kdevquickopen - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Documentation in the %1
sv: Dokumentation i %1

en: Not available any more: %1
sv: Inte längre tillgänglig: %1

en: Not available any more
sv: Inte längre tillgänglig

[ctx: %1: function signature]
en: Return: %1
sv: Returvärde: %1

[ctx: %1: file path]
en: File: %1
sv: Fil: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (quickOpenToolBar)
en: Quick Open Toolbar
sv: Snabböppningsverktygsrad

[ctx: %1: project name]
en: Project %1
sv: Projekt %1

en: Not parsed yet
sv: Inte ännu tolkad

[ctx: @item no project]
en: none
sv: inget

[ctx: @item quick open item type]
en: Classes
sv: Klasser

[ctx: @item quick open item type]
en: Functions
sv: Funktioner

[ctx: @item quick open scope]
en: Project
sv: Projekt

[ctx: @item quick open scope]
en: Includes
sv: Inkluderar

[ctx: @item quick open scope]
en: Includers
sv: Inkluderad av

[ctx: @item quick open scope]
en: Currently Open
sv: För närvarande öppen

[ctx: @item quick open item type]
en: Files
sv: Filer

[ctx: @item quick open item type]
en: Documentation
sv: Dokumentation

[ctx: @item quick open item type]
en: Actions
sv: Åtgärder

[ctx: @action]
en: &Quick Open
sv: &Snabböppna

[ctx: @action]
en: Quick Open &File
sv: Snabböppna &fil

[ctx: @action]
en: Quick Open &Class
sv: Snabböppna &klass

[ctx: @action]
en: Quick Open &Function
sv: Snabböppna f&unktion

[ctx: @action]
en: Quick Open &Already Open File
sv: Sn&abböppna redan öppen fil

[ctx: @action]
en: Quick Open &Documentation
sv: Snabböppna &dokumentation

[ctx: @action]
en: Quick Open &Actions
sv: Snabböppna åt&gärder

[ctx: @action]
en: Jump to Declaration
sv: Gå till deklaration

[ctx: @action]
en: Jump to Definition
sv: Gå till definition

[ctx: @action]
en: Embedded Quick Open
sv: Inbäddad snabböppning

[ctx: @action jump to]
en: Next Function
sv: Nästa funktion

[ctx: @action jump to]
en: Previous Function
sv: Föregående funktion

[ctx: @action open outline quick open menu]
en: Outline
sv: Översikt

[ctx: @title:window]
en: Quick Open
sv: Snabböppna

[ctx: @title:window]
en: Outline
sv: Översikt

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Quick Open...
sv: Snabböppna...

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files, classes, functions and more, allowing you to quickly navigate in your source code.
sv: Sök efter filer, klasser, funktioner m.m., för att möjliggöra snabb navigering i källkod.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Search:
sv: Sök:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: Open
sv: Öppna

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
sv: Avbryt

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Scopes:
sv: Om&fattningar:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Items:
sv: &Objekt:
