kdialog - en to bg translation catalogue (63 entries)

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
bg: KDialog може да се използва за показване на прозорци от скриптове на обвивката

en: Current maintainer
bg: Текуща поддръжка

en: Question message box with yes/no buttons
bg: Прозорец с въпрос и бутони "да/не"

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
bg: Прозорец с въпрос и бутони "да/не/отказ"

en: Warning message box with yes/no buttons
bg: Прозорец с предупреждение и бутони "да/не"

en: Warning message box with continue/cancel buttons
bg: Прозорец с предупреждение и бутони "продължаване/отказ"

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
bg: Прозорец с предупреждение и бутони "да/не/отказ"

en: Use text as OK button label
bg: Използване на текст за бутона "Добре"

en: Use text as Yes button label
bg: Използване на текст за бутона "Да"

en: Use text as No button label
bg: Използване на текст за бутона "Не"

en: Use text as Cancel button label
bg: Използване на текст за бутона "Отказ"

en: Use text as Continue button label
bg: Използване на текст за бутона "Продължаване"

en: 'Sorry' message box
bg: Прозорец със съобщение "Съжаляваме"

en: 'Sorry' message box with expandable Details field
bg: Поле за съобщение "Съжалявам" с разширяемо поле за подробности

en: 'Error' message box
bg: Прозорец със съобщение "Грешка"

en: 'Error' message box with expandable Details field
bg: Поле за съобщение "Грешка" с разширяемо поле "Подробности

en: Message Box dialog
bg: Прозорец за съобщения

en: Input Box dialog
bg: Прозорец за въвеждане на данни

en: Image Box dialog
bg: Прозорец за изображения

en: Image Box Input dialog
bg: Прозорец за въвеждане на изображение

en: Password dialog
bg: Прозорец за парола

en: New Password dialog
bg: Прозорец за нова парола

en: Text Box dialog
bg: Прозорец за текст

en: Text Input Box dialog
bg: Прозорец за въвеждане на текст

en: ComboBox dialog
bg: Прозорец с падащ списък

en: Menu dialog
bg: Прозорец с меню

en: Check List dialog
bg: Прозорец със списък с отметки

en: Radio List dialog
bg: Прозорец с превключватели

en: Passive Popup
bg: Пасивен прозорец

en: Popup icon
bg: Изскачаща иконка

en: File dialog to open an existing file (arguments [startDir] [filter])
bg: Прозорец за отваряне на съществуващ файл  (arguments [startDir] [filter])

en: File dialog to save a file (arguments [startDir] [filter])
bg: Прозорец за записване на файл  (arguments [startDir] [filter])

en: File dialog to select an existing directory (arguments [startDir])
bg: Прозорец за избор на съществуваща папка  (arguments [startDir] [filter])

en: File dialog to open an existing URL (arguments [startDir] [filter])
bg: Прозорец за отваряне на съществуващ адрес  (arguments [startDir] [filter])

en: File dialog to save a URL (arguments [startDir] [filter])
bg: Прозорец за записване на адрес  (arguments [startDir] [filter])

en: Icon chooser dialog (arguments [group] [context])
bg: Диалогов прозорец за избор на икона (arguments [group] [context])

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
bg: Лента за състоянието, връща информация за D-Bus

en: Color dialog to select a color
bg: Прозорец за избор на цвят

en: Allow --getcolor to specify output format
bg: Позволяване на --getcolor да задава изходния формат

en: Dialog title
bg: Заглавие на прозорец

en: Default entry to use for combobox, menu, color, and calendar
bg: Запис по подразбиране за падащ списък, меню, цвят и календар

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
bg: Позволява --getopenurl и --getopenfilename да връщат множество файлове

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
bg: Връщане на елементите от списък на отделни редове (за списък с отметки и за отваряне на файл с --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
bg: Извеждане на winId за всеки прозорец

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
bg: Файл с настройки и име на настройката за записване на състоянието "да не се пита повече"

en: Slider dialog box, returns selected value
bg: Прозорец с плъзгач, връща избрания цвят

en: Date format for calendar result and/or default value (Qt-style); defaults to 'ddd MMM d yyyy'
bg: Формат на датата за резултата от календара и/или стойност по подразбиране (Qt-стил); стандартно 'ddd MMM d yyyy'

en: Calendar dialog box, returns selected date
bg: Прозорец с календар, връща избраната дата

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
bg: Прави прозореца вътрешен за приложението, указано с winId

en: A synonym for --attach
bg: Синоним за --attach

en: Dialog geometry: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]
bg: Геометрия на диалоговия прозорец: [=][<width>{xX}<height>][{+-}<xoffset>{+-}<yoffset>]

en: Arguments - depending on main option
bg: Параметри – зависи от основната настройка

en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

en: Syntax: --combobox <text> item [item] ...
bg: Синтакс: --combobox <text> item [item] ...

en: Syntax: --menu text tag item [tag item] ...
bg: Синтакс: --menu text tag item [tag item] ...

en: Syntax: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...
bg: Синтакс: --checklist text tag item on/off [tag item on/off] ...

en: Syntax: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...
bg: Синтакс: --radiolist text tag item on/off [tag item on/off] ...

[ctx: @title:window]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: @title:window]
en: Save As
bg: Запис като

[ctx: @title:window]
en: Select Directory
bg: Избор на директория

[ctx: @title:window]
en: Choose Color
bg: Изберете цвят

en: Cancel
bg: Отказ

en: kdialog: could not open file %1
bg: kdialog: файлът "%1" не може да бъде отворен
