kdf - en to fi translation catalogue (64 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fi: &Tiedosto

en: could not execute [%1]
fi: ei voitu suorittaa [%1]

en: Called: %1
fi: Kutsuttiin: %1

en: could not execute %1
fi: ei voitu suorittaa %1

en: A right mouse button click opens a context menu to mount/unmount a device or to open it in the file manager.
fi: Hiiren kakkospainikkeen näpäytys avaa kontekstivalikon laitteen asentamiseen/irrottamiseen tai avaa sen tiedostohallinnassa.

[ctx: Update action]
en: &Update
fi: &Päivitä

en: KDE free disk space utility
fi: Vapaan levytilan kertova KDE:n työkalu

en: (c) 1998-2001, Michael Kropfberger
fi: © 1998–2001 Michael Kropfberger

[ctx: TODO]
en: Icon
fi: Kuvake

[ctx: Device of the storage]
en: Device
fi: Laite

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
fi: Koko

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
fi: Liitospiste

[ctx: Free space in storage]
en: Free
fi: Vapaana

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
fi: Käytössä (%)

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
fi: Käyttö

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
fi: näkyvissä

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
fi: näkyvissä

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
fi: piilossa

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
fi: piilossa

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
fi: näkyvissä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
fi: Päivitystaajuus:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
fi:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
fi: Avaa tiedostonhallinta automaattisesti liitettäessä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
fi: Avaa ikkuna kun levy tulee kriittisen täyteen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSystemFileManagerCheck)
en: Use system default file manager
fi: Käytä järjestelmän oletustiedostonhallintaa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
fi: Tiedostonhallinta (esim. konsole -e mc %m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFlatpakLabel)
en: Custom file manager not supported when running as Flatpak.
fi: Flatpakinä suoritettaessa tiedostonhallinnan mukautusta ei tueta.

[ctx: Disk percentage]
en: %1%
fi: %1 %

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
fi: Liitospiste

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
fi: Laite [%1] [%2] on vaarallisen täynnä!

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
fi: Varoitus

en: Mount Device
fi: Liitä laite

en: Unmount Device
fi: Irrota laite

en: Open in File Manager
fi: Avaa tiedostonhallinta

en: MOUNTING
fi: LIITETÄÄN

en: &Start KDiskFree
fi: &Käynnistä KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
fi: &KwikDisk-asetukset

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
fi: Irrota

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
fi: Liitä

en: You must login as root to mount this disk
fi: Vain pääkäyttäjä voi liittää tämän levyn

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
fi: Varoitus

en: KDE Free disk space utility
fi: Vapaan levytilan kertova KDE:n työkalu

en: (C) 2004 Stanislav Karchebny
fi: © 2004 Stanislav Karchebny

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: KDE 2 changes
fi: KDE 2 -muutokset

en: KDE 3 changes
fi: KDE 3 -muutokset

en: Device
fi: Laite

en: Mount Point
fi: Liitospiste

en: Mount Command
fi: Liitoskomento

en: Unmount Command
fi: Irrotuskomento

[ctx: No device is selected]
en: None
fi: Ei mikään

[ctx: No mount point is selected]
en: None
fi: Ei mikään

en: Only local files supported.
fi: Vain paikallisia tiedostoja tuetaan.

en: Only local files are currently supported.
fi: Toistaiseksi tuetaan vain paikallisia tiedostoja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
fi: Kuvakenimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
fi: Liitoskomento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
fi: Irrotuskomento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
fi: Oletuskuvake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
fi: Hae komento…

en: Configure
fi: Asetukset

en: General Settings
fi: Perusasetukset

en: Mount Commands
fi: Liitoskomennot
