kdf - en to sr translation catalogue (66 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

en: could not execute [%1]
sr: не могу да извршим [%1]

en: Called: %1
sr: Позив: %1

en: could not execute %1
sr: не могу да извршим %1

en: A right mouse button click opens a context menu to mount/unmount a device or to open it in the file manager.
sr: Клик десним дугметом миша позива контекстни мени из којег можете монтирати и демонтирати уређај или га отворити у менаџеру фајлова.

en: KDE free disk space utility
sr: КДЕ‑ова алатка за простор на диску

[ctx: Update action]
en: &Update
sr: &Ажурирај

en: KDiskFree
sr: К‑диск‑простор

en: (c) 1998-2001, Michael Kropfberger
sr: © 1998–2001, Михаел Кропфбергер

en: Michael Kropfberger
sr: Михаел Кропфбергер

[ctx: TODO]
en: Icon
sr: иконица

[ctx: Device of the storage]
en: Device
sr: уређај

[ctx: Filesystem on storage]
en: Type
sr: тип

[ctx: Total size of the storage]
en: Size
sr: величина

[ctx: Mount point of the storage]
en: Mount Point
sr: тачка монтирања

[ctx: Free space in storage]
en: Free
sr: слободно

[ctx: Used storage space in %]
en: Full %
sr: попуњено %

[ctx: Usage graphical bar]
en: Usage
sr: употреба

[ctx: Visible items on device information columns (enable|disable)]
en: visible
sr: видљиво

[ctx: Are items on device information columns visible?]
en: visible
sr: видљиво

[ctx: Are items on device information columns hidden?]
en: hidden
sr: скривено

[ctx: Device information item is hidden]
en: hidden
sr: скривено

[ctx: Device information item is visible]
en: visible
sr: видљиво

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update frequency:
sr: Учестаност освежавања:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateSpinBox)
en:  sec
sr:  сек.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
sr: Аутоматски отвори менаџер фајлова при монтирању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
sr: Прикажи прозор када се диск критично попуни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
sr: Менаџер фајлова (нпр. „konsole -e mc %m“):

[ctx: Mount point of storage]
en: Mount Point
sr: тачка монтирања

en: N/A
sr: н/д

en: Device [%1] on [%2] is critically full.
sr: Уређај „%1“ на „%2“ постаје критично пун.

[ctx: Warning device getting critically full]
en: Warning
sr: Упозорење

en: Mount Device
sr: Монтирај уређај

en: Unmount Device
sr: Демонтирај уређај

en: Open in File Manager
sr: Отвори у менаџеру фајлова

en: MOUNTING
sr: монтира се

en: KDE Free disk space utility
sr: КДЕ‑ова алатка за простор на диску

en: KwikDisk
sr: Квикдиск

en: &Start KDiskFree
sr: &Покрени К‑диск‑простор

en: &Configure KwikDisk...
sr: &Подеси Квикдиск...

[ctx: Unmount the storage device]
en: Unmount
sr: Демонтирај

[ctx: Mount the storage device]
en: Mount
sr: Монтирај

en: You must login as root to mount this disk
sr: Морате бити пријављени корено да бисте монтирали овај диск.

[ctx: Device is getting critically full]
en: Warning
sr: Упозорење

en: (C) 2004 Stanislav Karchebny
sr: © 2004, Станислав Карчебњи

en: Original author
sr: Првобитни аутор

en: Espen Sand
sr: Еспен Санд

en: KDE 2 changes
sr: Промене за КДЕ‑2

en: Stanislav Karchebny
sr: Станислав Карчебњи

en: KDE 3 changes
sr: Промене за КДЕ‑3

en: Device
sr: уређај

en: Mount Point
sr: тачка монтирања

en: Mount Command
sr: наредба за монтирање

en: Unmount Command
sr: наредба за демонтирање

[ctx: No device is selected]
en: None
sr: ниједан

[ctx: No mount point is selected]
en: None
sr: ниједна

en: Only local files supported.
sr: Подржани су само локални фајлови.

en: Only local files are currently supported.
sr: Тренутно су подржани само локални фајлови.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconNameLabel)
en: Icon name:
sr: Име иконице:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount Command:
sr: Наредба за монтирање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, umountLabel)
en: Unmount Command:
sr: Наредба за демонтирање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDefaultIconButton)
en: Default Icon
sr: Подразумевана иконица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMountButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mUmountButton)
en: Get Command...
sr: Добави наредбу...

en: Configure
sr: Подешавање

en: General Settings
sr: Опште поставке

en: Mount Commands
sr: Наредбе монтирања
