kdf - en to xh translation catalogue (22 entries)

en: Called: %1
xh: Ibize:%1

en: KDiskFree
xh: AkukhoDiski yeK

en: KDE free disk space utility
xh: Ibala elingafuni diski leKDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mOpenMountCheck)
en: Open file manager automatically on mount
xh: Vula umphathi woxwebhu ngokuzenzekela kwiqhina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPopupFullCheck)
en: Pop up a window when a disk gets critically full
xh: Yenza enye ifestile xa idiski igcwele kakhulu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileManagerEdit)
en: File manager (e.g. konsole -e mc %m):
xh: Umphathi woxwebhu (umzekelo ikonsole -e mc %m)

en: N/A
xh: Ayifumaneki

en: Mount Device
xh: Icebo elinyusiweyo

en: Unmount Device
xh: Icebo elinganyuswanga

en: Open in File Manager
xh: Vula Kumphathi Wefayile

en: MOUNTING
xh: IYANYUKA

en: &Start KDiskFree
xh: &Uqale Ngaphandle kwediski

en: &Configure KwikDisk...
xh: &Uqwalasele iKwikDisk...

en: You must login as root to mount this disk
xh: Kufuneka ungene njengengcambu ukunyusa lediski

en: Device
xh: Icebo

en: Mount Point
xh: Isalathisi sonyuko

en: Mount Command
xh:  Umyalelo Onyusiweyo

en: Unmount Command
xh: Umyalelo Onganyuswanga

en: Only local files supported.
xh: Kuxhaswa kuphela mamxwebhu alapha

en: Only local files are currently supported.
xh: Ngamaxwebhu alapha kuphela axhaswayo okwangoku.

en: General Settings
xh: Izicwangciso Ngokubanzi

en: Mount Commands
xh:  Imiyalelo Enyusiweyo
