kdf - en to el translation catalogue (60 entries)

en: could not execute [%1]
el: αδύνατη η εκτέλεση του [%1]

en: Called: %1
el: Ονομάζεται: %1

en: could not execute %1
el: αδυναμία εκτέλεσης του %1

[ctx: Update action]
en: &Update
el: Ενη&μέρωση

en: KDE free disk space utility
el: Εργαλείο ελεύθερου χώρου του δίσκου του KDE

[ctx: TODO]
en: Icon
el: Εικονίδιο

[ctx: Device of the storage]
en: Device
el: Συσκευή

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
el: Τύπος

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
el: Μέγεθος

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
el: Σημείο προσάρτησης

[ctx: Free space in storage]
en: Free
el: Ελεύθερα

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
el: Πληρότητα %

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
el: Χρήση

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
el: ορατό

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
el: ορατό

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
el: κρυφό

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
el: κρυφό

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
el: ορατό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
el: Ενημέρωση συχνότητας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
el: Άνοιγμα διαχειριστή αρχείων αυτόματα κατά την προσάρτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
el: Εμφάνιση ενός παραθύρου όταν ένας δίσκος γεμίσει οριακά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSystemFileManagerCheck)
en: Use system default file manager
el: Χρησιμοποίηση προκαθορισμένου διαχειριστή αρχείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
el: Διαχειριστής αρχείων (π.χ. konsole -e mc %m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFlatpakLabel)
en: Custom file manager not supported when running as Flatpak.
el: Δεν υποστηρίζεται προσαρμοσμένος διαχειριστής αρχείων όταν εκτελείται το Flatpak.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
el: Σημείο προσάρτησης

en: N/A
el: Μη διαθέσιμη

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
el: Η συσκευή [%1] στο [%2] έχει σχεδόν γεμίσει.

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Mount Device
el: Προσάρτηση συσκευής

en: Unmount Device
el: Αποπροσάρτηση συσκευής

en: Open in File Manager
el: Άνοιγμα στο διαχειριστή αρχείων

en: MOUNTING
el: ΠΡΟΣΑΡΤΗΣΗ

en: KwikDisk
el: KwikDisk (λογισμικό διαχείρισης συσκευών)

en: &Start KDiskFree
el: &Εκκίνηση του KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
el: &Διαμόρφωση του KwikDisk...

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
el: Αποπροσάρτηση

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
el: Προσάρτηση

en: You must login as root to mount this disk
el: Πρέπει να είσαστε ο root για να προσαρτήσετε αυτό το δίσκο

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: KDE Free disk space utility
el: Εργαλείο ελεύθερου χώρου στο δίσκο του KDE

en: Original author
el: Αρχικός δημιουργός

en: KDE 2 changes
el: Αλλαγές για το KDE 2

en: KDE 3 changes
el: Αλλαγές για το KDE 3

en: Device
el: Συσκευή

en: Mount Point
el: Σημείο προσάρτησης

en: Mount Command
el: Εντολή προσάρτησης

en: Unmount Command
el: Εντολή αποπροσάρτησης

[ctx: No device is selected]
en: None
el: Κανένα

[ctx: No mount point is selected]
en: None
el: Κανένα

en: Only local files supported.
el: Μόνο τοπικά αρχεία υποστηρίζονται.

en: Only local files are currently supported.
el: Προς το παρόν υποστηρίζονται μόνο τοπικά αρχεία.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
el: Όνομα εικονιδίου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
el: Εντολή προσάρτησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
el: Εντολή αποπροσάρτησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
el: Προκαθορισμένο εικονίδιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
el: Ανάκτηση εντολής...

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Mount Commands
el: Εντολές προσάρτησης
