kdevcmakebuilder - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Could not find the make builder. Check your installation
sv: Kunde inte hitta byggprogrammet make. Kontrollera installationen.

en: Could not find a builder for %1
sv: Kunde inte hitta ett byggprogram för %1

en: No build directory configured, cannot install
sv: Ingen byggkatalog inställd, kan inte installera

en: No build directory configured, cannot configure
sv: Ingen byggkatalog inställd, kan inte konfigurera

[ctx: @title:tab]
en: Configure Global CMake Settings
sv: Anpassa globala inställningar för CMake

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Default CMake executable:
sv: Förvald CMake körbar fil:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Default generator:
sv: Standardgenerator:

en: Internal error: no project specified to configure.
sv: Internt fel: Inget projekt specificerat att konfigurera.

en: Failed to create build directory %1.
sv: Misslyckades skapa byggkatalogen %1.

en: No build directory configured, cannot clear the build directory
sv: Ingen byggkatalog inställd, kan inte rensa byggkatalogen

en: Wrong build directory, cannot clear the build directory
sv: Felaktig byggkatalog, kan inte rensa byggkatalogen

en: ** Prune successful **
sv: ** Borttagning lyckades **

en: ** Prune failed: %1 **
sv: ** Borttagning misslyckades: %1 **
