kdf - en to ca translation catalogue (58 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

en: could not execute [%1]
ca: no s'ha pogut executar [%1]

en: Called: %1
ca: Cridat: %1

en: could not execute %1
ca: no s'ha pogut executar %1

en: A right mouse button click opens a context menu to mount/unmount a device or to open it in the file manager.
ca: Un clic amb el botó dret del ratolí obre un menú contextual per a muntar/desmuntar un dispositiu o obrir-lo en el gestor de fitxer.

[ctx: Update action]
en: &Update
ca: &Actualitza

en: KDE free disk space utility
ca: Utilitat d'espai de disc lliure del KDE

[ctx: TODO]
en: Icon
ca: Icona

[ctx: Device of the storage]
en: Device
ca: Dispositiu

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
ca: Mida

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

[ctx: Free space in storage]
en: Free
ca: Lliure

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
ca: Ple %

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
ca: Ús

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
ca: ocult

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
ca: ocult

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
ca: Freqüència d'actualització:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
ca:  seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
ca: Obre el gestor de fitxers automàticament en muntar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
ca: Mostra una finestra quan un disc s'ompli críticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSystemFileManagerCheck)
en: Use system default file manager
ca: Usa el gestor de fitxers predeterminat del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
ca: Gestor de fitxers (p. ex. konsole -e mc %m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFlatpakLabel)
en: Custom file manager not supported when running as Flatpak.
ca: El gestor de fitxers personalitzat no està permès si s'executa com a Flatpak.

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: N/A
ca: N/D

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
ca: El dispositiu [%1] de [%2] s'està omplint críticament.

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
ca: Avís

en: Mount Device
ca: Munta el dispositiu

en: Unmount Device
ca: Desmunta el dispositiu

en: Open in File Manager
ca: Obre al gestor de fitxers

en: MOUNTING
ca: S'ESTÀ MUNTANT

en: &Start KDiskFree
ca: &Inicia el KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
ca: &Configura el KwikDisk...

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
ca: Desmunta

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
ca: Munta

en: You must login as root to mount this disk
ca: Heu de ser el superusuari per a muntar aquest disc

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
ca: Avís

en: KDE Free disk space utility
ca: Utilitat d'espai de disc lliure del KDE

en: Original author
ca: Autor original

en: KDE 2 changes
ca: Canvis per al KDE 2

en: KDE 3 changes
ca: Canvis per al KDE 3

en: Device
ca: Dispositiu

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: Mount Command
ca: Ordre de muntatge

en: Unmount Command
ca: Ordre de desmuntatge

[ctx: No device is selected]
en: None
ca: Cap

[ctx: No mount point is selected]
en: None
ca: Cap

en: Only local files supported.
ca: Només es permeten fitxers locals.

en: Only local files are currently supported.
ca: Per ara només es permeten fitxers locals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
ca: Nom de la icona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
ca: Ordre de muntatge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
ca: Ordre de desmuntatge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
ca: Icona per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
ca: Recupera l'ordre...

en: Configure
ca: Configura

en: General Settings
ca: Arranjament general

en: Mount Commands
ca: Ordres de muntatge
