kdf - en to mk translation catalogue (26 entries)

en: Called: %1
mk: Повикани: %1

en: could not execute %1
mk: не можам да ја извршам %1

en: KDE free disk space utility
mk: Алатка за слободен простор на дискот во KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
mk: Отвори го автоматски менаџерот на датотеки при монтирањето

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
mk: Појави прозорец кога дискот ќе стане критично полн

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
mk: Менаџер на датотеки  (пр. konsole -e mc %m):

en: N/A
mk: нема

en: Mount Device
mk: Монтирај уред

en: Unmount Device
mk: Одмонтирај уред

en: Open in File Manager
mk: Отвори во менаџерот на датотеки

en: MOUNTING
mk: МОНТИРАМ

en: &Start KDiskFree
mk: &Стартувај KDiskFree

en: &Configure KwikDisk...
mk: &Конфигурирај KwikDisk...

en: You must login as root to mount this disk
mk: Мора да се најавите како root за да го монтирате овој диск

en: KDE Free disk space utility
mk: Алатка за слободен простор на дискот во KDE

en: Original author
mk: Оригинален автор

en: KDE 2 changes
mk: Промени од KDE 2

en: KDE 3 changes
mk: Промени од KDE 3

en: Device
mk: Уред

en: Mount Point
mk: Точка на монтирање

en: Mount Command
mk: Команда за монтирање

en: Unmount Command
mk: Команда за одмонтирање

en: Only local files supported.
mk: Поддржани се само локални датотеки.

en: Only local files are currently supported.
mk: Моментално се поддржани само локални датотеки.

en: General Settings
mk: Општи поставувања

en: Mount Commands
mk: Команди за монтирање
