kdevcontextbrowser - en to sv translation catalogue (21 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Go back in context history
sv: Gå tillbaka i sammanhangshistoriken

[ctx: @info:tooltip]
en: Go forward in context history
sv: Gå framåt i sammanhangshistoriken

[ctx: item quick open item type]
en: Outline
sv: Översikt

[ctx: @info:placeholder]
en: Outline
sv: Översikt

[ctx: @info:tooltip]
en: Navigate outline of active document, click to browse
sv: Navigera i översikt av aktivt dokument, klicka för att bläddra

[ctx: @action]
en: Source &Browse Mode
sv: Källkods&bläddring

[ctx: @action]
en: &Previous Visited Context
sv: &Föregående besökta sammanhang

[ctx: @action]
en: &Next Visited Context
sv: &Nästa besökta sammanhang

[ctx: @action]
en: &Previous Use
sv: &Föregående användning

[ctx: @action]
en: &Next Use
sv: &Nästa användning

[ctx: @action]
en: Context Browser
sv: Sammanhangsbläddrare

[ctx: @title:window]
en: Code Browser
sv: Kodbläddrare

[ctx: @action]
en: Find Uses
sv: Sök användningar

en: (changed)
sv: (ändrad)

[ctx: @info:tooltip]
en: Show declaration menu
sv: Visa deklarationsmeny

[ctx: @action]
en: Declaration Menu
sv: Deklarationsmeny

[ctx: @action]
en: Lock Current View
sv: Lås nuvarande vy

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock current view
sv: Lås nuvarande vy

[ctx: @action]
en: Unlock Current View
sv: Lås upp nuvarande vy

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock current view
sv: Lås upp nuvarande vy

note: i18n: ectx: ToolBar (KDevCodebrowserToolBar)
en: Code Browser Toolbar
sv: Verktygsrad för kodbläddrare
