kdevelop - en to tr translation catalogue (81 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
tr: Düzey 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
tr: Düzey 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
tr: Düzey 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
tr: Düzey 3

[ctx: @item level of checks]
en: Manual Level
tr: Elle Ayarlanmış Düzey

en: Very stable checks, 99.99% safe, mostly no false-positives, very desirable.
tr: Kararlı denetimler, %​99,99 güvenli, düşük yanlış pozitif oranı, genelde istenen.

en: The default level. Very similar to level 0, slightly more false-positives but very few.
tr: Öntanımlı düzey. Düzey 0'a pek benzerdir; az da olsa yanlış pozitifler çıkabilir.

en: Also very few false-positives, but contains noisy checks which not everyone agree should be default.
tr: Yine pek az yanlış pozitifler; ancak herkesin öntanımlı olması konusunda düşünce birliğine varmadığı birkaç gürültülü denetim içerir.

en: Contains checks with high rate of false-positives.
tr: Yüksek yanlış pozitif oranlarına iye denetimler içerir.

en: Checks here need to be enabled explicitly, as they don't belong to any level. Checks here are very stable and have very few false-positives.
tr: Buradaki denetimlerin açıkça etkinleştirilmesi gerekir; çünkü herhangi bir düzeye ait değildirler. Buradaki denetimler pek kararlıdır ve pek az yanlış pozitif içerirler.

en: Unable to load Clazy checks information from '%1'. Please check your settings.
tr: "%1" konumundan Clazy denetimleri bilgisi yüklenemiyor. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
tr: Yeni Denetim Kümesi Adını Gir

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
tr: Ad:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
tr: Denetim kümesi:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
tr: Denetim kümesi ekle

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
tr: Denetim kümesini klonla

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
tr: Denetim kümesini kaldır

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
tr: Öntanımlı olarak ayarla

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
tr: Denetim kümesinin adını düzenle

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
tr: Özel

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
tr: Öntanımlıyı kullan (şu anda: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
tr: %1 (öntanımlı seçim)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search checks...
tr: Denetimleri ara...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Checks
tr: Denetimleri Sıfırla

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageLabel)
en: Since nothing is selected Clazy will use all checks from levels 0 and 1.
tr: Bir şey seçilmediğinden, Clazy, düzey 0 ve 1'deki tüm denetimleri kullanacak.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
tr: Komut Satırı

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
tr: Ara...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
tr: Satırları kes

en: 1 check detected | %1 checks detected
tr[0]: 1 denetim seçili
tr[1]: %1 denetim seçili

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clazy Settings
tr: Clazy Ayarlarını Yapılandır

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
tr: Yollar

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_executablePath)
en: Path to clazy-standalone executable.
tr: clazy-standalone yürütülebilirine olan yol.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
tr: Belgelendirme:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_docsPath)
en: Path to clazy documentation directory.
tr: Clazy belgelendirme dizinine olan yol.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
tr: Çözümleme işlerini paralel olarak çalıştır

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
tr: Tüm CPU çekirdeklerini kullan

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
tr: En çok iş parçacığı sayısı:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
tr: Çıktı

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
tr: Denetim sırasında çıktı görünümünü gizle

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
tr: Ayrıntılı çıktı

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
tr: Denetimler

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Do not emit warnings for non-Qt files, or in other words, if -DQT_CORE_LIB is missing.
tr: Qt olmayan dosyalar için uyarılar yayma; başka bir deyişle, -DQT_CORE_LIB eksikse.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
tr: Yalnızca Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Disable checks not compatible with Qt 4.
tr: Qt 4 ile uyumlu olmayan denetimleri devre dışı bırak.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Qt4 compatible
tr: Qt4 uyumlu

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: For running clazy on Qt itself, optional, but honors specific guidelines.
tr: Clazy'yi Qt üzerinde çalıştırmak için; isteğe bağlı; ancak belirli kılavuzlara uyar.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: Qt developer
tr: Qt geliştiricisi

