kdevstandardoutputview - en to sv translation catalogue (26 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a case-insensitive regular expression to filter the output view
sv: Ange ett skiftlägesokänsligt reguljärt uttryck för att filtrera utmatningsvisningen

[ctx: @title:window]
en: Output View
sv: Utmatningsvy

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the currently active output view
sv: Stäng nuvarande aktiva utmatningsvy

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other output views
sv: Stäng alla andra utmatningsvyer

[ctx: @action]
en: Previous Output
sv: Föregående utmatning

[ctx: @action]
en: Next Output
sv: Nästa utmatning

[ctx: @action]
en: Select Activated Item
sv: Markera aktiverat objekt

[ctx: @action]
en: Focus when Selecting Item
sv: Fokusera när objekt markeras

[ctx: @action]
en: First Item
sv: Första objekt

[ctx: @action]
en: Previous Item
sv: Föregående objekt

[ctx: @action]
en: Next Item
sv: Nästa objekt

[ctx: @action]
en: Last Item
sv: Sista objekt

[ctx: @action]
en: Clear
sv: Rensa

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
sv: Sök...

[ctx: @action %1: output type, e.g. Build or Run]
en: Configure %1 Output
sv: Anpassa utdata för %1

[ctx: @info:tooltip %1 - position in the pattern, %2 - textual description of the error]
en: Filter regular expression pattern error at offset %1: %2
sv: Mönsterfel för reguljärt uttrycksfilter vid position %1: %2

[ctx: @title:window %1: output type, e.g. Build or Run]
en: Configure %1 Output
sv: Anpassa utdata för %1

[ctx: @option:check]
en: Limit the number of output views
sv: Begränsa antal utdatavyer

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically close oldest output views
sv: Stäng automatiskt äldsta utdatavyer

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum output view count
sv: Maximalt antal utdatavyer

[ctx: @info:tooltip]
en: The oldest output view is closed when
    the number of views exceeds this value
sv: Den äldsta utdatavyn stängs när
    antal vyer överskrider detta värde

[ctx: @title:window]
en: Build
sv: Bygg

[ctx: @title:window]
en: Run
sv: Kör

[ctx: @title:window]
en: Debug
sv: Felsök

[ctx: @title:window]
en: Test
sv: Testa

[ctx: @title:window]
en: Version Control
sv: Versionskontroll
