kdf - en to gl translation catalogue (63 entries)

en: could not execute [%1]
gl: Non foi posíbel executar [%1].

en: Called: %1
gl: Chamouse: %1

en: could not execute %1
gl: Non foi posíbel executar %1.

[ctx: Update action]
en: &Update
gl: &Actualizar

en: KDE free disk space utility
gl: Utilidade de KDE para o espazo libre no disco.

en: (c) 1998-2001, Michael Kropfberger
gl: © 1998-2001, Michael Kropfberger

[ctx: TODO]
en: Icon
gl: Icona

[ctx: Device of the storage]
en: Device
gl: Dispositivo

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

[ctx: Free space in storage]
en: Free
gl: Libre

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
gl: % completo

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
gl: Uso

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
gl: visíbel

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
gl: visíbel

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
gl: agochado

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
gl: agochado

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
gl: visíbel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
gl: Frecuencia de actualización:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
gl:  seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
gl: Abrir o xestor de ficheiros automaticamente ao montar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
gl: Abrir unha xanela cando o espazo libre en disco sexa esaxeradamente pouco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSystemFileManagerCheck)
en: Use system default file manager
gl: Usar o xestor de ficheiro predeterminado do sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
gl: Xestor de ficheiros (por exemplo, «konsole -e mc %m»):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFlatpakLabel)
en: Custom file manager not supported when running as Flatpak.
gl: Non se permite usar un xestor de ficheiros personalizado ao executar como Flatpak.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: N/A
gl: N/D

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
gl: Ao dispositivo [%1] en [%2] apenas lle queda espazo libre.

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
gl: Aviso

en: Mount Device
gl: Montar o dispositivo

en: Unmount Device
gl: Desmontar o dispositivo

en: Open in File Manager
gl: Abrir no xestor de ficheiros

[ctx: @action:inmenu]
en: Explore in %1
gl: Explorar en %1

en: MOUNTING
gl: Montando

en: &Start KDiskFree
gl: &Iniciar KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
gl: &Configurar KwikDisk…

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
gl: Desmontar

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
gl: Montar

en: You must login as root to mount this disk
gl: Ten que acceder como administrador (root) para montar o disco.

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
gl: Aviso

en: KDE Free disk space utility
gl: Utilidade de KDE para o espazo libre no disco.

en: (C) 2004 Stanislav Karchebny
gl: © 2004 Stanislav Karchebny

en: Original author
gl: Autor orixinal.

en: KDE 2 changes
gl: Cambios para KDE 2.

en: KDE 3 changes
gl: Cambios para KDE 3.

en: Device
gl: Dispositivo

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Mount Command
gl: Orde de montaxe

en: Unmount Command
gl: Orde de desmontaxe

[ctx: No device is selected]
en: None
gl: Ningún

[ctx: No mount point is selected]
en: None
gl: Ningún

en: Only local files supported.
gl: Só se admiten ficheiros locais.

en: Only local files are currently supported.
gl: Por agora só se admiten ficheiros locais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
gl: Nome da icona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
gl: Orde de montaxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
gl: Orde de desmontaxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
gl: Icona predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
gl: Obter a orde…

en: Configure
gl: Configurar

en: General Settings
gl: Opcións xerais

en: Mount Commands
gl: Ordes de montaxe