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: For visiting implicit code like compiler generated constructors.
    None of the built-in checks benefit from this, but can be useful for custom checks.
tr: Derleyici tarafından oluşturulmuş yapıcılar gibi örtük koda bakmak için.
    Birlikte gelen denetimlerin hiçbirisi bundan yararlanmaz; ancak özel denetimler için kullanışlı olabilir.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: Visit implicit code
tr: Örtük koda bak

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Only emit warnings for the current file being compiled and ignore any includes.
    Useful for performance reasons.
tr: Yalnızca şu anda derlenen dosya için uyarılar yay ve herhangi bir 'include'u yok say.
    Başarım nedenlerinden dolayı kullanışlıdır.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Ignore included files
tr: İçerilen dosyaları yok say

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header filter:
tr: Üstbilgi süzgeci:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_headerFilter)
en: Regular expression matching the names of the headers to output diagnostics from.
    Diagnostics from the main file of each translation unit are always displayed.
tr: Tanılama çıktısının alınacağı başlıkların adlarıyla eşleşen düzenli ifade.
    Her bir çeviri biriminin ana dosyasından olan tanılar her zaman görüntülenir.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableAllFixits)
en: Enable all fix-its
tr: Tüm düzeltmeleri etkinleştir

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: Fix-its will be applied to a separate file (for unit-test use only).
tr: Düzeltmeler, ayrı bir dosyaya uygulanacaktır (birim sınaması kullanımı için).

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: No-inplace fix-its
tr: Yerinde düzeltme yok

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: Please backup your code before fix-its applying. For better results also disable 
    parallel checking, which can lead to multiple fix-it applying for header files.
tr: Düzeltmeleri uygulamadan önce lütfen kodunuzu yedekleyin. Daha iyi sonuçlar için,
    üstbilgi dosyasına birden çok düzeltme uygulamaya neden olabileceğinden, paralel denetlemeyi devre dışı bırakın.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
tr: Ek Parametreler

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraAppendLabel)
en: Compiler append:
tr: Derleyici iliştirmesi:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraAppend)
en: Additional parameters to append to the compiler command line.
tr: Derleyici komut satırına iliştirilecek ek parametreler.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraPrependLabel)
en: Compiler prepend:
tr: Derleyici başına eklemesi:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraPrepend)
en: Additional parameters to prepend to the compiler command line.
tr: Derleyici komut satırının başına eklenecek ek parametreler

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraClazy)
en: Additional parameters to clazy-standalone.
tr: clazy-standalone için ek parametreler.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
tr: Ek parametreler:

en: Clazy Analysis (%1)
tr: Clazy Çözümleme (%1)

en: Unknown Level
tr: Bilinmeyen Düzey

en: Failed to start Clazy analysis process.
tr: Clazy çözümleme süreci başlatılamadı.

en: Clazy analysis process crashed.
tr: Clazy çözümleme süreci çöktü.

en: Clazy analysis process timed out.
tr: Clazy çözümleme süreci zaman aşımına uğradı.

en: Write to Clazy analysis process failed.
tr: Clazy çözümleme sürecine yazma başarısız.

en: Read from Clazy analysis process failed.
tr: Clazy çözümleme sürecinden okuma başarısız.

[ctx: @title:window]
en: Clazy Error
tr: Clazy Hatası

en: clazy-standalone path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
tr: clazy-standalone yolu algılanamıyor. Clazy halihazırda kuruluysa yolu elle ayarlayın.

en: clazy-standalone path is empty.
tr: clazy-standalone yolu boş.

en: clazy-standalone path '%1' does not exists.
tr: clazy-standalone yolu '%1', yok.

en: clazy-standalone path '%1' is not an executable.
tr: clazy-standalone yolu '%1', bir yürütülebilir değil.

en: Clazy documentation path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
tr: Clazy belgelendirmesi yolu algılanamıyor. Clazy halihazırda kuruluysa yolu elle ayarlayın.

en: Clazy documentation path is empty.
tr: Clazy belgelendirmesi yolu boş.

en: Clazy documentation path '%1' does not exists.
tr: Clazy belgelendirmesi yolu '%1', yok.

en: Clazy documentation path '%1' is not a directory.
tr: Clazy belgelendirmesi yolu '%1', bir dizin değil.
