kdf - en to eu translation catalogue (62 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

en: could not execute [%1]
eu: ezin izan da exekutatu [%1]

en: Called: %1
eu: Deia: %1

en: could not execute %1
eu: ezin izan da %1 exekutatu

en: A right mouse button click opens a context menu to mount/unmount a device or to open it in the file manager.
eu: Saguaren eskuin-botoiarekin klik bat eginez, laster-menu bat irekitzen da, gailu bat muntatzeko / desmuntatzeko edo fitxategi-kudeatzailean irekitzeko.

[ctx: Update action]
en: &Update
eu: &Eguneratu

en: KDE free disk space utility
eu: KDEren utilitatea diskoetako leku askea ezagutzeko

[ctx: TODO]
en: Icon
eu: Ikonoa

[ctx: Device of the storage]
en: Device
eu: Gailua

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
eu: Mota

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
eu: Muntaketa-puntua

[ctx: Free space in storage]
en: Free
eu: Aske

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
eu: % Beteta

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
eu: Erabilera

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
eu: ikusgai

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
eu: ikusgai

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
eu: ezkutukoa

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
eu: ezkutukoa

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
eu: ikusgai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
eu: Eguneratzeko maiztasuna:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
eu:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
eu: Ireki fitxategi kudeatzailea automatikoki, muntaketa-prozesuan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
eu: Atera leiho bat diskoa betetze-maila kritikora iristen denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSystemFileManagerCheck)
en: Use system default file manager
eu: Erabili sistemaren fitxategi-kudeatzaile lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
eu: Fitxategi-kudeatzailea (adib. konsole -e mc %m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFlatpakLabel)
en: Custom file manager not supported when running as Flatpak.
eu: Fitxategi-kudeatzailea finkatzea ez da onartzen «Flatpak» gisa ibiltzean.

[ctx: Disk percentage]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
eu: Muntaketa-puntua

en: N/A
eu: E/E

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
eu: [%2]-(e)ko [%1] gailua betetze-maila kritikora iritsi da.

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
eu: Abisua

en: Mount Device
eu: Muntatu gailua

en: Unmount Device
eu: Desmuntatu gailua

en: Open in File Manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailean

en: MOUNTING
eu: MUNTATZEN

en: &Start KDiskFree
eu: &Abiatu KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
eu: &Konfiguratu KwikDisk...

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
eu: Desmuntatu

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
eu: Muntatu

en: You must login as root to mount this disk
eu: Root gisa erregistratu behar duzu disko hau muntatzeko

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
eu: Abisua

en: KDE Free disk space utility
eu: KDEren utilitatea diskoetako leku askea ezagutzeko

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: KDE 2 changes
eu: KDE 2 aldaketak

en: KDE 3 changes
eu: KDE 3 aldaketak

en: Device
eu: Gailua

en: Mount Point
eu: Muntaketa-puntua

en: Mount Command
eu: Muntatzeko komandoa

en: Unmount Command
eu: Desmuntatzeko komandoa

[ctx: No device is selected]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: No mount point is selected]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Only local files supported.
eu: Fitxategi lokalak bakarrik onartzen dira.

en: Only local files are currently supported.
eu: Fitxategi lokalak bakarrik onartzen dira oraingoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
eu: Ikonoaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
eu: Muntatzeko komandoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
eu: Desmuntatzeko komandoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
eu: Ikono lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
eu: Jaso komandoa...

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Mount Commands
eu: Muntatzeko komandoak
