kdevelop - en to sl translation catalogue (53 entries)

[ctx: @title:tab]
en: Configure Cppcheck Settings
sl: Prilagodi nastavitve za Cppcheck

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathsGroupBox)
en: Paths
sl: Poti

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cppcheckLabel)
en: Cppchec&k executable:
sl: Izvršilna datoteka Cppchec&k:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Output
sl: Izhod

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
sl: Skrij pogled izhoda med preverjanjem

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showXmlOutput)
en: Show Cppcheck XML output in the output view
sl: Pokaži izhod XML Cppcheck v izhodnem pogledu

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabChecks)
en: Checks
sl: Preverjanja

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkUnusedFunction)
en: Check for unused functions. It is recommend to only enable this when the whole program is scanned
sl: Preverite, če obstajajo neuporabljene funkcije. To je priporočljivo omogočiti le, če je celoten program optično prebran

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkUnusedFunction)
en: Unused function
sl: Neuporabljena funkcija

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_inconclusiveAnalysis)
en: Allow that Cppcheck reports even though the analysis is inconclusive. There are false positives with this option. Each result must be carefully investigated before you know if it is good or bad.
sl: Dovolite, da Cppcheck poroča, čeprav analiza ni prepričljiva. S to možnostjo lahko dobite lažne pozitivne rezultate. Vsak rezultat je treba skrbno preiskati, preden veste, ali je dober ali slab.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_inconclusiveAnalysis)
en: Inconclusive analysis
sl: Nedokončna analiza

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkInformation)
en: Enable information messages
sl: Omogoči informacijska sporočila

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkInformation)
en: Information
sl: Podatki

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkMissingInclude)
en: Warn if there are missing includes. For detailed information use 'check-config'
sl: Posvari, če manjkajo vključeni. Za podrobne informacije uporabite »check-config«

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkMissingInclude)
en: Missing include
sl: Manjkajoči vključeni

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkPerformance)
en: Enable performance messages
sl: Omogoči sporočila o učinkovitosti delovanja

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkPerformance)
en: Performance
sl: Hitrost delovanja

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_forceCheck)
en: <p>Force checking of files that have a lot of configurations. Error is printed if such a file is found so there is no reason to use this by default. If used together with '--max-configs=', the last option is the one that is effective.<br/><br/>Be careful with using this option - it can dramatically slow checking.</p>
sl: <p>Vsilite preverjanje datotek, ki imajo veliko prilagoditev. Napaka je natisnjena, če je takšna datoteka najdena, zato privzeto ni razloga za uporabo. Če se uporablja skupaj z »--max-configs=«, je zadnja možnost učinkovita.<br/><br/>Bodite previdni z uporabo te možnosti - to lahko dramatično upočasni preverjanje.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forceCheck)
en: Force checking
sl: Vsili preverjanje

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkPortability)
en: Enable portability messages
sl: Omogoči prenosljivostna sporočila

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkPortability)
en: Portability
sl: Prenosljivost

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkStyle)
en: Enable all coding style checks. All messages with the severities 'style', 'performance' and 'portability' are enabled.
sl: Omogočite vse preverjanje sloga kodiranja. Vsa sporočila z resnimi napakami sloga (»style«), hitrosti delovanja (»performance«) in prenosljivosti (»portability«) so omogočena.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkStyle)
en: Style
sl: Slog

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkConfig)
en: Check Cppcheck configuration. The normal code analysis is disabled by this flag.
sl: Preverite prilagoditev Cppcheck. To zastavico onemogoči navadna analiza kode.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkConfig)
en: Check config
sl: Preveri prilagoditev

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIncludes)
en: Include Directories
sl: Vključi mape

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProjectIncludes)
en: Add 'project' include directories to Cppcheck arguments. This option adds only paths related with project's root and build directories.
sl: Dodajte vključene mape »projekta« k argumentom Cppcheck. Ta možnost doda samo poti, povezane s korensko in graditveno mapo projekta.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProjectIncludes)
en: Use 'project' include dirs
sl: Uporabi vključene mape projekta (»project«)

