kdevwelcomepage - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Need Help?
tr: Yardım gerekli mi?

en: KDevelop.org
tr: kdevelop.org

en: Learn about KDevelop
tr: K Geliştir'i öğren

en: Join KDevelop's team!
tr: K Geliştir takımına katıl!

en: Handbook
tr: El Kitabı

en: Back to code
tr: Koda Dön

en: Configure a new Launcher
tr: Yeni bir Başlatıcı yapılandır

en: Attach to Process
tr: Sürece İliştir

en: Debug your program
tr: Programınızın hatalarını ayıklayın

en: Debug Area
tr: Hata Ayıklama Alanı

en: On the <em>Debug</em> area you will be able to see and analyze how your program works on execution. On the <em>Run</em> menu you will find all the possible options.
tr: <em>Hata ayıklama</em> alanında programınızın yürütme sırasında nasıl çalıştığını görebilir ve çözümleme yapabilirsiniz. <em>Çalıştır</em> menüsünde olası tüm seçenekleri bulacaksınız.

en: As you can see, here you can just execute your application or debug it if you need further runtime information. You can select what is going to be run by configuring the launches and selecting the one you want to use in the <em>Current Launch Configuration</em> sub-menu.
tr: Gördüğünüz gibi, burada daha fazla çalışma zamanı bilgisine gereksiniminiz varsa uygulamanızı yürütebilir veya hata ayıklayabilirsiniz. Başlatıcıları yapılandırarak ve <em>Geçerli Başlatma Yapılandırması</em> alt menüsünde kullanmak istediğinizi seçerek neyin çalıştırılacağını seçebilirsiniz.

en: Review a Patch
tr: Bir Yamayı Gözden Geçir

en: Review Area
tr: Gözden Geçirme Alanı

en: On the <em>Review</em> area you will be able to find the tools you need to review changes in your projects, either the ones you made or some external patch.
tr: <em>Gözden Geçirme</em> alanında projelerinizdeki değişiklikleri incelemeniz için gereken araçları bulabileceksiniz; ya kendi yaptığınız değişiklikleri ya da bazı dış yamayı.

en: Also it will help you send the changes to the community you're contributing to, either by committing the changes, sending them by e-mail or putting them on a ReviewBoard service.
tr: Ayrıca; değişiklikleri teslim ederek, e-postayla göndererek veya bir ReviewBoard hizmetine koyarak katkıda bulunduğunuz topluluğa göndermenize yardımcı olacaktır.

en: New Project
tr: Yeni Proje

en: Open Project
tr: Proje Aç

en: Fetch Project
tr: Proje Getir

en: Recent Projects
tr: Son Projeler

en: <h3>Welcome to KDevelop!</h3>
    <p>You can start working on a project by opening an existing or creating a new one via the above buttons.</p>
    <p>If you need help, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop">User Manual.</a></p>
tr: <h3>K Geliştir'e hoş geldiniz!</h3>
    <p>Yukarıdaki düğmeler aracığıyla var olan bir projeyi açarak veya yeni bir tane oluşturarak çalışmaya başlayabilirsiniz.</p>
    <p>Yardıma gereksiniminiz varsa lütfen <a href="https://userbase.kde.org/K Geliştir"> Kullanıcı Kılavuzu'na</a> bir göz atın.</p>

en: <br/>
    <h3>Note for Windows users</h3>
    <p>Note that KDevelop does NOT ship a C/C++ compiler on Windows!</p>
    <p>You need to install either GCC via MinGW or install a recent version of the Microsoft Visual Studio IDE and make sure the environment is setup correctly <i>before</i> starting KDevelop.</p>
    <p>If you need further assistance, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop4/Manual/WindowsSetup">KDevelop under Windows instructions.</a></p>
tr: <br/>
    <h3>Windows kullanıcıları için notlar</h3>
    <p>K Geliştir'in Windows üzerinde bir C/C++ derleyicisi ile gelmediğini unutmayınız.</p>
    <p>K Geliştir'i çalıştırmadan <i>önce</i> MinGW ile GCC'yi kurmanız veya Microsoft Visual Studio IDE'nin son bir sürümünü kurmanız ve ortamın düzgünce kurulduğundan emin olmanız gerekmektedir.</p>
    <p>Daha fazla yardıma gereksiniminiz varsa lütfen <a href="https://userbase.kde.org/K Geliştir4/Manual/WindowsSetup">K Geliştir Windows sürümü yönergeleri</a>'ne bakın.</p>

en: Sessions
tr: Oturumlar

en: Go!
tr: Git!

en: Documentation for KDevelop users
tr: K Geliştir kullanıcıları için belgelendirme

en: Keep up with KDevelop's development
tr: K Geliştir'in geliştirilmesine yardım edin

en: Help us improve KDevelop
tr: K Geliştir'i iyileştirmemize yardım edin

[ctx: Example: Tue, 03 Jan 2017 10:00:00 (new)]
en: %1 (new)
tr: %1 (yeni)

en: Fetching feeds...
tr: Beslemeler getiriliyor...

en: No recent news
tr: Yeni haberler yok

en: Branches
tr: Dallar

en: Projects
tr: Projeler
