kdevelop - en to tr translation catalogue (92 entries)

en:     *** MESON ERROR ***
tr:     *** MESON HATASI ***

en: Failed to set the internally used Ninja builder
tr: İçsel olarak kullanılan Ninja yapıcısı ayarlanamadı

en: Failed to acquire the Ninja builder plugin
tr: Ninja yapıcısı eklentisi elde edilemedi

en: The current build directory for %1 is invalid
tr: %1 için olan geçerli yapı dizini geçersiz

en: The directory '%1' is not empty and does not seem to be an already configured build directory
tr: '%1' dizini boş değil ve halihazırda yapılandırılmış bir yapı dizini gibi görünmüyor

en: The directory '%1' cannot be used as a meson build directory
tr: '%1' dizini, bir Meson yapı dizini olarak kullanılamaz

en: The current build configuration is broken, because the build directory is not specified
tr: Geçerli yapı yapılandırması bozuk; çünkü yapı dizini belirtilmemiş

en: Congratulations: You have reached unreachable code!
    Please report a bug at https://bugs.kde.org/
    FILE: %1:%2
tr: Tebrikler: Erişilemez codef'e ulaştınız
    https://bugs.kde.org/ adresinde bir hata bildirin
    DOSYA: %1:%2

en: Internal error: The buildsystem manager is not the MesonManager
tr: İç hata: Yapı sistemi yöneticisi, MesonManager değil

en: Failed to create a new build directory
tr: Yeni bir yapı dizini oluşturulamadı

en: The directory '%1' is already pruned
tr: '%1' dizini, halihazırda budanmış

en: The directory '%1' does not appear to be a meson build directory
tr: '%1' dizini, halihazırda bir Meson yapı dizini gibi görünmüyor

en: Aborting prune operation
tr: Budama işlemi iptal ediliyor

en: Deleting contents of '%1'
tr: '%1' içeriği siliniyor

en: ** Prune successful **
tr: ** Budama başarılı **

en: ** Prune failed: %1 **
tr: ** Budama başarılı: %1 **

[ctx: @title:window]
en: Project Import Failed
tr: Proje İçe Aktarma Başarısız

en: Meson builder error: %1
tr: Meson yapıcı hatası: %1

en: Importing %1 failed because no build directory could be created.
tr: %1 içe aktarması başarısız; çünkü bir yapı dizini oluşturulamadı.

en: Introspection file '%1' does not exist
tr: İçgözlem dosyası '%1' yok

en: Failed to open introspection file '%1'
tr: İçgözlem dosyası '%1' açılamadı

en: In %1:%2: %3
tr: %1:%2: %3 içinde

en: The introspection file '%1' contains neither an array nor an object
tr: İçgözlem dosyası '%1', ne bir diziliş ne de bir nesne içeriyor

en: %1 returned %2
tr: %1, %2 döndürdü

en: JSON parser error: %1
tr: JSON ayrıştırıcı hatası: %1

en: The introspection output of '%1' contains neither an array nor an object
tr: İçgözlem dosyası '%1', ne bir diziliş ne de bir nesne içeriyor

en: The current build directory is invalid
tr: Geçerli yapı dizini geçersiz

en: Failed to create a temporary file.
tr: Geçici bir dosya oluşturulamadı.

en: The rewriter output of '%1' is not an object
tr: '%1' yeniden yazıcı çıktısı bir nesne değil

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_showAdvanced)
en: Show Advanced Configuration
tr: Gelişmiş Yapılandırmayı Göster

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, container)
en: Advanced Configuration
tr: Gelişmiş Yapılandırma

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonArgs)
en: Extra Meson arguments:
tr: Ek Meson argümanları:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_backend)
en: Meson backend:
tr: Meson arka ucu:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonExe)
en: Meson executable:
tr: Meson yürütülebiliri:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, i_mesonArgs)
en: Changing this will reset the build options.
tr: Bunu değiştirmek, yapı seçeneklerini sıfırlayacaktır.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_mesonExe)
en: /path/to/mesonexecutable
tr: meson/yürütülebiliri/yolu