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemIncludes)
en: <p>Add other, 'system' include directories to Cppcheck arguments.<br/><br/>Be careful with using this option - it can dramatically slow checking.</p>
sl: <p>Dodajte druge, »sistemske« vključene mape k argumentom Cppcheck.<br/><br/>Bodite previdni z uporabo te možnosti - to lahko dramatično upočasni preverjanje.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemIncludes)
en: Use 'system' include dirs
sl: Uporabi vključene mape sistema (»system«)

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Ignored includes:
sl: &Prezrti vključeni:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ignoredIncludes)
en: <html>
    
    <p>Defines semicolon-separated list of ignored include directories.</p>
    
    <p>You can use the following placeholders:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's root directory.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's build directory.</p>
    
    </html>
sl: <html>
    
    <p>Določa s podpičji ločen seznam prezrtih vključenih map.</p>
    
    <p>Uporabite lahko naslednje ograde:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - zamenja jo URL korenske mape projekta.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> – zamenja jo URL graditvene mape projekta.</p>
    
    </html>

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabExtra)
en: Extra Parameters
sl: Dodatni parametri

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraLabel)
en: Ex&tra parameters:
sl: Doda&tni parametri:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraParameters)
en: <html>
    
    <p>Defines additional parameters for cppcheck (see documentation).</p>
    
    <p>You can use the following placeholders:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's root directory.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> - Gets replaced by the URL of the project's build directory.</p>
    
    </html>
sl: <html>
    
    <p>Določa dodatne parametre za cppcheck (glejte dokumentacijo).</p>
    
    <p>Uporabite lahko naslednje ograde:</p>
    
    <p><b><tt>%p</tt></b> - zamenja jo URL korenske mape projekta.</p>
    
    <p><b><tt>%b</tt></b> – zamenja jo URL graditvene mape projekta.</p>
    
    </html>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, commandLineFilter)
en: Search...
sl: Poišči ...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, commandLineBreaks)
en: Break lines
sl: Prelomi vrstice

en: Cppcheck Analysis (%1)
sl: Analiza Cppcheck (%1)

en: Failed to start Cppcheck from "%1".
sl: Zagon Cppcheck iz »%1« ni uspel.

en: Cppcheck crashed.
sl: Cppcheck se je sesul.

en: Cppcheck process timed out.
sl: Proces Cppcheck je časovno potekel.

en: Write to Cppcheck process failed.
sl: Pisanje v proces Cppcheck ni uspelo.

en: Read from Cppcheck process failed.
sl: Branje iz procesa Cppcheck ni uspelo.

en: It seems that this project uses Qt library. For correctly work of cppcheck the value for define Q_MOC_OUTPUT_REVISION must be set. Unfortunately, the plugin is unable to find this value automatically - you should set it manually by adding '-DQ_MOC_OUTPUT_REVISION=XX' to extra parameters. The 'XX' value can be found in any project's moc-generated file or in the <QtCore/qobjectdefs.h> header file.
sl: Zdi se, da ta projekt uporablja knjižnico Qt. Za pravilno delo cppcheck je treba nstaviti vrednost za definicijo Q_MOC_OUTPUT_REVISION. Na žalost vtičnik ne more samodejno najti te vrednosti - nastavite jo ročno z dodajanjem »-DQ_MOC_OUTPUT_REVISION=XX« k dodatnim parametrom. Vrednost »XX« lahko najdete v moc-tvorjeni datoteki poljubnega projekta ali v datoteki glave <QtCore/qobjectdefs.h>.

en: Cppcheck XML Parsing: error at line %1, column %2: %3
sl: Razčlenjevanje XML Cppcheck: napaka v vrstici %1, stolpcu %2: %3

[ctx: @action]
en: Analyze Current File with Cppcheck
sl: Analiziraj trenutno datoteko s Cppcheck

[ctx: @action]
en: Analyze Current Project with Cppcheck
sl: Analiziraj trenutni projekt s Cppcheck

[ctx: @title:window]
en: Test
sl: Preizkusi

en: Analysis completed, no problems detected.
sl: Analiza končana, ni zaznanih težav.

en: Analysis started...
sl: Analiza se je začela ...

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the file]
en: Re-run last Cppcheck analysis (%1)
sl: Ponovno zaženi zadnjo analizo Cppcheck (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-run last Cppcheck analysis
sl: Ponovno zaženi zadnjo analizo Cppcheck
