kdevelop - en to tr translation catalogue (59 entries)

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Helpers
tr: C/C++ Yardımcıları

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Helpers
tr: C/C++ Yardımcılarını Yapılandır

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Code Completion
tr: Kod Tamamlama

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: If disabled, macros will not be included in the code completion results. This can improve the responsiveness of code completion in some cases.
tr: Devre dışıysa makrolar kod tamamlama sonuçlarında içerilmezler. Bu, bazı durumlarda kod tamamlamanın yanıt verebilirliğini iyileştirebilir.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: Add macros to code completion
tr: Kod tamamlamaya makroları ekle

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookAhead)
en: Enable Look-ahead code completion
tr: Önden bakış kod tamamlamayı etkinleştir

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Assistants
tr: Asistanlar

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forwardDeclare)
en: Forward declare assistant
tr: Önden beyan asistanı

en: The clang builtin include path "%1" is invalid (missing cpuid.h header).
    Try setting the KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR environment variable manually to fix this.
    See also: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779
tr: clang ile birlikte gelen “%1” yolu geçersiz (cpuid.h üstbilgisi eksik).
    Bunu elle düzeltmek için KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR çevre değişkenini ayarlamayı deneyin.
    Ayrıca bakınız: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779

[ctx: @action]
en: Rename Declaration
tr: Beyanı Yeniden Adlandır

[ctx: @action]
en: Move into Source
tr: Kaynağın İçine Taşı

en: Override %1
tr: Geçersiz Kıl: %1

en: Implement %1
tr: Gerçekle: %1

en: Special
tr: Özel

en: Look-ahead Matches
tr: Önden Bakış Eşleşmeleri

en: Builtin
tr: Birlikte Gelen

en: Macros
tr: Makrolar

en: Abstract Override
tr: Soyut Geçersiz Kılma

en: Virtual Override
tr: Sanal Geçersiz Kılma

en: Implement Function
tr: İşlev Gerçekleme

en: Update declaration signature
tr: Beyan imzasını güncelle

en: Update definition signature
tr: Tanım imzasını güncelle

en: Update declaration signature
    from: %1
    to: %2
tr: Beyan imzası güncelleme:
    şundan: %1
    şuna: %2

en: Update definition signature
    from: %1
    to: %2
tr: Tanım imzası güncelleme:
    şundan: %1
    şuna: %2

en: Failed to apply changes: %1
tr: Değişiklikler uygulanamadı: %1

en: Adapt Signature
tr: İmzayı Uyarla

[ctx: @action]
en: Rename %1
tr: Yeniden Adlandır: %1

en: Create separate definition for %1
tr: %1 için ayrı tanım oluştur

en: No declaration under cursor
tr: İmleç altında beyan yok

en: No source file available for %1.
tr: %1 için kaynak dosyası yok.

en: Failed to update DUChain for %1.
tr: %1 için DUChain güncellenemedi.

en: Declaration lost while updating.
tr: Güncellerken beyan kayboldu.

en: Cannot create definition for this declaration.
tr: Bu beyan için tanım oluşturulamıyor.

en: No document for %1
tr: %1 için belge yok

en: Insertion failed
tr: Ekleme başarısız

en: Applying changes failed: %1
tr: Değişiklikleri uygulama başarısız: %1

en: Fix-it Hints
tr: Düzeltme İpuçları

en: Insert "%1" at line: %2, column: %3
tr: %2. satır, %3. sütunda “%1” ekle

en: Replace text at line: %1, column: %2 with: "%3"
tr: %1. satır, %2. sütundaki metni “%3” ile değiştir

en: Replace "%1" with: "%2"
tr: “%1” ögesini “%2” ile değiştir

en: Replace multiple lines starting at line: %1, column: %2 with: "%3"
tr: %1. satır, %2. sütunda başlayan birden çok satırı “%3” ile değiştir

en: Add #pragma once
tr: Bir kez #pragma ekle

en: Add macro-based #ifndef/#define/#endif header guard
tr: Makro tabanlı #ifndef/#define/#endif üstbilgi koruyucusu ekle

en: Macro %1
tr: Makro %1

en: Function macro
tr: İşlev makrosu

en: Macro
tr: Makro

[ctx: %1: the link to the definition]
en: Defined in: %1
tr: Tanım yeri: %1

en: Show uses
tr: Kullanımları göster

en: Body:
tr: Gövde:

en: Add Custom Include Path
tr: Özel İçerme Yolu Ekle

en: Open Project
tr: Proje Aç

en: Requested here: %1
tr: Burada istendi: %1

en: In included file: %1
tr: İçerilen dosya: %1

en: Header is not guarded against multiple inclusions
tr: Üstbilgi, birden çok içermeye karşı korunmuyor

en: The given header is not guarded against multiple inclusions, either with the conventional #ifndef/#define/#endif macro guards or with #pragma once.
tr: Verilen üstbilgi, birden çok içermeye karşı korunmuyor; ya geleneksel #ifndef/#define/#endif makro koruyucuları ile ya da bir kez #pragma ile.

en: Insert '%1'
tr: “%1” Ekle

en: Forward declare as 'class'
tr: “class” olarak önden beyan et

en: Forward declare as 'struct'
tr: “struct” olarak önden beyan et

en: <parse error>
tr: <ayrıştırma hatası>