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_hideAdvanced)
en: Hide Advanced Configuration
tr: Gelişmiş Yapılandırmayı Gizle

en: Status: %1
tr: Durum: %1

en: The current build directory does not exist
tr: Geçerli yapı dizini yok

en: The current build directory is empty
tr: Geçerli yapı dizini boş

en: Build directory configured
tr: Yapı dizini yapılandırıldı

en: This meson build directory is not fully configured
tr: Meson yapı dizini tümüyle yapılandırılmamış

en: This directory does not seem to be a meson build directory
tr: Dizin, bir Meson yapı dizini gibi görünmüyor

en: Invalid build directory configuration (empty build directory string)
tr: Geçersiz yapı dizini yapılandırması (boş yapı dizini dizisi)

en: Something went very wrong. This is a bug
tr: Bir şeyler çok ters gitti. Bu bir hata

en: No changes
tr: Değişiklik yok

en: %1 option changed | %1 options changed
tr[0]: %1 seçenek değiştirildi
tr[1]: %1 seçenek değiştirildi

[ctx: @title:tab]
en: Meson Project Configuration
tr: Meson Proje Yapılandırması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_status) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_statusMessage)
en: Status message...
tr: Durum iletisi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_changed)
en: Num changed
tr: Sayı değiştirildi

en: <NEW>
tr: <YENİ>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MesonListEditor)
en: Dialog
tr: İletişim Kutusu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_new)
en: New
tr: Yeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_del)
en: Delete
tr: Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_first)
en: First
tr: İlk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_up)
en: Up
tr: Yukarı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_down)
en: Down
tr: Aşağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_last)
en: Last
tr: Son

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
tr: Bir Yapı Dizini Yapılandır - %1

en: Specified meson executable does not exist
tr: Belirtilen Meson yürütülebiliri yok

en: Creating new build directory
tr: Yeni yapı dizini oluştur

en: Using an already configured build directory
tr: Halihazırda yapılandırılmış bir yapı dizini kullanılıyor

en: Using a broken meson build directory (this should be fine)
tr: Bozuk bir Meson yapı dizini kullanılıyor (bunda sıkıntı yok)

en: Cannot use specified directory
tr: Belirtilen dizin kullanılamıyor

en: There are already files in the build directory
tr: Yapı dizininde, halihazırda dosyalar var

en: The build directory field must not be empty
tr: Yapı dizini alanı boş olmamalı

en: You have reached unreachable code. This is a bug
tr: Erişilemez koda eriştiniz. Bu bir hata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_buildDir)
en: Build directory:
tr: Yapı dizini:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_buildDir)
en: Full Path to the new build directory
tr: Yeni yapı dizinine olan tam yol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_name) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_dispProject)
en: Name:
tr: Ad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, b_reset)
en: Reset to default value
tr: Öntanımlı değere sıfırla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, c_main)
en: Meson Options
tr: Meson Seçenekleri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_core)
en: Core
tr: Çekirdek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_backend)
en: Backend
tr: Arka Uç

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_base)
en: Base
tr: Taban

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_compiler)
en: Compiler
tr: Derleyici

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_directory)
en: Directories
tr: Dizinler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_user) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_project)
en: Project
tr: Proje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_test)
en: Testing
tr: Sınama

en: Initializing GUI
tr: Kullanıcı Arayüzü İlklendirme

en: Loading project data...
tr: Proje verisi yükleniyor...

en: Writing project data...
tr: Proje verisi yazılıyor...

en: Loading meson rewriter data failed
tr: Meson yeniden yazıcısı verisi yükleme başarısız

[ctx: @title:window]
en: Select Additional Meson Option
tr: Ek Meson Seçenekleri Seç

[ctx: @label:listbox]
en: Meson option to add:
tr: Eklenecek meson seçeneği:

[ctx: @title:tab]
en: Project
tr: Proje

[ctx: @title:tab]
en: Meson Project Settings
tr: Meson Proje Ayarları

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MesonRewriterPage)
en: Meson project settings
tr: Meson proje ayarları

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, t_project)
en: Project settings
tr: Proje ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_project)
en: <html><head/><body><h3>projectName</h3></body></html>
tr: <html><head/><body><h3>projeAdı</h3></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_defOpts)
en: Project default options
tr: Öntanımlı proje seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_newOpt)
en: New Option
tr: Yeni Seçenek
