kde5 - en to bs translation catalogue (19 entries)

[ctx: KChart::LeveyJenningsAxis|]
en: mean
bs: srednje

[ctx: DatasetSelector|]
en: Data Selector
bs: Izbornik podataka

[ctx: DatasetSelector|]
en: Only display a subset of the model in the chart:
bs: Samo prikazati podskup modela u grafikonu:

[ctx: DatasetSelector|]
en: in reverse order.
bs: U obrnutom poretku.

[ctx: DatasetSelector|]
en: columns starting at column
bs: Kolone s početkom u koloni

[ctx: DatasetSelector|]
en: Display
bs: Prikaz

[ctx: DatasetSelector|]
en: rows starting at row
bs: redovi s početkom u redu

[ctx: QObject|]
en: Legend
bs: Legenda

[ctx: Position|]
en: Unknown Position
bs: Nepoznata pozicija (%1)

[ctx: Position|]
en: Center
bs: Centar

[ctx: Position|]
en: NorthWest
bs: Sjeverozapad

[ctx: Position|]
en: North
bs: Sjever

[ctx: Position|]
en: NorthEast
bs: sjeveroistok

[ctx: Position|]
en: East
bs: Istok

[ctx: Position|]
en: SouthEast
bs: jugoistok

[ctx: Position|]
en: South
bs: Jug

[ctx: Position|]
en: SouthWest
bs: Jugozapad

[ctx: Position|]
en: West
bs: Zapad

[ctx: Position|]
en: Floating
bs: Plutajuće
