vnaprej deklariraj kot strukturo (»struct«)

en: <parse error>
sl: <napaka razčlenjevanja>
