kdevproblemreporter - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Parser
sv: Tolk

[ctx: @title:window]
en: Problems
sv: Problem

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve Problem
sv: Lös problem

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve: %1
sv: Lös: %1

[ctx: @action]
en: Force Full Update
sv: Tvinga fullständig uppdatering

[ctx: @info:tooltip]
en: Which files to display the problems for
sv: Vilka filer som problem ska visas för

[ctx: @option:check]
en: Current Document
sv: Aktuellt dokument

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current document
sv: Visa problem i aktuellt dokument

[ctx: @option:check]
en: Open Documents
sv: Öppna dokument

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all open documents
sv: Visa problem i alla öppna dokument

[ctx: @option:check]
en: Current Project
sv: Aktuellt projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current project
sv: Visa problem i aktuellt projekt

[ctx: @option:check]
en: All Projects
sv: Alla projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all projects
sv: Visa problem i alla projekt

[ctx: @option:check]
en: Documents In Path
sv: Dokument i sökväg

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in a specific path
sv: Visa problem från alla filer med en angiven sökväg

[ctx: @option:check]
en: Documents In Current Path
sv: Dokument i aktuell sökväg

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in the path of the current document
sv: Visa problem i från alla filer med sökvägen för det aktuella dokumentet

[ctx: @option:check]
en: Show All
sv: Visa alla

[ctx: @info:tooltip]
en: Display all problems
sv: Visa alla problem

[ctx: @info:placeholder]
en: Path Filter...
sv: Sökvägsfilter...

[ctx: @option:check]
en: Show Imports
sv: Visa importer

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in imported files
sv: Visa problem i importerade filer

[ctx: @info:tooltip]
en: Display errors
sv: Visa fel

[ctx: @option:check]
en: Show Errors
sv: Visa fel

[ctx: @info:tooltip]
en: Display warnings
sv: Visa varningar

[ctx: @option:check]
en: Show Warnings
sv: Visa varningar

[ctx: @info:tooltip]
en: Display hints
sv: Visa tips

[ctx: @option:check]
en: Show Hints
sv: Visa tips

[ctx: @title:menu]
en: Grouping
sv: Gruppering

[ctx: @option:check]
en: None
sv: Ingen

[ctx: @option:check]
en: Path
sv: Sökväg

[ctx: @option:check]
en: Severity
sv: Svårighetsgrad

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
sv: Sök...

[ctx: @title:menu]
en: Scope: %1
sv: Omfattning: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Problems
sv: Problem

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy Description
sv: &Kopiera beskrivning

[ctx: @title:menu]
en: Solve: %1
sv: Lös: %1
