kdf - en to oc translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

en: could not execute %1
oc: impossible d'executar %1

[ctx: Device of the storage]
en: Device
oc: Periferic

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
oc: Tipe

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
oc: Talha

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
oc: Punt de montatge

[ctx: Free space in storage]
en: Free
oc: Liure

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
oc: Utilizacion

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
oc: escondut

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
oc: escondut

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
oc: Punt de montatge

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
oc: Alèrta

en: Open in File Manager
oc: Dobrir lo gestionari de fichièrs

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
oc: Desmontar

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
oc: Montar

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
oc: Alèrta

en: Device
oc: Periferic

en: Mount Point
oc: Punt de montatge

[ctx: No device is selected]
en: None
oc: Pas cap

[ctx: No mount point is selected]
en: None
oc: Pas cap

en: Configure
oc: Configurar

en: General Settings
oc: Paramètres generals
