kdf - en to bg translation catalogue (60 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

en: could not execute [%1]
bg: грешка при изпълнение на [%1]

en: Called: %1
bg: Заредено: %1

en: could not execute %1
bg: грешка при изпълнение на "%1"

en: A right mouse button click opens a context menu to mount/unmount a device or to open it in the file manager.
bg: Десният бутон на мишката извиква меня за монтиране, демонтиране или отваряне във файлов браузър.

[ctx: Update action]
en: &Update
bg: &Обновяване

en: KDE free disk space utility
bg: Програма за показване на свободното дисково пространство

[ctx: TODO]
en: Icon
bg: Икона

[ctx: Device of the storage]
en: Device
bg: Устройство

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
bg: Вид

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
bg: Размер

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

[ctx: Free space in storage]
en: Free
bg: Свободно

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
bg: % запълване

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
bg: Употреба

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
bg: видимо

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
bg: видимо

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
bg: скрито

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
bg: скрито

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
bg: видимо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
bg: Честота на обновяване:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
bg:  сек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
bg: Автоматично отваряне на файловия браузър при монтиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
bg: Появяване на прозореца, когато дискът се запълни до критично ниво

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSystemFileManagerCheck)
en: Use system default file manager
bg: Използване на стандартния за системата файлов мениджър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
bg: Файлов браузър (например, konsole -e mc %m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFlatpakLabel)
en: Custom file manager not supported when running as Flatpak.
bg: Потребителски файлов мениджър не се поддържа, когато се изпълнява като Flatpak.

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
bg: Устройство [%1] на [%2] е критично запълнено.

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
bg: Предупреждение

en: Mount Device
bg: Монтиране на устройство

en: Unmount Device
bg: Демонтиране на устройство

en: Open in File Manager
bg: Отваряне във файлов браузър

en: MOUNTING
bg: Монтиране

en: &Start KDiskFree
bg: &Зареждане на KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
bg: &Настройки на KwikDisk...

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
bg: Демонтиране

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
bg: Монтиране

en: You must login as root to mount this disk
bg: Трябва да имате администраторски права, за да монтирате това устройство

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
bg: Предупреждение

en: KDE Free disk space utility
bg: Показване на свободното дисково пространство

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: KDE 2 changes
bg: Промени за KDE 2

en: KDE 3 changes
bg: Промени за KDE 3

en: Device
bg: Устройство

en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: Mount Command
bg: Команда за монтиране

en: Unmount Command
bg: Команда за демонтиране

[ctx: No device is selected]
en: None
bg: Без

[ctx: No mount point is selected]
en: None
bg: Без

en: Only local files supported.
bg: Поддържат се само локални файлове.

en: Only local files are currently supported.
bg: Засега се поддържат само локални файлове.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
bg: Име на икона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
bg: Команда за монтиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
bg: Команда за демонтиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
bg: Икона по подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
bg: Команда...

en: Configure
bg: Настройки

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Mount Commands
bg: Команди за монтиране
