kdf - en to nb translation catalogue (59 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

en: could not execute [%1]
nb: kunne ikke kjøre [%1]

en: Called: %1
nb: Kalte: %1

en: could not execute %1
nb: kunne ikke kjøre %1

en: A right mouse button click opens a context menu to mount/unmount a device or to open it in the file manager.
nb: Et trykk på høyre museknapp åpner en kontekstmeny for å montere/avmontere en enhet eller åpne den i filbehandleren.

[ctx: Update action]
en: &Update
nb: &Oppdater

en: KDE free disk space utility
nb: KDE Verktøy for ledig diskplass

en: (c) 1998-2001, Michael Kropfberger
nb: © 1998–2001 Michael Kropfberger

[ctx: TODO]
en: Icon
nb: Ikon

[ctx: Device of the storage]
en: Device
nb: Enhet

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
nb: Monteringssted

[ctx: Free space in storage]
en: Free
nb: Ledig

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
nb: % full

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
nb: Bruk

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
nb: synlig

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
nb: synlig

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
nb: skjult

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
nb: skjult

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
nb: synlig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
nb: Oppdateringsfrekvens:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
nb:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
nb: Åpne filbehandler automatisk ved montering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
nb: Sprett opp et vindu når disken er så full at det er kritisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
nb: Filbehandler (f.eks. konsole -e mc %m):

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
nb: Monteringssted

en: N/A
nb: I/T

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
nb: Enheten [%1] på [%2] er så full at det er kritisk.

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
nb: Advarsel

en: Mount Device
nb: Monter enhet

en: Unmount Device
nb: Avmonter enhet

en: Open in File Manager
nb: Åpne filbehandler

en: MOUNTING
nb: MONTERER

en: &Configure KwikDisk...
nb: &Tilpass KwikDisk …

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
nb: Demonter

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
nb: Monter

en: You must login as root to mount this disk
nb: Du må være root for å montere denne disken

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
nb: Advarsel

en: KDE Free disk space utility
nb: KDE Verktøy for ledig diskplass

en: (C) 2004 Stanislav Karchebny
nb: © 2004 Stanislav Karchebny

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: KDE 2 changes
nb: KDE 2-endringer

en: KDE 3 changes
nb: KDE 3-endringer

en: Device
nb: Enhet

en: Mount Point
nb: Monteringssted

en: Mount Command
nb: Monteringskommando

en: Unmount Command
nb: Kommando for demontering

[ctx: No device is selected]
en: None
nb: Ingen

[ctx: No mount point is selected]
en: None
nb: Ingen

en: Only local files supported.
nb: Bare lokale filer er støttet.

en: Only local files are currently supported.
nb: Foreløpig virker bare lokale filer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
nb: Ikonnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
nb: Monteringskommando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
nb: Kommando for avmontering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
nb: Standardikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
nb: Hent kommando …

en: Configure
nb: Sett opp

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Mount Commands
nb: Monteringskommandoer
