kdf - en to pa translation catalogue (60 entries)

en: could not execute [%1]
pa: [%1] ਚਲਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Called: %1
pa: ਕਾਲ ਕੀਤਾ: %1

en: could not execute %1
pa: %1 ਚਲਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

[ctx: Update action]
en: &Update
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਕਰੋ(&U)

en: KDiskFree
pa: ਕੇ-ਡਿਸਕ-ਖਾਲੀ

en: KDE free disk space utility
pa: KDE ਖਾਲੀ ਡਿਸਕ ਥਾਂ ਸਹੂਲਤ

[ctx: TODO]
en: Icon
pa: ਆਈਕਾਨ

[ctx: Device of the storage]
en: Device
pa: ਜੰਤਰ

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
pa: ਟਾਈਪ

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
pa: ਸਾਈਜ਼

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
pa: ਮਾਊਟ ਪੁਆਇੰਟ

[ctx: Free space in storage]
en: Free
pa: ਖਾਲੀ

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
pa: ਭਰੀ %

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
pa: ਵਰਤੋਂ

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
pa: ਦਿੱਖ

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
pa: ਵੇਖੋ

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
pa: ਓਹਲੇ

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
pa: ਓਹਲੇ

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
pa: ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਫਰੀਕਿਊਨਸੀ:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
pa:  ਸਕਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਰਨ ਉੱਤੇ ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਹੀ ਖੋਲ੍ਹੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
pa: ਜਦੋਂ ਇੱਕ ਡਿਸਕ ਨਾਜ਼ੁਕ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਭਰ ਜਾਵੇ ਤਾਂ ਇੱਕ ਵਿੰਡੋ ਪੋਪਅੱਪ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
pa: ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ (ਜਿਵੇਂ konsole -e mc %m):

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
pa: ਮਾਊਟ ਪੁਆਇੰਟ

en: N/A
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
pa: ਜੰਤਰ [%1] ਉੱਤੇ [%2] ਨਾਜ਼ੁਕ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਭਰ ਗਈ ਹੈ।

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ

en: Mount Device
pa: ਮਾਊਂਟ ਜੰਤਰ

en: Unmount Device
pa: ਜੰਤਰ ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕਰੋ

en: Open in File Manager
pa: ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: MOUNTING
pa: ਮਾਊਂਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: KwikDisk
pa: ਕੇਵੀਡਿਸਕ

en: &Start KDiskFree
pa: KDi&skFree ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: &Configure KwikDisk...
pa: KwikDisk ਸੰਰਚਨਾ(&C)...

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
pa: ਅਣ-ਮਾਊਟ

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
pa: ਮਾਊਂਟ

en: You must login as root to mount this disk
pa: ਤੁਹਾਨੂੰ ਇਹ ਡਿਸਕ ਮਾਊਂਟ ਕਰਨ ਲਈ root ਵਜੋਂ ਲਾਗਇਨ ਹੋਣਾ ਚਾਹੀਦਾ ਹੈ

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ

en: KDE Free disk space utility
pa: KDE ਖਾਲੀ ਡਿਸਕ ਥਾਂ ਸਹੂਲਤ

en: Original author
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ

en: KDE 2 changes
pa: KDE 2 ਬਦਲਾਅ

en: KDE 3 changes
pa: KDE 3 ਬਦਲਾਅ

en: Device
pa: ਜੰਤਰ

en: Mount Point
pa: ਮਾਊਟ ਥਾਂ

en: Mount Command
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਮਾਂਡ

en: Unmount Command
pa: ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕਮਾਂਡ

[ctx: No device is selected]
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

[ctx: No mount point is selected]
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Only local files supported.
pa: ਕੇਵਲ ਲੋਕਲ ਫਾਇਲਾਂ ਹੀ ਸਹਾਇਕ ਹਨ।

en: Only local files are currently supported.
pa: ਸਿਰਫ਼ ਲੋਕਲ ਫਾਇਲਾਂ ਲਈ ਹੀ ਸਹਾਇਕ ਹੈ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
pa: ਆਈਕਾਨ ਨਾਂ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਮਾਂਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
pa: ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕਮਾਂਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
pa: ਡਿਲਾਟ ਆਈਕਾਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
pa: ਕਮਾਂਡ ਲਵੋ...

en: Configure
pa: ਸੰਰਚਨਾ

en: General Settings
pa: ਸਧਾਰਨ ਸੈਟਿੰਗ

en: Mount Commands
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਮਾਂਡ
