kdevlldb - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: (running)
tr: (çalışıyor)

[ctx: @title:window]
en: LLDB Console
tr: LLDB Konsolu

en: Attempting to execute user command on unsupported LLDB version
tr: Desteklenmeyen LLDB sürümü üzerinde kullanıcı komutu yürütmeye çalışıyor

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
tr: <b>Hata ayıklayıcı başlatılamadı:</b><br />

en: <b>Error connecting to remote target:</b><br />
tr: <b>Uzak hedefe bağlanma hatası:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
tr: <b>Çekirdek dosyayı yükleme başarısız oldu</b><p>Hata ayıklayıcı aşağıdaki hatayı raporladı:<p><tt>%1

en: <b>Your lldb-mi version is unsupported, as it lacks an essential patch.</b><br/>See https://llvm.org/bugs/show_bug.cgi?id=28026 for more information.<br/>Debugger console will be disabled to prevent crash.<br/>Do you want to continue?
tr: <b>lldb-mi sürümünüz desteklenmiyor, temel bir yama da eksik.</b><br/>Daha fazla bilgi için bakınız: https://llvm.org/bugs/show_bug.cgi?id=28026.<br/>Hata ayıklayıcı konsolu çökmeyi engellemek için devre dışı bırakılacaktır.<br/>Sürdürmek istiyor musunuz?

en: LLDB Version Unsupported
tr: LLDB Sürümü Desteklenmiyor

en: <b>You need lldb-mi from LLDB 3.8.1 or higher.</b><br />You are using: %1
tr: <b>LLDB 3.8.1 veya daha yüksekten bir lldb-mi'ye gereksiniminiz var.</b><br />Sizin kullandığınız: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
tr: Hata Ayıklayıcı Araç Çubuğu

en: Debug a native application in LLDB
tr: LLDB içerisinde bir yerel uygulama hata ayıklaması

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
tr: Bir programın hataları halihazırda ayıklanıyor. Şu anda çalışan hata ayıklama oturumunu iptal etmek ve başlatmayı sürdürmek istiyor musunuz?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
tr: Geçerli Oturumu Sonlandır

[ctx: @title:tab]
en: LLDB Configuration
tr: LLDB Yapılandırması

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupDebugger)
en: Debugger
tr: Hata Ayıklayıcı

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Debugger executable:
tr: Hata ayıklayıcı yürütülebiliri:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineDebuggerExec)
en: Override path to lldb-mi executable...
tr: Yolu lldb-mi yürütülebiliri yolunu geçersiz kıl...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Additional arguments:
tr: Ek argümanlar:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Environment:
tr: Çevre:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInheritSystem)
en: Inherit system environment
tr: Sistem çevresini kalıtım al

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Config script:
tr: Yapılandırma betiği:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineConfigScript)
en: /path/to/lldb/config/script
tr: /lldb/yapılandırma/betiği/yolu

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Start debugger with:
tr: Hata ayıklayıcıyı şununla başlat:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Application Output
tr: Uygulama Çıktısı

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: LLDB Console
tr: LLDB Konsolu

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Frame Stack
tr: Çerçeve Yığını

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Break on start:
tr: Başlangıçta kes:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupRemote)
en: Remo&te Debugging
tr: Uzak &Hata Ayıklama

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote server:
tr: Uzak sunucu:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineRemoteServer)
en: host:port
tr: makine:kapı

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Remote work path:
tr: Uzak çalışma yolu:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineOnDevPath)
en: /path/to/a/on-device/writable/directory
tr: /aygıt/üzerinde/yazılabilir/bir/dizin/yolu
