kdevappwizard - en to sv translation catalogue (35 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create New Project
sv: Skapa nytt projekt

[ctx: @title:tab Page for general configuration options]
en: General
sv: Allmänt

[ctx: @title:tab Page for version control options]
en: Version Control
sv: Versionskontroll

[ctx: @action]
en: New from Template...
sv: Nytt från mall...

[ctx: @info:tooltip]
en: Generate a new project from a template
sv: Skapa ett nytt projekt från en mall

[ctx: @info:whatsthis]
en: This starts KDevelop's application wizard. It helps you to generate a skeleton for your application from a set of templates.
sv: Det här startar KDevelops programguide. Den hjälper dig att skapa ett programskelett från en uppsättning mallar.

en: Could not create project from template.
sv: Kunde inte skapa projekt från mall.

en: Please see the Version Control tool view.
sv: Se versionskontrollens verktygsvy.

[ctx: @title:window]
en: Version Control System Error
sv: Fel i versionskontrollsystemet

en: Could not initialize DVCS repository
sv: Kunde inte initiera DVCS-arkivet

en: Could not check status of the DVCS repository
sv: Kunde inte kontrollera DVCS-arkivets status

en: Could not add files to the DVCS repository
sv: Kunde inte lägga till filer i DVCS-arkivet

en: Could not import project into %1.
sv: Kunde inte importera projekt till %1.

en: Could not import project
sv: Kunde inte importera projekt

en: Could not checkout imported project
sv: Kunde inte checka ut importerat projekt

en: Could not create new project
sv: Kunde inte skapa nytt projekt

en: The file %1 cannot be created.
sv: Filen %1 kan inte skapas.

en: Project Templates
sv: Projektmallar

[ctx: @title:column]
en: Category
sv: Kategori

[ctx: @title:column]
en: Project Type
sv: Projekttyp

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
sv: Hämta fler mallar

[ctx: @action:button]
en: Load Template from File
sv: Läs in mall från fil

en: Invalid location
sv: Ogiltig plats

en: Empty project name
sv: Tomt projektnamn

en: Invalid project name
sv: Felaktigt projektnamn

en: Unable to create subdirectories, missing permissions on: %1
sv: Kunde inte skapa underkataloger. Saknar rättigheter för: %1

en: Invalid project template, please choose a leaf item
sv: Felaktig projektmall, välj ett lövobjekt

en: Path already exists and contains files. Open it as a project.
sv: Sökvägen finns redan och innehåller filer. Öppna den som ett projekt.

en: The specified path already exists and contains files. Are you sure you want to proceed?
sv: Den angivna sökvägen finns redan och innehåller filer. Är du säker på att du vill fortsätta?

[ctx: @title:window]
en: Load Template from File
sv: Läs in mall från fil

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, propertiesBox)
en: Properties
sv: Egenskaper

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectNameLabel)
en: Project name:
sv: Projektnamn:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
sv: Plats:

[ctx: @item:inlistbox No Version Control Support chosen]
en: None
sv: Inget

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Version control system:
sv: Versionskontrollsystem:
