kdevqthelp - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Qt Compressed Help Files
sv: Qt komprimerade hjälpfiler

[ctx: @title:window]
en: Modify Entry
sv: Ändra post

[ctx: @title:window]
en: Add New Entry
sv: Lägg till ny post

en: Name cannot be empty.
sv: Namn kan inte vara tomt.

[ctx: @action:button Allow user to get some API documentation with GHNS]
en: Get New Documentation
sv: Hämta ny dokumentation

en: The command "qmake -query" could not provide a path to a QtHelp file (QCH).
sv: Kommandot "qmake -query" kunde inte tillhandahålla en sökväg till en QtHelp-fil (QCH).

en: Documentation provided by GHNS
sv: Dokumentation som tillhandahålls av GHNS

en: Qt Compressed Help file is not valid.
sv: Qt komprimerad hjälpfil är inte giltig.

en: Documentation already imported
sv: Dokumentation redan importerad

[ctx: @title:tab]
en: Qt Help
sv: Qt-hjälp

[ctx: @title:tab]
en: Configure Qt Help Settings
sv: Anpassa inställningar av Qt-hjälp

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify
sv: Ändra

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
sv: Ta bort

[ctx: @info:tooltip]
en: Please uninstall this via GHNS.
sv: Avinstallera det här via GHNS

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, boxAutoLoad)
en: Load Qt Help Documentation from System Locations
sv: Läs in QtHelp-dokumentation från systemplatser

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoadQtApiDocs)
en: &Load Qt API documentation:
sv: &Läs in dokumentation av Qt-programgränssnittet:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoadFromDirectory)
en: Load Qt Help files from directory:
sv: Läs in QtHelp-filer från katalog:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, boxQchManage)
en: Install Additional Documentation Files
sv: Installera ytterligare dokumentationsfiler

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
sv: Namn

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Path
sv: Sökväg

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sv: Lägg till

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
sv: Ikon:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, qchIcon)
en: Select an icon
sv: Välj en ikon

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sv: Namn:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, qchName)
en: Enter a name
sv: Ange ett namn

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, qchName)
en: Select a name...
sv: Välj ett namn...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Path:
sv: Sökväg:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
sv: Välj en Qt-hjälpfil...

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
sv: Välj en Qt-hjälpfil...

en: Could not find any documentation for '%1'
sv: Kunde inte hitta  någon dokumentation om '%1'

en: %1 Home Page
sv: Hemsida för %1

en: QtHelp
sv: Qt-hjälp
