kdevstandardoutputview - en to ug translation catalogue (5 entries)

[ctx: @title:window]
en: Build
ug: قۇرۇش

[ctx: @title:window]
en: Run
ug: ئىجرا

[ctx: @title:window]
en: Debug
ug: سازلا

[ctx: @title:window]
en: Test
ug: سىنا

[ctx: @title:window]
en: Version Control
ug: نەشر باشقۇرۇش
