kdf - en to eo translation catalogue (61 entries)

en: could not execute [%1]
eo: ne povis efektivigi [%1]

en: Called: %1
eo: Vokita: %1

en: could not execute %1
eo: ne povis efektivigi %1

[ctx: Update action]
en: &Update
eo: &Aktualigi

en: KDiskFree
eo: Diskspacmontrilo

en: KDE free disk space utility
eo: KDE-ilo por informiĝi pri la diskspaco

[ctx: TODO]
en: Icon
eo: Piktogramo

[ctx: Device of the storage]
en: Device
eo: Aparato

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
eo: Kroĉejo

[ctx: Free space in storage]
en: Free
eo: Libera

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
eo: Uzata %

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
eo: Uzo

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
eo: videbla

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
eo: videbla

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
eo: kaŝita

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
eo: kaŝita

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
eo: videbla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
eo: Ĝisdatiga frekvenco:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
eo:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
eo: Malfermu dosieradministrilon aŭtomate ĉe kroĉado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
eo: Montru fenestron, kiam disko estas preskaŭ plena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSystemFileManagerCheck)
en: Use system default file manager
eo: Uzi sistemdefaŭltan dosiermastrumilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
eo: Dosieradministrilo (ekz. "konsole -e mc %m"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFlatpakLabel)
en: Custom file manager not supported when running as Flatpak.
eo: Propra dosiermastrumilo ne subtenata kiam rulanta kiel Flatpak.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
eo: Kroĉejo

en: N/A
eo: n/h

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
eo: Disko [%1] sur [%2] estas preskaŭ plena!

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
eo: Averto

en: Mount Device
eo: Kroĉu diskon

en: Unmount Device
eo: Malkroĉu diskon

en: Open in File Manager
eo: Malfermu en dosieradministrilo

en: MOUNTING
eo: Kroĉante

en: &Start KDiskFree
eo: &Lanĉi KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
eo: &Agordi KwikDisk...

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
eo: Malkroĉi

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
eo: Kroĉi

en: You must login as root to mount this disk
eo: Pardonu, vi devas esti sistemestro por kroĉi diskon

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
eo: Averto

en: KDE Free disk space utility
eo: Utilaĵo pri libera diskospaco de KDE

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: KDE 2 changes
eo: Ŝanĝoj por KDE 2

en: KDE 3 changes
eo: Ŝanĝoj por KDE 3

en: Device
eo: Aparato

en: Mount Point
eo: Kroĉejo

en: Mount Command
eo: Kroĉkomando

en: Unmount Command
eo: Malkroĉkomando

[ctx: No device is selected]
en: None
eo: Neniu

[ctx: No mount point is selected]
en: None
eo: Neniu

en: Only local files supported.
eo: Nur lokaj dosieroj estas subtenataj.

en: Only local files are currently supported.
eo: Nur lokaj dosieroj estas subtenataj momente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
eo: Piktogramonomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
eo: Kroĉkomando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
eo: Malkroĉkomando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
eo: Defaŭlta Piktogramo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
eo: Ekhavi Komandon...

en: Configure
eo: Agordi

en: General Settings
eo: Ĝenerala agordo

en: Mount Commands
eo: Kroĉkomandoj
